مدال‌ها و امتیازات

karma-roxo_thumb.jpg


کارما، همان امتیاز است!

حتما بارها و بارها کلمه‌ی «کارما» به گوشتان خورده است! کارما به معنی نتیجه‌ی عملکرد افراد است. اصل کارما می‌گوید که نتیجه هرآنچه انجام می‌دهیم به خودمان بازمی‌گردد.

واژه‌ی کارما در روکسو نیز چنین معنایی را درون خود نهفته دارد و در واقع معادل امتیاز است. با انجام برخی فعالیت‌های شما در سایت، مقدار تعریف‌شده‌ای کارما به شما اختصاص داده می‌شود. هرچقدر فعالیت‌های شما در سایت بیشتر و مفیدتر باشد، کارمای بیشتری دریافت می‌کنید و کارمای بیشتر هم به معنی بهره‌مندی از تخفیف‌های بیشتر و دیگر مزایای سایت است.

 

 

چرا کارما باارزش است؟

جمع‌آوری کارما در سایت روکسو نه‌تنها به اعتبار کاربران می‌افزاید، بلکه امکان تبدیل کارما به تخفیف وجود دارد و کاربران می‌توانند کارمای خود را مستقیما به کد تخفیف تبدیل و در خریدهای خود استفاده کنند.

what-is-roxo-karma_thumb.jpg

چطور کارما جمع‌آوری کنم؟

فعالیت‌های مختلف شما در سایت باعث می‌شود به کارمای شما در سایت اضافه شود. 20 کارمای اول را با عضویت در سایت به دست می‌آورید. در جدول زیر لیست برخی از فعالیت‌ها و کارمایی که بابتشان دریافت می‌کنید، آورده شده است:

karma-table2_thumb.jpg

از کجا بفهمم چقدر کارما دارم؟

پس از ورود به سایت، اگر موس خود را روی آیکونِ آدمکِ پروفایل کاربری نگه دارید، یک منوی آبشاری باز می‌شود که مقدار کارمای شما با رنگ نارنجی در آن مشخص است.

my-karma-in-roxo-01_thumb.jpg

همچنین اگر در این منو، روی عبارت «مشاهده حساب کاربری» کلیک کنید، به داشبوردتان هدایت می‌شود.

my-karma-in-roxo-02_thumb.jpg

در آنجا می‌توانید «امتیازات» را انتخاب کنید تا به بخش امتیازات بروید:

my-karma-in-roxo-03_thumb.jpg

در این قسمت مقدار کارمای شما قابل مشاهده است. همچنین، جدولی وجود دارد که می‌توانید سوابق کارمای خود را مشاهده کنید.

با کارما چطور تخفیف می‌گیرم؟

برای اینکه کارمای خود را به تخفیف تبدیل کنید، باید حداقل کارمای شما 1000 باشد.

برای تبدیل کارما به کد تخفیف باید در همان بخش «امتیازات» واقع در پنل حساب کاربری خود، روی دکمه‌ی مربوط به تبدیل کارما به کد تخفیف کلیک کنید.

my-karma-in-roxo-04_thumb.jpg

توجه داشته باشید که اگر روی این دکمه کلیک کردید و کد تخفیف خود را دریافت کردید، 7 روز فرصت دارید تا از آن استفاده کنید، در غیراینصورت تخفیف دریافتی منقضی و بی‌اعتبار می‌شود و مجددا نمی‌توانید آن کارما را به تخفیف تبدیل کنید.

در این صفحه، دکمه‌ی دیگری به رنگ خاکستری و با عنوان «سوابق شما در تبدیل کارما به کد تخفیف» وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید مشاهده کنید که قبلا چه تبدیل‌هایی انجام داده‌اید.

نحوه‌ی محاسبه‌ی تخفیف بر اساس کارما

اگر مقدار کارمای خود را در عدد 25 ضرب کنید، مقدار تخفیف به «تومان» بدست می‌آید.

مثلا اگر شما 1350 کارما داشته باشید:

my-karma-in-roxo-06_thumb.jpg

یعنی به ازای 1350 کارما، کد تخفیفی به شما داده می‌شود که معادل 33750 تومان است.

آیا کارمای من، پس از تبدیل به کد تخفیف صفر می‌شود؟

خیر، مقدار کارمای شما از لحاظ عددی صفر نمی‌شود و تغییری نمی‌کند اما در محاسبات مربوط به تولید کد تخفیفِ مجدد، از کارماهای قبلی استفاده نمی‌شود.

برای درک بهتر، فرض کنید شما 1200 کارما دارید و آن را به کد تخفیف تبدیل می‌کنید. کدتخفیفی متناسب با 1200 کارما به شما داده می‌شود اما مقدار کارمای شما در سایت صفر نمی‌شود. چنانچه مجددا بخواهید کارمای خود را به تخفیف تبدیل کنید، باید حداقل 1000 کارمای دیگر جمع کنید (کارمای خود را حداقل به 2200 کارما برسانید). تخفیفی که در این صورت به شما تعلق می‌گیرد، به ازای 1000 کارما می‌باشد، نه 2200 کارما!