درباره ما

business-man-leader-flying-fast-to-his-success_3446-559_thumb.jpg

تکنولوژی و علوم کامپیوتر گوی سبقت را از سایر علوم ربوده‌اند و با سرعت سرسام‌آوری به سوی توسعه می‌شتابند. این علوم نو، امروز آنچنان در زندگی مردم جهان جا باز کرده‌اند که باید پذیرفت هر کسی که با مبانی کامپیوتر آشنا نیست به نوعی کم‌سواد یا حتی بی‌سواد محسوب می‌شود. یکی از موثرترین شاخه‌های این دنیای پیچیده، برنامه‌نویسی است که بر پیشرفت سایر علوم مانند مهندسی‌ و پزشکی و ... تاثیر مستقیم و غیرقابل انکار دارد. طراحی گرافیک نیز به عنوان یک علم یا هنر مدرن که هیچ مرز و محدوده‌ای برای کامل‌تر و زیباتر شدن ندارد، جایگاه بزرگی در جهان علوم کامپیوتر دارد. 

متاسفانه باید اعتراف کرد که کشور ما در این دو حوزه پیشرفت چندانی نداشته است و نه تنها عموما از تولیدات، برنامه‌ها و دستاوردهای کشورهای دیگر استفاده می‌کند، بلکه در شیوه بهره‌گیری از این امکانات نیز با چالش‌ها و مشکلات عمیقی روبروست. شاید یکی از بزرگ‌ترین دلایل این جا ماندن از قطار پرسرعت علوم کامپیوتر و تکنولوژی، در دسترس نبودن منابع فارسی برای کاربران ایرانی است. 
روکسو با در نظر گرفتن موارد فوق ابتدا با انتشار مطالب آموزشی در حوزه‌های برنامه‌نویسی و طراحی گرافیک به عنوان یک سایت آموزش آنلاین در ایران شروع به کار کرد. پس از سال‌ها کار شبانه‌روزی از تابستان سال 95 نگاه خود را فراتر برده و هم‌اکنون قصد دارد با فراهم کردن بستر مناسب و امنی برای اشتغال فعالان این دو عرصه، زمینه‌ای بچیند که علاوه بر تمرکز جدی بر دو رشته‌ی نامبرده، در دیگر رشته‌ها نیز داشته‌های افراد توانمند به اشتراک گذاشته شود و علاوه بر تولید منابع فارسی، دسترسی همگان به این منابع ممکن باشد. 
 

mba-student-graduation-rostrum-speech_3446-593_thumb.jpg

آکادمی آنلاین روکسو

این مدرسه که برپایه آموزش‌های ویدیویی است، تحت عنوان «دوره‌های آموزشی» در سایت فعال است و مدرسان در حوزه‌های گوناگون می‌توانند آموزش‌های خود را ضبط و ارسال کنند و با قیمت پیشنهادی خود به فروش برسانند. دیگر افراد نیز می‌توانند به راحتی این آموزش‌ها را خریداری و در منزل تماشا کنند. 
بدین ترتیب نه تنها متخصصان و مدرسان معرفی و آثارشان به فروش می‌رسد، بلکه مردم می‌توانند به آثار صدها متخصص حرفه‌ای کشور دسترسی داشته باشند و در منزل و با آرامش خاطر، به دور از دغدغه‌های ترافیک و رفت‌وآمد و سایر مشکلات آموزش ببینند.

 

business-woman-working-desktop-computer_3446-568_thumb.jpg

مقالات آموزشی

در این بخش امکان «نویسنده شدن» برای همه‌ی افراد وجود دارد. افرادی که در ترجمه‌ی مطالب از زبان‌ انگلیسی به فارسی متخصص هستند یا در زمینه‌های برنامه‌نویسی، طراحی گرافیک و مارکتینگ تبحر دارند، می‌توانند مطالب آموزشی وب‌سایت‌های معتبر دنیا در رشته‌های نامبرده را ترجمه و منتشر کنند. همگان می‌توانند به صورت کاملا رایگان این آموزش‌ها را بخوانند. آموزش‌ها در این بخش به صورت متن‌هایی مفصل به همراه تصاویر زیاد و مرحله به مرحله است. 

 

 

سری‌های آموزشی

این بخش یک آکادمی متن و تصویر محور محسوب می‌شود. در این بخش مجموعه‌های آموزشی وجود دارند که شامل چندین درس هستند و به صورت درس‌به‌درس و گام‌به‌گام به تشریح و آموزش یک موضوع به زبان ساده و قابل‌فهم می‌پردازند. همه‌‌ی افراد متخصص می‌توانند تهیه‌کنندگان سری‌های آموزشی روکسو باشند و آموزش‌های خود را در قالب درس‌های پیوسته برای ما ارسال کنند.
سری‌های آموزشی در روکسو رایگان هستند و علاقمندان به آموزش‌های متنی می‌توانند بدون پرداخت هزینه، جامع‌ترین آموزش‌ها را در این بخش پیدا کنند.

businessman-pilot-flying-double-decker-air-plane_3446-580_thumb.jpg
business-man-holding-job-done-check-sign_3446-560_thumb.jpg


روکسو کیو

بزرگ‌ترین مرجع پرسش و پاسخ برنامه‌نویسان، گرافیست‌ها و سئوکاران ایرانی است. در این وب‌سایت همگان می‌توانند سوال بپرسند و همه می‌توانند به سوالات مطرح شده پاسخ دهند، از میان پاسخ‌ها، بهترین و دقیق‌ترین پاسخ، توسط پرسشگر مشخص می‌شود و در صدر جواب‌ها نمایش داده می‌شود. 
این سامانه بر اساس استانداردها و امکانات بزرگ‌ترین وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ دنیا ایجاد شده است. با این امید که روزی برسد که همه‌ی برنامه‌نویسان و گرافیست‌های ایرانی سوال خود را به زبان فارسی بپرسند و کشور ما متکی به مراجع پرسش و پاسخ غیرایرانی نباشد. البته تحقق این هدف، همیاری و مشارکت جمع بزرگ متخصصان این حوزه را طلب می‌کند. 

 

 

businessman-gardening-world-earth-globe_3446-557_thumb.jpg

روکسو به عنوان کارآفرین

روکسو متخصصان کشور را گرد یکدیگر جمع می‌کند و مشتریان را در یک بستر امن و پربازده به این متخصصان پیوند می‌دهد.
70 درصد درآمد حاصل از فروش هر فایل یا آموزش به فروشندگان و مدرسان اختصاص می‌یابد. علاوه بر اینکه رقابت در میان متخصصان منجر به عرضه بهترین آموزش‌ها می‌شود، افراد حرفه‌ای شناخته‌تر می‌شوند. این روند فرصت خوبی برای علاقمندان به حوزه‌های گوناگون ایجاد می‌کند. با این امید که روز به روز به این گروه افزوده شود و مسیر توسعه ایران را  هموارتر کنند. 

 

 

چشم‌انداز روکسو

هر فردی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند در گروه نویسندگان، مدرسان یا خریداران روکسو قرار بگیرد. روکسو یک دنیای بدون مرز است که تولیدکنندگان و خریداران در آن، خود شما هستید. روکسو هدف دارد به مرجع جامعی بدل شود که نیازهای متعدد کاربرانش را برطرف کند و از سرگردان شدن آن‌ها برای پیدا کردن آموزش مورد نیازشان یا پاسخ سوالشان بی‌نیاز کند. بنیانگذاران روکسو می‌خواهند آن را به یکی از بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مراکز آموزش کشور تبدیل کنند تا شرایط یادگیری برای علاقمندان و نیز اشتغال برای افرادِ لایق به بهترین شکل فراهم شود و مسیرهای درآمدزایی برای این افراد کوتاه و آسان شود.