نویسنده شوید

استخدام در روکسو

آکادمی آنلاین روکسو، یک پلتفرم آموزشی است که می‌توانید در آن آنلاین یاد بگیرید و آنلاین یاد بدهید.

تیم روکسو درصدد است شرایطی را فراهم کند که از یک سو همه‌ی افراد به آسانی به منابع گسترده آموزشی دسترسی داشته باشند و از سوی دیگر متخصصان بتوانند مهارت‌های خود را در اختیار عموم مردم قرار دهند و استعدادهای خود را بیش از پیش شکوفا کنند.

آکادمی آنلاین روکسو برای پیشبرد اهداف خود به تولید محتوای حرفه‌ای، موثر و سودمند نیاز دارد. از این رو در آن بستری فراهم شده است که شما می‌توانید به صورت رایگان در آن عضو شوید و به جمع نویسندگان آن بپیوندید.

در این امکان برای همه‌ی افراد فراهم است که آموزش‌های خود را در قالب متن، عکس، ویدئو و پادکست یا ترکیبی از این موارد با همگان به اشتراک بگذارند و از این طریق کسب درآمد کنند.

از اینکه وب‌سایت ما را برای انتشار مطالب خود انتخاب کرده‌اید، سپاسگزاریم و قدردانِ اعتمادتان هستیم.
 درآمد ارسال مطلب به روکسو چقدر است؟


به ازای هر محتوای متنی از شما که بر روی وب‌سایت روکسو منتشر می‌شود، مبلغ ۲۵۰۰۰ تومان (معادل دویست و پنجاه هزار ریال) و به ازای هر محتوای ویدئویی یا پادکست مبلغ ۳۰۰۰۰ تومان (معادل سیصد هزار ریال) به شما پرداخت خواهد شد.
همچنین روکسو نویسندگان فعال و حرفه‌ای را با حقوق ماهیانه‌ی ثابت و مطلوب بصورت دائمی و غیرحضوری استخدام می‌کند.
 مطالب خود را به کجا بفرستیم؟
 

نویسندگان قدیمی

اگر شما از نویسندگان قدیمی روکسو هستید، کافیست به پنل نویسندگان روکسو مراجعه کنید:

پنل نویسندگان روکسو

در این پنل بر روی عبارت «ورود و عضویت کاربران» کلیک کنید. سپس اطلاعات کاربری خود را وارد کنید و روی دکمه‌ی «ورود» کلیک کنید. اکنون می‌توانید به همان شیوه‌ی گذشته به روند ارسال مطالب خود ادامه دهید.

نویسندگان جدید

اگر می‌خواهید به تازگی به جمع نویسندگان روکسو بپیوندید، باید درخواست خود را به حساب کاربری roxo24 در تلگرام ارسال کنید. پس از تائید کارشناسان، یک حساب کاربری برای شما ایجاد می‌شود که با مراجعه به پنل نویسندگان روکسو و وارد کردن اطلاعاتی که به شما داده می‌شود، می‌توانید وارد این پنل شوید.

در ویدیوی زیر، شیوه‌ی ارسال مطلب و کار با پنل نویسندگان به صورت کامل شرح داده شده است.
 آموزش ویدیویی ارسال مطلب به روکسو
 

[video width="1920" height="1080" mp4="https://www.roxo.ir/blog-panel/wp-content/uploads/2018/08/author.mp4"][/video]
 شیوه‌نامه‌ی ارسال محتوای متنی به روکسو
 

تمام تولیدکنندگان محتوا در روکسوپلاس به رعایت دستورات این شیوه‌نامه ملزم‌اند و مطالبی که معیارهای مندرج در این شیوه‌نامه در آن‌ها بکار گرفته نشده است، به صاحب آن عودت داده می‌شود و از نویسنده درخواست می‌شود که متن، ویدئو یا فایل صوتی خود را ویرایش یا بازنویسی کند.

کیفیت، اولویت است

یکی از مهم‌ترین اهداف ما در روکسو، ایجاد امکان دسترسی رایگان به منابع آموزشی برای همه‌ی مردم ایران است. در نتیجه اولویت ما در انتشار یک مطلب، کیفیت محتوای آموزشی آن است. مقالاتی که برای خوانندگان روکسو کمک‌کننده نباشند، به دانش آن‌ها اضافه نکنند و مشکلی از مشکلاتشان کم نکنند، حتی اگر تمام اصول شیوه‌نامه در آن‌ها رعایت شده باشد، فاقد ارزش هستند و منتشر نخواهند شد.
نویسندگانی که در روکسو، کیفیت را محوریت مطالب خود قرار می‌دهند، بعنوان نویسندگان دائمی و تمام‌وقت در این مجموعه استخدام خواهند شد و حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد.

کپی‌کاری اکیدا ممنوع!

از کپی کردن مطالبی که در سایت‌های فارسی دیگر وجود دارند، اکیدا خودداری کنید، حتی مطالبی که محتوی یک پاراگراف متن کپی باشند، اجازه‌ی انتشار نمی‌یابند. بنابراین باید خودتان تهیه‌کننده‌ی یک مقاله باشید و ناظران روکسو در این مورد بشدت سختگیر هستند. اگر ناگزیر به استفاده از جملاتی از سایت‌های فارسی‌زبان هستید (مثلا ویکی‌پدیای فارسی)، حتما ذکر منبع کنید.

تالیف یا ترجمه؟

بهترین مطالب از دید ما، مطالبی است که از مطالعه و تحقیق در چند منبع حاصل شده باشد و به عبارت دیگر ترکیبی باشد اما شما می‌توانید یک مطلب دلخواه از یک سایت غیرفارسی را انتخاب و آن را ترجمه کنید. توجه داشته باشید که در هر دو حالت باید منبع یا منابعِ مورد استفاده در مطلب خود را ذکر کنید. مطالبی که فاقد منبع باشند، معتبر نیستند و منتشر نخواهند شد.

روان ترجمه کنید

از قراردادن متون در گوگل ترنزلیت و ارسال ترجمه‌ی فارسی آن برای ما خودداری کنید! نویسندگان باید بتوانند ترجمه‌ای روان، خوب و قابل فهم برای خوانندگان ارائه کنند. اینکه محتوای شما برای فارسی‌زبانان قابل فهم باشد مهم است اما مهم‌تر آن است که محتوای شما سرگرم‌کننده و جذاب باشد و مخاطب از خواندن آن خسته نشوند. شما مجاز هستید یک پاراگراف یا یک متن را بخوانید و در انتها آن را به زبان خود ترجمه کنید و بیانی شفاف و قابل درک از آن موضوع ارائه نمائید.

فقط فارسی معیار!

از استفاده از زبان شکسته یا نوشتار محاوره‌ای خودداری کنید. متون شما باید به زبان فارسی معیار نوشته شده باشند.

درست: خواندن این متن برای شما مفید است.
نادرست: خوندن این متن بدردتون میخوره!

انتخاب عنوان جذاب و هوشمندانه

عنوان مطلب شما، مهم‌ترین بخشِ ویترین مطلب شماست و می‌توانید از آن به عنوان فرصت ارزشمندی برای جذب بینندگان استفاده کنید. از استفاده از عناوین خیلی طولانی خودداری کنید. عنوان شما باید کشش‌برانگیز و خاص باشد.

پاراگراف اول، یک شروع مهم!

حتما برای محتوای خود یک شروع خوب و گیرا داشته باشید. شروعی که مخاطب را درگیر محتوای شما کند و او را به خواندنِ ادامه‌ی محتوای شما ترغیب کند. یک پاراگرافِ کامل و پربار را برای شروع در نظر بگیرید.

حجم مناسبِ محتوا

محتوای شما نباید کمتر از 850 کلمه باشد. محتواهایی که کمتر از این مقدار باشند تنها در صورتی انتشار پیدا می‌کنند که از لحاظ کیفیت در سطح بسیار بسیار بالایی قرار داشته باشند. البته این بدان معنی نیست که یک متن کوتاه را با افزودن جملات زائد، حشو و خسته‌کننده طولانی کنید. هر قسمت از مطلب شما باید انتقال دهنده‌ی مفاهیم ارزشمند باشد.
نکته‌ی مهم این است که از خُرد کردن مقاله‌ی خود برای دریافت حق‌الزحمه‌ی بیشتر خودداری کنید. بعنوان مثال اگر مقاله‌ی شما بیش از 2000 کلمه است، نیازی نیست آن را به دو مقاله‌ی 1000 کلمه‌ی تبدیل کنید. بابت آن مقاله به شما به اندازه‌ی دو مقاله حق‌الزحمه پرداخت خواهد شد.

خوانایی، یک اصل مهم است

از نوشتنِ جملاتِ طولانی و مبهم خودداری کنید. جملات شما باید کوتاه و قابل فهم باشند. جملاتی که از اواسطِ آن، ابتدای جمله را فراموش می‌کنیم، یعنی خوانایی خوبی ندارند.
همچنین متن خود را به چندین پاراگراف تبدیل کنید و برای پاراگراف‌های خود از عناوین مناسب و جذاب استفاده کنید.

رعایت اصول نگارشی و قوانین ویراستاری متن

شما به عنوان یک نویسنده و تولیدکننده‌ی محتوا بایداصول نگارشی را رعایت کنید و با قوانین ویراستاری متون فارسی آشنا باشید. قراردادن ویرگول، نقطه، گیومه در محل مناسب و رعایت فاصله (مثال: بازاریابی دیجیتال) و نیم‌فاصله (مثال: می‌شود) به شکل صحیح از مواردی است که باید انجام دهید.
نرم‌افزار ویراستیار و وبسایت ویراستلایو در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

خواننده‌ی شما ایرانی است

این موضوع را در نظر بگیرید که خواننده‌ی مطلب شما ایرانی است پس مطالبی ارائه کنید که برای او سودمند و کاربردی است. بنابراین از ارائه‌ی مطالبی که در آن‌ها از سرویس‌هایی استفاده شده که کشور ما در استفاده از آن‌ها تحریم است، خودداری کنید.

تصاویر مناسب، ارزش محتوای شما را چندبرابر می‌کنند

متن شما حتما باید حاوی یک تصویر شاخص باشد. منظور از تصویر شاخص همان تصویری است که در صفحه‌ی اصلی یا صفحات داخلی سایت نشان داده می‌شود و روی ذهن کاربران برای انتخاب مطلب شما تاثیر بسزایی دارد. این تصویر باید کاملا مرتبط با محتوای شما و جذاب باشد. توصیه‌ی ما این است که در صورت تسلط به فتوشاپ و نرم‌افزارهای طراحی گرافیک، این تصاویر را خودتان طراحی کنید.

ابعاد تصویر شاخص: 723*471 پیکسل

در داخل متن نیز از تصاویر متعدد و مرتبط با محتوا استفاده کنید. کاربران با تصاویر یک متن بیشتر از محتوای آن ارتباط برقرار می‌کنند. اندازه‌ی تصاویر شما در متن نباید خیلی کوچک باشند.
توصیه‌ می‌کنیم که تصاویر خود را در فتوشاپ از طریق مسیر Save > Save for Web و به فرمت jpeg ذخیره کنید تا حجم تصاویرتان کاهش پیدا کند.
عکس‌های شما باید بدون واترمارک یا لوگوی سازمان‌ها و سایت‌های دیگر باشند.

آموزش در قالب سریِ آموزشی

عموما متون آموزشی شما در قالب یک مقاله‌ی یک، دو یا سه قسمتی روی سایت منتشر می‌شوند. اما اگر مطالب خود را به صورت چندین درس پیوسته و منسجم ارسال کنید، این مطالب در قالب «سری آموزشی» بر روی سایت قرار می‌گیرند. مزیت سری‌های آموزشی در روکسوپلاس این است که بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند و کاربران بیشتری با شما ارتباط برقرار می‌کنند.
در هنگام نوشتن درس‌های سری آموزشی حتما شماره‌ی هر درس را در کنار عنوان آن درس بنویسید. سعی کنید از یک عکس واحد که در آن فقط شماره‌ی درس تغییر می‌کند به عنوان تصویر شاخص برای همه‌ی درس‌ها استفاده کنید. همچنین کیفیت درس‌ها را قربانی کمیت‌شان نکنید.
 شیوه‌نامه‌ی ارسال محتوای ویدیویی به روکسو
 

بهترین فرمت

فرمت موردنیاز ما برای ویدئو، mp4 است. پس ویدئوهای خود را با این فرمت تهیه کنید.

مدت زمان مناسب

ویدئوی شما نباید آنقدر کوتاه باشد که نتواند محتوای مناسب و آموزنده‌ای را منتقل کند و نباید آنقدر طولانی باشد که بیننده را خسته کند. پیشنهاد ما این است که زمان ویدئوی تولیدی شما حداق 5 و حداکثر 30 دقیقه باشد.

نوع ویدئو

ویدئوی شما می‌تواند از خود شما یا صفحه‌ی نمایشتان در حین آموزش ضبط شده باشد. همچنین مجاز هستید ویدئوهای آموزشی سایت‌های غیرفارسی‌زبان را به فارسی ترجمه (صداگذاری یا زیرنویس) و ارسال کنید.
هر شیوه‌ای که برای آموزش می‌پسندید انتخاب و با آن شیوه ویدئوهای آموزشی تولید کنید.
ویدئوهایی که در سایر سایت‌های فارسی تولید شده‌اند، اجازه‌ی انتشار نمی‌یابند.

تصویرِ با کیفیت، صدای رسا

کیفیت تصویر در ویدئو باید قابل قبول و صدای ویدئو کاملا مفهوم و واضح باشد. اگر گوینده‌ی ویدئو خودتان هستید، به فارسی صحبت کنید. گفتار شما باید رسا و برای همه‌ی بینندگان ویدئو قابل درک باشد.

دقت در انتخاب کاور ویدئو

کاور ویدئو در جذب کاربران و ترغیب آنان به دیدن ویدئو از اهمیت بالایی برخوردار است. این تصویر را با کیفیت و مناسب انتخاب کنید.
توصیه‌ی ما این است که در صورت تسلط به فتوشاپ و نرم‌افزارهای طراحی گرافیک، این تصاویر را خودتان طراحی کنید و ترکیبی از صحنه‌‌ای از ویدئوی شما و متنی مرتبط با موضوع ویدئو باشند.

توضیحات متنی ویدئو

توصیه‌ی ما این است برای ویدئوهای خود یک توضیح حداقل 250 کلمه‌ای بنویسید. این توضیح باید بر اساس اصول شیوه‌نامه‌ی ارسال محتوای متنی (در بالا) نوشته شده باشد.

لوگوی روکسو فراموش نشود!

استفاده از واترمارک روکسو در گوشه‌ی پائین (سمت راست یا چپ) ویدئو، الزامی است. فایل لوگوی روکسو را از اینجا دریافت کنید.

تبلیغ بی تبلیغ!

شما می‌توانید نام و نام خانوادگی خود را در ویدئو درج کنید اما از آوردن نام برند یا شرکت خود یا تبلیغ برند دیگران خودداری نمائید. بدیهی است که آوردن نام شرکت‌های صاحب کمپانی‌های معروف و مرتبط با حوزه‌ی آموزش شما (گوگل، اپل، ادوبی و ...) بلامانع است.
 شیوه‌نامه‌ی ارسال محتوای صوتی به روکسو
 

کیفیت صدا و شیوایی گفتار

فایل صوتی شما باید در محیطی ساکت و بدون صداهای آزاردهنده‌ ضبط شده باشد. کیفیت فایل صوتی باید بالا و قابل قبول باشد. شما می‌توانید ترجیحا از موزیک هم استفاده کنید، به گونه‌ای که به تاثیرگذاری و فضاسازی در فایل شما کمک کند و باعث آزار شنونده نشود.
گفتار شما باید شیوا و رسا باشد و با زبان فارسی قابل درک صحبت کنید.

اشاره به روکسو

در فایل‌های صوتی یا پادکست‌های خود اشاره‌ای به نام یا آدرس سایت روکسو داشته باشید.

مدت زمان

فایل صوتی شما نباید بیش‌ از حد طولانی و خسته‌کننده و نباید بسیار کوتاه و کم باشد. زمان پیشنهادی ما 3 الی 15 دقیقه است.

همراهی با متن

فایل صوتی به تنهایی قابل انتشار نیست. شما باید یک محتوای متنی حداقل 300 کلمه‌ای برای همراهی با آن ارائه کنید. این محتوا می‌تواند عینا همان متنی باشد که آن را در فایل صوتی خوانده‌اید. این متن باید بر اساس اصول شیوه‌نامه‌ی ارسال محتوای متنی (در بالا) نوشته شده باشد.
 ارتباط نویسندگان با ما
 

چنانچه برایتان سوالی پیش آمد می‌توانید از طریق منوی «صندوق پیام‌ها» در بالای پنل نویسندگان برای ما پیام بفرستید. همچنین نکات مهم و موارد ضروری و اعلان‌ها، از طریق صندوق پیام‌ها به نویسندگان ارسال می‌شود.
 قوانین نویسندگان روکسو

 

افرادی که هر نوع مطلبی را از طریق پنل نویسندگان روکسو ارسال می‌کنند، نویسنده محسوب می‌شوند و باید از قوانین نویسندگان روکسو پیروی کنند.

ارسال هر مطلب توسط شما به روکسو به معنای موافقت شما با این توافقنامه است.

 • کلیه‌ی مطالبی که در روکسو می‌نویسید، باید مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند.
 • مطالب ارسالی شما پس از تائید ناظران در بخش مقالات یا سری‌های آموزشی روکسو منتشر خواهند شد.
 • به ازای هر محتوای متنی از شما که بر روی وب‌سایت روکسو منتشر می‌شود، مبلغ ۲۵۰۰۰ تومان (معادل دویست و پنجاه هزار ریال) و به ازای هر محتوای ویدئویی یا پادکست مبلغ ۳۰۰۰۰ تومان (معادل سیصد هزار ریال) به شما پرداخت خواهد شد.
 • تسویه روکسو با نویسندگان در روز ۳۰ام هرماه انجام می‌پذیرد و امکان تسویه حساب در روزهای دیگر ماه بهیچ وجه وجود ندارد.
 • تسویه حساب با نویسنده فقط در صورتی انجام می پذیرد که حداقل ۵ مطلب در انتظار پرداخت داشته باشد.
 • چنانچه مطلبی را به روکسو ارسال کرده‌اید اما توسط ناظران ما تائید و منتشر نشده‌اند، به این معناست که این مطالب فاقد معیارهای مورد نیاز ارزیابان روکسو هستند. بدیهی است هیچگونه مبلغی بابت این مطالب پرداخته نخواهد شد.
 • مطالب شما باید کاملا صادقانه و منطبق بر واقعیت باشند. از درج هر گونه مطلب غیرواقعی و آموزش‌های گمراه‌کننده جدا خودداری کنید.
 • برای اینکه در گروه نویسندگان برتر و مشهور روکسو قرار بگیرید، لازم است به سوالات و ابهاماتی که خوانندگان در قسمت نظراتِ مطلب شما می‌پرسند، پاسخ شفاف و صحیح بدهید.
 • کیفیت پاسخ‌های نویسندگان به خوانندگان توسط ناظران روکسو مورد بررسی قرار می‌گیرند. چنانچه نویسنده با پاسخ‌های تکراری و اشتباه، مخاطب را سردرگم کند یا موجب نارضایتی ایشان گردد، تا زمان ارائه پاسخ مناسب، پرداخت وجه به او در حالت تعلیق قرار خواهد گرفت.
 • برای آن دسته از نویسندگانی که مطالب خود را به صورت درس به درس و در قالب یک سری آموزشی به سایت ارسال می کنند، تسویه حساب زمانی انجام می شود که از اولین درس تا آخرین درس را ارسال و دوره آموزشی خود را کاملا تکمیل کرده باشند. روکسو هیچ هزینه ای بابت سری های آموزشی نیمه کاره و تکمیل نشده نمی پردازد.
 • نویسندگان بهیچ‌وجه مجاز نیستند مطالب خود را بر روی سایتی به غیر از روکسو منتشر کنند و یا مطالب سایت‌های فارسی دیگر را بر روی روکسو نشر دهند. در صورت مشاهده، بلافاصله حساب کاربری مسدود همیشگی خواهد شد.
 • نویسندگان مجاز نیستند مطالب وب‌سایت‌ها، کتاب‌ها و دیگر منابع ایرانی را کپی کرده، تغییر دهند یا بازنشر کنند. مسئولیت نشر غیرمجاز مطالب ایرانی، کپی کردن از روی سایر محصولات ایرانی و پاسخگویی در برابر کلیه مجامع قانونی و حقوقی برعهده‌ی نویسنده است و روکسو هیچ مسئولیتی در قبال موارد اینچنینی ندارد.
 • واریز هرگونه وجه صرفا به شماره شبای نویسنده صورت می‌گیرد، لذا نویسندگان باید در ارائه‌ی اطلاعات حساب بانکی خود نهایت دقت را داشته باشند. مسئولیت درج اطلاعات اشتباه و واریز وجه به حساب افراد دیگر بر عهده‌ی نویسنده است.
 • هرگونه تبلیغ کالاها، برندها و وب‌سایت‌های دیگر در مطالبی که روی روکسوپلاس درج می‌نمائید، ممنوع است و در صورت مشاهده، بلافاصله حساب کاربری مسدود خواهد شد.
 • هرگونه توهین مستقیم یا غیرمستقیم ممنوع است و منجر به مسدود شدن همیشگی حساب کاربری فرد خاطی خواهد شد. همچنین تولید محتواهای نژادپرستانه، غیراخلاقی، جعلی و گمراه کننده غیر مجاز است. افراد حق ندارند گرایشات سیاسی خود را در روکسو مطرح کنند.
 • روکسو با در نظر گرفتن این امر که هویت شخصی کاربران محرمانه است، اطلاعات شخصی آنان در اختیار هیچ شخص یا سازمان دیگری قرار نمی‌دهد، مگر اینکه با حکم مقام قضائی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موطف باشد این اطلاعات را در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد. در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای روکسو وجود ندارد و حق اعتراض از کاربران در این خصوص سلب می‌شود.
 • حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند. مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی ناشی از عدم رعایت این موضوع بر عهده کاربر است.
 • اطلاعاتی که در هنگام ثبت‌نام یا در پنل کاربری خود وارد می‌کنید، به منزله‌ی اطلاعات مورد تائید شماست و روکسو فقط این اطلاعات را رسمی می‌داند و از طریق این اطلاعات با شما ارتباط برقرار می‌کند. روکسو در قبال درج اطلاعات نادرست مسئولیتی را بر عهده نمی‌گیرد.
 • ممکن است روکسو برای مواردی از قبیل بازاریابی، ارتقای سطح خدمات، نظرسنجی، اطلاع‌رسانی تخفیف‌ها و رویدادها و مواردی از این قبیل از برخی اطلاعات کاربران استفاده کند. به عنوان مثال به آن‌ها پیامک یا ایمیل بفرستد.
 • نویسنده مجاز نیست اطلاعات تماس خود را در پروفایل کاربری‌اش منتشر کند و حق ندارد به هیچ شکلی کاربران را به کانال تلگرام یا وب‌سایت خود یا دیگر صفحات مربوط به خودش هدایت کند.
 • روکسو هیچگونه مسئولیتی در قبال انجام تعهدات خود در مواقع فورس ماژور مانند بروز بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و تحریم را ندارد.
 • گفتنی است روکسو همانند سایر وب سایت‌ها از جمع‌آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند، امنیت و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها در روکسو حداکثر تلاش را به عمل می آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیر قانونی جلوگیری کند. طبیعتا مسئولیت هرگونه سوء استفاده به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و روکسو حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ می‌دارد.
 • این توافقنامه ممکن است تغییر کند. نسخه‌های جدید توافقنامه در همین صفحه درج خواهند شد بنابراین پیش از ارسال هر مطلب، این صفحه را مجددا مطالعه کنید.