مسیر یادگیری HTML و CSS

آخرین پرسش‌های کاربران در CSS (سی اس اس)

CSS (سی اس اس)

CSS مخفف Cascading Style Sheet یکی از ابزارهای مهم و ضروری برای طراحی صفحات وب است که قابلیت صفحه‌آرایی و زیباسازی این صفحات را برای طراحان سایت فراهم می‌آورد.
این زبانِ نشانه‌گذاری آمده است تا دنیای وب را برای ما زیباتر و دوست‌داشتنی‌تر کند و کمک می‌کند چیدمان عناصر، رنگ‌ها و فونت‌های صفحات وب را تغییر دهیم. این زبان، دریچه‌ای را به سوی طراحان سایت باز می‌کند تا بتوانند خلاقیت‌های خود را در طراحی‌هایشان وارد کنند و صفحاتی منعطف و چشم‌نواز بسازند.
حتما همه می‌دانید که CSS و HTML مکمل یکدیگرند. یعنی HTML به تنهایی نمی‌تواند صفحات قابل استفاده‌ای بسازد و CSS هم بدون HTML عملا بلااستفاده است. اگر ساخت صفحات وب را همانند پروژه‌ی احداث یک ساختمان تصور کنید، اگر HTML اسکلت آن ساختمان باشد، CSS در حکم گچ‌بری، نمای ساختمان و نورپردازی آن است.
از آنجا که سی اس اس یک زبان برنامه‌نویسی نیست و زبان نشانه‌گذاری محسوب می‌شود، فراگیری آن آسان و سریع است چون در آن خبری از حلقه‌های تو در تو، شرط‌ها، توابع و... نیست. CSS به شما کمک می‌کند که کدهای تمیزتری داشته باشید و همچنین به بهبود سئوی سایت کمک می‌کند. شما می‌توانید با آن، جلوه‌های بصری زیبایی بسازید و کاربران را از گشت و گذار در سایتتان راضی نگه‌ دارید.
CSS در کنار HTML و جاوا اسکریپت مهم‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی وب هستند و برنامه‌نویسی وب در همه جای دنیا یک مهارت ارزشمند است. پس اگر قرار است به دنیای برنامه‌نویسی وب قدم بگذارید طراح وب شوید، اولین قدم این است که HTML و CSS را به صورت کامل فراگیرید.