ساخت اینستاگرام با Laravel 7

اینستاگرام؛ شبکه‌ی اجتماعی محبوب

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است که امکان به اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو را برای کاربران فراهم می‌کند و در حال حاضر فیسبوک مالکیت آن را بر عهده دارد.

این شبکه‌ی اجتماعی در سال 2010 راه‌اندازی شد و دو سال بعد در حدود 100 میلیون کاربر داشت. در حال حاضر اینستاگرام ماهیانه 800 میلیون کاربر فعال دارد.

استفاده از این اپلیکیشن برای همگان رایگان است و هرکسی می‌تواند در آن حساب کاربری ایجاد کند یا پروفایل بسازد.

هنگامی که شخصی عکس یا ویدئویی را به این شبکه ارسال می‌کند، آن محتوا بر روی پروفایل او نمایش داده می‌شود و همه‌ی افرادی که آن شخص را دنبال (Follow) می‌کنند، می‌توانند آن عکس یا ویدئو را ببینند، آن را لایک کنند، در ارتباط با آن محتوا اظهار نظر کنند یا با دیگران به اشتراک بگذارند.

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت اینستاگرام را رابط کاربری ساده‌ی آن در مقابل امکانات گسترده و جذاب می‌دانند.

لاراول

لاراول (Laravel) یکی از فریم‌ورک‌های محبوب PHP است. این فریم‌ورک مبتنی بر معماری MVC است و به صورت رایگان و متن باز ارائه شده است.

لاراول آنچنان ویژگی‌هایی دارد که توانسته است در زمانی اندک، به اولین گزینه‌ی توسعه‌دهندگان برای توسعه‌ی پیچیده‌ترین برنامه‌های تحت وب تبدیل شود و نظر جامعه‌ی برنامه‌نویسان را به خود جلب کند. طرفداران لاراول، خوب می‌دانند که سرعت بالا و سهولت، از برجسته‌ترین نقاط قوت این فریم‌ورکِ جذابند!

آموزش ساخت اینستاگرام با لاراول

در سری آموزشی پیش رو می‌خواهیم ساخت یک شبکه‌ی اجتماعی مانند اینستاگرام را با استفاده از محبوب‌ترین فریم‌ورکِ زبان برنامه‌نویسی PHP یعنی Laravel، به شما آموزش دهیم. قصد داریم وبسایتی عینا مشابه اینستاگرام را پیاده‌سازی کنیم.

مطالعه‌ی درس‌های این دوره‌ی پروژه محور را به عنوان یک مجموعه‌ی عالی برای مسلط شدن شما به لاراول بشدت توصیه می‌کنیم. مباحثِ لاراول در این مجموعه به صورت کامل پوشش داده شده‌اند و حتی کسانی که هیچ دانشی درباره‌ی لاراول ندارند، می‌توانند در آن شرکت کنند.

البته آشنایی با PHP ،CSS ،HTML و MySQL پیش‌نیازهای دوره آموزش ساخت اینستاگرام با لاراول هستند.