قوانین فروش

از اینکه به روکسو اعتماد کرده‌اید و برای خرید و فروش محصولات دیجیتالی مورد نظر خود، ما را انتخاب کرده‌اید سپاسگزاریم و می‌کوشیم که در ارائه خدمات، بهترین باشیم. 
وبسایت روکسو بستری برای متخصصان فراهم می‌کند تا آثار خود را به فروش برسانند و از سوی دیگر شرایطی را فراهم کرده است که همه افراد بتوانند این محصولات را به آسانی خریداری کنند. از این رو جلب رضایت فروشندگان و خشنود کردن خریداران به یک اندازه برای ما اهمیت دارد. مدیران و مسئولان روکسو تمام همت خود را به کار گرفته‌اند تا ترازوی رضایت این دو گروه، متعادل باشد. در این مسیر مشتاقانه از نظرات و راهنمایی‌های شما استقبال می‌کنیم.
 

قوانین فروش دوره در روکسو

افرادی که دوره‌های آموزشی ویدیویی را به به صورت رایگان یا غیررایگان جهت استفاده عموم بر روی روکسو آپلود می‌کنند، باید از قوانین فروش مندرج در این صفحه تبعیت کنند. 

فروش دوره‌ی آموزشی در روکسو، به معنای موافقت شما با این توافقنامه است و نیازی به اخذ امضا از طرفین وجود ندارد.

 • کلیه‌ی محصولاتی که در روکسو به فروش می‌رسانید، باید مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند.
 • هر دوره‌ای که در روکسو آپلود می‌کنید، ممکن است هزاران بار به فروش برسد. بنابراین نهایت تلاش خود را به کار گیرید تا با کیفیت‌ترین و بهترین‌ها را تولید کنید. رفع نیاز کاربران را در اولویت قرار دهید.
 • سعی کنید توضیحات مفصل و دقیقی به همراه تصاویر کافی و با کیفیت از دوره‌ی خود ارائه کنید تا کاربران بتوانند انتخاب آگاهانه‌تری نسبت به محصول شما داشته باشند.
 • توضیحات و ویژگی‌های دوره‌های آموزشی باید کاملا صادقانه و منطبق بر واقعیت باشند. از درج هر گونه توضیح اغراق‌آمیز و غیرواقعی خودداری کنید.
 • قیمت‌گذاری برای دوره‌ها، کاملا اختیاری است اما پیشنهاد می‌کنیم مناسب‌ترین قیمت را برای محصولتان در نظر بگیرید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم جهت خدمت‌رسانی به مردم،  کسب امتیازات در روکسو، جلب اعتماد خریداران و نیز معرفی سایر آثار خود برخی دوره‌های آموزشی را به صورت رایگان ارائه کنید.
 • به ازای هر بار خرید از هر محصول در روکسو، ۷۰ درصد از مبلغ کل آن محصول به فروشنده‌اش و ۳۰ درصد باقیمانده به روکسو تعلق می‌گیرد.
 • برای هر دوره‌ای که در روکسو به فروش می‌رسانید، موظف هستید به همه نظرات و دیدگاه‌های کاربران در صفحه‌ی آن محصول توجه و در صورت لزوم پاسخ مناسب و کامل ارائه کنید. کیفیت پاسخ‌های فروشندگان به کاربران توسط ناظران روکسو مورد بررسی قرار می‌گیرند. چنانچه فروشنده با پاسخ‌های تکراری و غیرمفید، کاربران را سردرگم کند یا موجب نارضایتی ایشان گردد، تا زمان ارائه پاسخ مناسب، درخواست‌های پرداخت وجه به او در حالت تعلیق قرار خواهد گرفت.
 • فروشنده باید تهیه‌کننده و سازنده‌ی محصولی باشد که در وب‌سایت ما قرار می‌دهد. فروشندگان مجاز نیستند آثار طراحان و برنامه‌نویسان ایرانی دیگر را کپی کرده، تغییر دهند یا بازنشر کنند و به فروش برسانند.  مسئولیت فروش غیرمجاز محصولات ایرانی، کپی کردن از روی سایر محصولات ایرانی و پاسخگویی در برابر کلیه مجامع قانونی و حقوقی برعهده‌ی فروشنده محصول است و روکسو هیچ مسئولیتی در قبال موارد اینچنینی ندارد.
 • کلیه‌ی محصولات باید به زبان فارسی باشند.
 • آموزش‌ها و دوره‌های ویدیویی که برای فروش در سایت تهیه می‌کنید، باید حتی‌الامکان بدون لهجه و ابهامات گفتاری باشند و با بیان و صدای واضح و قابل درک تهیه شوند.
 • پیش‌نمایش دوره‌های آموزشی باید قسمت‌هایی از یک یا چند ویدئوی انتخابی از همان دوره‌ی آموزشی باشند. فروشنده حق ندارد ویدئویی متفاوت را به عنوان پیش‌نمایش قرار دهد.
 • چنانچه میزان بستانکاری فروشنده‌ای از مجموعه‌ی روکسو بیشتر از مبلغ 500000 تومان (پانصد هزار تومان معادل پنج میلیون ریال) باشد، می‌توانید درخواست تسویه خود را به حساب کاربری roxo24 در تلگرام ارسال کنید. روکسو موظف است ظرف مدت 72 ساعت با شما تسویه حساب کند.
 • واریز هرگونه وجه صرفا به شماره شبای فروشنده صورت می‌گیرد، لذا فروشندگان باید در ارائه‌ی اطلاعات حساب بانکی خود نهایت دقت را داشته باشند. مسئولیت درج اطلاعات اشتباه و واریز وجه به حساب افراد دیگر بر عهده‌ی فروشنده است.
 • هرگونه تبلیغ کالاها، برندها و وب‌سایت‌های دیگر در روکسو ممنوع است و در صورت مشاهده، بلافاصله حساب کاربری مسدود خواهد شد. همچنین لینک دادن به هر سایتی بجز روکسو غیرمجاز است.
 • هرگونه توهین مستقیم یا غیرمستقیم ممنوع است و منجر به مسدود شدن همیشگی حساب کاربری فرد خاطی خواهد شد. همچنین تولید محتواهای نژادپرستانه، غیراخلاقی، جعلی و گمراه کننده غیر مجاز است. افراد حق ندارند گرایشات سیاسی خود را در روکسو مطرح کنند.
 • دوره‌ای که در سایت روکسو درج شود، متعلق به روکسو خواهد بود و تحت هیچ شرایطی، مگر به صلاحدید کارشناسان روکسو، از سایت حذف نخواهد شد. درخواست حذف محصول/محصولاتی که فروشندگان بر روی سایت روکسو منتشر کرده‌اند، به‌هیچ‌عنوان پذیرفته نمی‌شود و تصمیم‌گیری برای حذف یک محصول در سایت صرفا بر عهده روکسو است.
 • روکسو با در نظر گرفتن این امر که هویت شخصی کاربران محرمانه است، اطلاعات شخصی آنان در اختیار هیچ شخص یا سازمان دیگری قرار نمی‌دهد، مگر اینکه با حکم مقام قضائی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موطف باشد این اطلاعات را در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد. در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای روکسو وجود ندارد و حق اعتراض از کاربران در این خصوص سلب می‌شود.
 • حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند. مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت این موضوع بر عهده کاربر است.
 • اطلاعاتی که کاربران در هنگام ثبت‌نام یا در پنل کاربری خود وارد می‌کنید، به منزله‌ی اطلاعات مورد تائید شماست و روکسو فقط این اطلاعات را رسمی می‌داند و از طریق این اطلاعات با شما ارتباط برقرار می‌کند. روکسو در قبال درج اطلاعات نادرست مسئولیتی را بر عهده نمی‌گیرد.
 • ممکن است روکسو برای مواردی از قبیل بازاریابی، ارتقای سطح خدمات، نظرسنجی، اطلاع‌رسانی تخفیف‌ها و رویدادها و مواردی از این قبیل از برخی اطلاعات کاربران استفاده کند. به عنوان مثال به آن‌ها پیامک یا ایمیل بفرستد.
 • روکسو ممکن است نظرات ارسالی کاربران را در راستای قوانین وب‌سایت ویرایش کند. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، روکسو می‌تواند از اطلاعات ثبت شده برای پیگیری قانونی استفاده کند. کاربران ضمن استفاده از خدمات وبسایت روکسو، حق ویرایش اطلاعات و استفاده از آنها را در چارچوب فوق‌الذکر به روکسو اعطاء نموده و حق اعتراض را از خود سلب می‌نمایند.
 • چنانچه محرز شود که فروشنده‌ای، از طریق روکسو اقدام به انجام کار یا اجرای پروژه یا تدریس برای شرکت‌ها، موسسات و افراد دیگر کرده است، روکسو مجاز است بدون اطلاع قبلی حساب کاربری آن فروشنده را مسدود کند و به فروش محصولات آن فروشنده بدون پرداخت حق مشارکت به وی ادامه دهد.
 • تمامی امکانات یک فایل، باید در پوشه همان فایل موجود باشد. فروشنده مجاز نیست به هیچ شکلی کاربران را به کانال تلگرام یا وب‌سایت خود یا دیگر صفحات هدایت کند.
 • کلیه‌ی محتوای موجود در روکسو مشمول حقوق مالکیت معنوی و حقوق مؤلف می‌شود.
 • روکسو هیچگونه مسئولیتی در قبال انجام تعهدات خود در مواقع فورس ماژور مانند بروز بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و تحریم را ندارد.
 • گفتنی است روکسو همانند سایر وب سایت‌ها از جمع‌آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند، امنیت و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها در روکسو حداکثر تلاش را به عمل می آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیر قانونی جلوگیری کند. طبیعتا مسئولیت هرگونه سوء استفاده به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و روکسو حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ می‌دارد.
 • این توافقنامه ممکن است تغییر کند. نسخه‌های جدید توافقنامه در همین صفحه درج خواهند شد بنابراین پیش از آپلود هر محصولی برای فروش، این صفحه را مجددا مطالعه کنید.