مدرس شوید

successful-business-man-standing-at-mountain-top_3446-611_thumb.jpg

در ایران پهناورمان استعدادهای نهفته‌ی فراوانی وجود دارد. بسیاری از افراد در موضوع یا موضوعات خاصی، مهارت‌های خارق‌العاده‌ای دارند اما به دلیل محدودیت‌ها یا شرایط نامناسب امکان بهره‌برداری از آن توانمندی را نداشته‌اند و نتوانسته‌اند از دانش خود کسب درآمد کنند. 
همچنین بسیاری مشتاق و تشنه‌ی یادگیری و ترقی هستند اما به اساتید، منابع و محتوای کافی دسترسی ندارند. 
اینکه ما بتوانیم متخصصانی را که ناشناخته مانده‌اند، پویاتر از قبل کنیم و شرایطی فراهم کنیم که استعدادهای خود را بیش از پیش شکوفا کنند و دانش و مهارت‌های خود را در اختیار عموم مردم قرار دهند، گام مهمی در جهت پیشرفت جامعه برداشته‌ایم. از سوی دیگر اگر قادر باشیم محدودیت‌ها را بشناسیم و بستری فراهم کنیم که همه افراد، از دور افتاده‌ترین نقاط روستاها تا پهناورترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای کشور به صورت عادلانه به همه منابع و محتواهای آموزشی دسترسی پیدا کنند، نقش به سزایی در تولید علم و بکارگیری آن برای توسعه ایران‌زمین خواهیم داشت. 
روکسو با در نظر گرفتن این وظایف بزرگ می‌کوشد فرصتی ایجاد کند که متخصصان و علاقمندان به یادگیری در یک فضای همیشه قابل دسترس و مطمئن در ارتباط با یکدیگر قرار بگیرند. 
اگر شما هم جزء افرادی هستید که در حوزه‌های گوناگون و علوم مختلف قادر به تدریس هستید، می‌توانید در جمع مدرسان روکسو قرار بگیرید و پس از تولید دوره‌های آموزشی، آن‌ها را به فروش برسانید.  


مدرس کیست؟

منظور از مدرس در آکادمی آنلاین روکسو، فردی است که دوره‌های آموزشی را در قالب فایل‌های ویدئویی تولید و در روکسو به فروش می‌رساند. به عبارت دیگر مدرس کسی است که موضوعی را که در آن تسلط کافی دارد، در ویدیویی تدریس و ضبط می‌کند و در وب‌سایت به فروش می‌رساند. 

businessman-giving-a-speech-showing-sales_3446-570_thumb.jpg

مرحله اول – ثبت‌نام در سایت

kpi-growth-concept_3446-555_thumb.jpg


برای آنکه بتوانید در روکسو دوره‌های آموزشی خود را به منتشر کنید، باید عضو سایت باشید.

جهت ثبت‌نام در روکسو:

 1. بر روی دکمه‌ی  «ورود | ثبت‌نام» در قسمت بالای سایت کلیک کنید.
 2. در پنجره‌ای که گشوده می‌شود، در بخش عضویت، مشخصات خود را به دقت وارد کنید. توجه کنید که همه اطلاعاتی که وارد می‌کنید، کاملا صحیح باشند و از درج اطلاعات نادرست در این قسمت خودداری کنید.
 3. بر روی دکمه‌ی «عضویت» کلیک کنید.
 4. در مرحله‌ی بعد، یک کد تائید به موبایل شما ارسال می‌شود که باید آن را در قسمت مربوط به کد تائید در فرآیند ثبت‌نام وارد کنید.
 5. حساب کاربری شما فعال شده است و از این لحظه عضو سایت روکسو محسوب می‌شوید.


مرحله دوم – آشنایی با قوانین فروش

پیش از اقدام به فروش هر دوره‌ی آموزشی، باید با قوانین فروش محصولات در روکسو آشنا باشید. فروش در روکسو به این معنی است که شما این قوانین را مطالعه کرده‌اید و به رعایت آن‌ها متعهد شده‌اید. 
قوانین فروش در روکسو را می‌توانید اینجا مطالعه کنید.

partnership-agreement-deal-concept_3446-601_thumb.jpg

 

مرحله سوم – رعایت استانداردها و استفاده از فایل‌های مورد نیاز

مطالب و فایل‌هایی که به روکسو ارسال می‌کنید، با نام خودتان منتشر می‌شوند. هرچقدر این محتواها کیفیت بالاتری داشته باشند، مردم با آن‌ها ارتباط بیشتر و موثرتری برقرار می‌کنند. به وسیله‌ی محتواهایی که تولید می‌‌کنید می‌توانید خود را به عنوان یک مدرس متبحر یا نویسنده‌ی حرفه‌ای معرفی کنید. آثار شما بهترین تبلیغ برای شما هستند. بنابراین بکوشید بهترینِ خود را ارائه و اعتماد خریداران را جلب کنید. 
در راستای حفظ نظم سایت و راحتی خریداران، همه دوره‌های آموزشی باید بر اساس اصولی معین و در قالبی مشخص به فروش برسند. بنابراین پیش از تولید و ارسال هر ویدئو، باید استانداردهایی را رعایت کنید، در غیراینصورت محصول شما توسط ناظران روکسو تائید نخواهد شد.

business-man-standing-on-the-center-of-aim-target_3446-558_thumb.jpg

استانداردهای تولید ویدئوی آموزشی

هر دوره‌ی آموزشی شامل یک ویدئوی مقدمه (رایگان) و یک یا چند ویدئوی اصلی است. (ویدئوهای اصلی می‌توانند رایگان یا فروشی باشند.)

ویدئوی مقدمه

ویدئوی مقدمه رایگان است و همه کاربران می‌توانند آن را مشاهده کنند. این ویدئو فرصت مناسبی است که از طریق آن دوره‌ی آموزشی خود را معرفی کنید. 
ویدئوی مقدمه می‌تواند شامل معرفی مدرس و سوابق وی، مطالب دوره‌ی آموزشی، پیش‌نیازهای آن و ... باشد. سعی کنید این ویدئو را جذاب اما واقعی بسازید و از ارائه‌ی توصیحات غیرواقعی و اغراق‌آمیز در آن خودداری کنید. 

ویدئوهای اصلی

از آنجا که هر دوره‌ی آموزشی می‌تواند متشکل از چندین ویدئو باشد و هیچ محدودیتی در تعداد ویدئوها وجود ندارد، پیشنهاد می‌کنیم هر ویدئو را به یک بحث اختصاص دهید و از گنجاندن چندین موضوع متفاوت در یک ویدئو خودداری کنید. 

علاوه بر این می‌توانید فایل‌ها و برنامه‌های مورد نیاز برای یادگیری دوره‌‌ی آموزشی را نیز در فصل آخر جهت دانلود در اختیار کاربران بگذارید. (بعنوان مثال اگر آموزش ویدئویی طراحی یک بروشور را تهیه کرده‌اید، می‌توانید براش‌ها، اکشن‌ها و تصاویری که برای طراحی آن بروشور استفاده می‌کنید، در فصل آخر برای دانلود کاربران قرار دهید.)

صدا و تصویر

 • ویدئوهایی که تهیه می‌کنید باید از کیفیت تصویر مطلوبی برخوردار باشند. از نظر ما کیفیت HD720*1280 کیفیت مناسبی است. از ارسال ویدئوهایی با کیفیت تصویر پائین که جزئیات در آن‌ها به خوبی دیده نمی‌شوند و باعث نارضایتی کاربران سایت می‌شود، خودداری کنید.
 • ویدئوهای ارسالی می‌توانند شامل تصاویر خودتان یا صفحه نمایشتان و یا هر دو باشند. هر مدرسی بنا‌ به صلاحدید و تجربیات خود در تدریس آزاد است روش دلخواه خود را در تدریس بکار گیرد.
 • چنانچه می‌خواهید از صفحه‌نمایش خود فیلمبرداری کنید، پیشنهاد ما این است که از نرم‌افزار کمتاسیا استفاده کنید. این نرم‌افزار امکانات کافی و مناسبی را برای تهیه و ویرایش فایل‌های ویدئویی در اختیار شما قرار می‌دهد. آموزش کامل کار با این نرم‌افزار را می‌توانید اینجا ببنید:
551730-light-bulbs copy_thumb.png

آموزش کار با نرم‌افزار کمتاسیا

 • در ویدئوی خود از تبلیغ کسب و کار خود یا شرکت‌ها و برندهای ایرانی خودداری کنید. اما می‌توانید خودتان را معرفی و به سوابق کاری و علمی خود اشاره کنید.
 • از درج هر نوع واترمارکی بجز واترمارک وب‌سایت روکسو در ویدئوها خودداری نمائید.
 • ویدئوی ارسالی شما باید حتما دارای واترمارک روکسو باشد. این واتر مارک را می‌توانید از اینجا دریافت کنید. برای آشنایی با شیوه درج واترمارک روکسو بر ویدئوی خود، لینک زیر را ببینید:
551730-light-bulbs copy_thumb.png

آموزش درج ویدیوی آموزشی در روکسو

 • ویدئوها باید حتما به زبان فارسی و بدون لهجه باشند.
 • صدای مدرس باید رسا، واضح و قابل درک باشد و کاربران باید بتوانند به راحتی و بدون ابهام صحبت‌های مدرس را بشنوند.
 • زمانی اقدام به تولید ویدئوی آموزشی کنید که کاملا به موضوع مسلط باشید. سعی کنید در ویدئوهای خود تپق نزنید و بیانی روان و مناسب داشته باشید.
 • از ارائه توضیحات تکراری، خسته‌کننده و غیرمفید در ویدئوهای خود پرهیز کنید و سعی کنید و بیشترین ارزش را برای زمان کاربران قائل باشید.

مرحله چهارم– آشنایی با نحوه‌ی ارسال دوره‌ی آموزشی به سایت 

مراحل ارسال یک دوره‌ی آموزشی به روکسو بسیار ساده است و تنها با طی کردن چند مرحله‌ی ساده و سریع می‌توانید ویدئوهای مورد نظر خود را در روکسو منتشر کنید. 
برای انجام این کار کافیست ابتدا حداقل پنج فصل ابتدایی از دوره‌ی آموزشی خود را به‌همراه توضیحات کافی درباره‌ی دوره به حساب کاربری roxo24 در تلگرام ارسال کنید.
در صورتی که موضوع، شیوه‌ی تدرس و کیفیت ویدئوهای ارسالی مورد تائید کارشناسان روکسو باشد، از شما درخواست می‌شود تا ادامه‌ی آموزش را ارسال کنید.
در نهایت، چنانچه همه‌ی فصل‌های دوره‌ی آموزشی شما مورد پذیرش ناظران قرار گیرد، دوره‌ی شما با نام و حساب کاربری خودتان بر روی سایت انتشار می‌یابد. 

overworked-employee-doing-lots-of-paperwork_3446-565_thumb.jpg

 
مرحله پنجم – قیمت‌گذاری محصولات

سیاست روکسو بر این است که مدیران و ناظرانش در مورد قیمت‌هایی که برای دوره‌های خود می‌گذارید، مداخله نکنند. بنابراین انتخاب قیمت محصولاتتان بر عهده خودتان است و این شما هستید که تعیین می‌کنید محصولاتتان چقدر می‌ارزند. در این قیمت‌گذاری حتما نگاهی به دوره‌های مشابهی که توسط دیگر مدرسان سایت در حال فروش هستند، بیندازید. از درج قیمت‌های نامعقول، نجومی و غیرمنصفانه خودداری کنید. 

business-growth-and-entrepreneurship-concept_3446-613_thumb.jpg

مرحله ششم – پشتیبانی محصولات

زمانی که شما یک دوره‌ی آموزشی را در روکسو برای فروش قرار می‌دهید، متعهد می‌شوید که خدمات پشتیبانی آن محصول را نیز ارائه کنید. 

network-admin-working-with-equipment_3446-597_thumb.jpg

نحوه‌ی پشتیبانی دوره‌های آموزشی نیز قوانینی دارد. این قوانین به شرح زیر است:

ارائه خدمات پشتیبانی مستقیما توسط مدرس و صرفا از طریق بخش «دیدگاه‌ها یا نظرات» دوره‌ی آموزشی انجام می‌شود. ناظران روکسو بر نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات پشتیبانی، نظارت دارند.

خدمات پشتیبانی شامل موارد زیر است:

 • پاسخگویی به سوالات خریداران درباره نحوه استفاده از محصول: پشتیبان موظف است جهت پاسخگویی به سوالات و ابهامات خریداران درباره چگونگی استفاده از محصول خریداری شده، در دسترس باشد.
 • پاسخگویی به سوالات خریداران درباره مسائل فنی پیرامون دوره‌ی آموزشی: پشتیبان باید در مورد ویژگی‌ها و قابلیت‌های دوره‌ی آموزشی خود توضیحات مورد نیاز را به خریدار ارائه کند. چنانچه خریداران در هنگام استفاده از دوره با مشکلی روبرو شوند، پشتیبان متعهد است راهنمایی‌های لازم و کافی را جهت رفع مشکلشان ارائه کند. در صورتی که دوره‌ای به‌روز‌رسانی شود، پشتیبان موظف است راهنمایی‌های لازم را ارائه کند و در رفع ابهامات و حل چالش‌های خریداران در استفاده از نسخه‌های جدید، کوشا باشد.

خدمات پشتیبانی شامل موارد زیر نمی‌شود:

 • شخصی‌سازی دوره‌های آموزشی: پشتیبان موظف نیست دوره‌های آموزشی را که خریداری می‌‌شوند، مطابق با سلیقه و نیاز خریداران تغییر دهد یا امکانات جدیدی به آن‌ها اضافه کند.
 • نصب محصولاتی که نیاز به نصب دارند: کاربران با سیستم‌ عامل‌ها و نرم‌افزارهای مختلفی کار می‌کنند. پشتیبان در قبال نصب برنامه‌هایی که در دوره‌ی آموزشی راجع به آن‌ها توضیح می‌دهد، مسئولیتی ندارد و این موضوع بر عهده خریداران است. مگر آنکه مدرس در عنوان یا توضیحات دوره‌ی آموزشی‌اش قید کرده باشد که آن دوره شامل آموزش نصب برنامه‌ای خاص است.
 • پاسخگویی ۲۴ ساعته به خریداران: مدرسان موظف هستند برای پاسخگویی به خریداران وقت بگذارند و ابهامات آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن رفع کنند. اما باید توجه داشته باشید که مدرسان حداکثر ۷۲ ساعت مهلت دارد به تیکت‌های خریداران پاسخ دهد و نمی‌توانند هر لحظه پاسخگوی سوالات خریداران باشند.
 • پاسخگویی به سوالات متفرقه: پشتیبان هیچ وظیفه‌ای جهت ارائه راهنمایی و پاسخگویی درباره مسائلی خارج از موضوعات مربوط به دوره‌ای که به فروش می‌رساند، ندارد.

 

نحوه تسویه حساب روکسو با مدرسان چگونه است؟

business-man-finding-balance_3446-563_thumb.jpgتسویه حساب با مدرسان از طریق اعلام درخواست وجه امکان‌پذیر است.
چنانچه میزان بستانکاری شما از مجموعه‌ی روکسو بیشتر از مبلغ 500000 تومان (پانصد هزار تومان معادل پنج میلیون ریال) باشد، می‌توانید درخواست تسویه خود را به حساب کاربری roxo24 در تلگرام ارسال کنید. روکسو موظف است ظرف مدت 72 ساعت با شما تسویه حساب کند.

 

business-man-planning-and-calculating-his-expenses_3446-581_thumb.jpg


درصد همکاری با روکسو چقدر است؟

روکسو هیچ محتوا و فایلی را از هیچ شخصی نمی‌خرد. همه‌ی افراد، خودشان فایل و محتوای مورد نظرشان را جهت انتشار بر روی روکسو ارسال می‌کنند و خریداران نیز بر اساس نیازشان آن‌ها را خریداری می‌کنند. 
70 درصد از مبلغ هر بار فروش هر دوره‌ی آموزشی که در روکسو گذاشته‌اید، به شما تعلق دارد و 30 درصد از آن متعلق به روکسو است. 
به عنوان مثال اگر شما یک دوره‌ی آموزشی را به مبلغ 30000 تومان در روکسو جهت فروش قرار داده‌اید، هر بار که این دوره به فروش برسد، به صورت خودکار 21000 تومان به شما تعلق می‌گیرد. حال اگر هر روز یک بار این دوره خریداری شود، پس از یک ماه 630000 تومان در حساب شما قرار دارد. 
حق‌السهم شما از تمام آموزش‌هایتان که در روکسو به فروش می‌رسند 70 درصد است.