مسیر یادگیری سئو (SEO)

آخرین پرسش‌های کاربران در سئو (SEO)

سئو (SEO)

سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجوگر به ویژه گوگل است.
همانطور که می‌دانید هرچقدر یک وب‌سایت در نتایج جستجوی گوگل در جایگاه بالاتری قرار بگیرد، بازدیدکننده‌های بیشتری خواهد داشت. بنابراین رقابت سایت‌ها بر سر کسب رتبه بهتر در گوگل بسیار جدی و حیاتی است.
سئو به عوامل و فاکتورهای متعددی بستگی دارد که این عوامل با توجه به الگوریتم‌های گوگل روز‌به‌روز متحول و پیچیده‌تر می‌شوند.
سئو به معنی فریب‌دادن یا دستکاری موتورهای جستجو با روش‌های غیراخلاقی نیست. به‌کارگرفتن رفتارهای غیراخلاقی، خطر خارج شدن همیشگی از فهرست پایگاه داده را به همراه دارد. امروزه الگوریتم‌های جدید گوگل به ویژه الگوریتم Rank Brain رفتار کاربران را به هنگام جستجو، آنالیز می‌کنند و بر این اساس بر رتبه‌ی سایت تاثیر می‌گذارند. بنابراین سئو یک فرآیند ساده و سریع نیست و نیازمند تلاش مستمر، علم، تحقیق و صبر زیاد است. در نتیجه همانطور که خود گوگل هم اعلام کرده‌است عبارت «سئوی تضمینی» یک فریب یا خیالبافی بیشتر نیست. زیرا هیچ‌کس از نحوه‌ی فعالیت تمام رقبا، رفتارهای دقیق موتورهای جستجو و آپدیت‌های بعدی آن خبر ندارد.
Search Engine Optimization یا SEO بهترین، ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای رشد کسب و کارهای اینترنتی و مهم‌ترین کلید برای دستیابی به بازدید بیشتر است. این جمله‌ی «بیل گیتس» که «اگر کسب و کار شما در اینترنت حضور ندارد، به زودی از صحنه روزگار محو خواهد شد» به خوبی اهمیت سئو را در دنیای امروز مشخص می‌کند.
مقالات روکسو، اطلاعات آپدیت‌های موتورهای جستجوگر، جدیدترین الگوریتم‌های گوگل و تکنیک‌های بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو را در اختیار شما می گذارند.