Cinema 4D (سینما فوردی)

سینما فوردی (Cinema 4D) محصول شرکت مکسون (Maxon) آلمان، یک نرم افزار قدرتمند در زمینه پردازش سه بعدی، ساخت موشن گرافیک و انیمیشن و مدلسازی سه بعدی است.

کمپانی مکسون چهار مدل مختلف از نرم افزار سینما فوردی را عرضه کرده است: نسخه اولیه سینمافوردی تحت عنوان prime که نسخه اولیه نرم افزار است، نسخه broad cast که حاوی امکاناتی بی نظیر برای ساخت موشن گرافیک است، نسخه Visialize که برای طراحی معماری تهیه شده است و نسخه Studio که دربردارنده تمامی امکانات است.

کار با این نرم افزار از دیگر نرم افزارهای پردازش سه بعدی، ساده تر و سریع تر است و بیشتر به همین دلیل است که در میان طراحان و گرافیست های سرتاسر دنیا محبوبیت دارد. قابلیت های مدلسازی رویه ای و چندضلعی، متحرک سازی، ایجاد بافت، نورپردازی و رندر و ... باعث می شوند کاربران بتوانند از صفر تا صد یک پروژه انیمیشن حرفه ای را درون این برنامه انجام دهند.

Cinema 4D موتور رندر بسیار توانایی دارد و از پلاگین های متعددی بهره می برد که منجر به تولید خروجی های بسیار مطلوب و زیبایی می شوند. گفتنی است که در فیلم های سینمایی مشهوری چون Inception ،Spider-Man 3 و Iron Man 3 جهت مدلسازی و انیمیشن سازی از سینما فوردی استفاده شده است.