آموزش سی شارپ (C#)

در این سری از دوره‌های آموزشی قصد داریم شما را با زبان برنامه‌نویسی C# (سی شارپ) از سطح مقدماتی تا پیشرفته آشنا کنیم. با توجه به اینکه این زبان به عنوان یکی از زبان‌ های کاربردی در طراحی وب و نرم افزار مورد استفاده قرار می‌گیرد، داکیومنت‌ ها و اسناد مناسب با آن را در اختیار شما می‌گذاریم تا آموزشی کامل را خدمت شما عزیزان ارائه کرده باشیم. این مجموعه‌ی آموزشی به صورت فصل به فصل و گام به گام تدریس می‌شود. بنابراین لازمه‌ی ورود به فصل جدید مطالعه‌ی تمام فصول گذشته و همراه بودن با سرفصل‌ها است. با ما همراه باشید.

طبیعتا اولین سوالی که برای شما پیش می آید این است:

سی شارپ (C#) چیست؟

امروزه زبان های برنامه نویسی متعددی وجود دارند که هر فرد یا سازمان بسته به نیاز خود از آنها استفاده می کند. در حالت کلی زبان های برنامه نویسی به چهار دسته شی گرا، رویه ای، کاربردی و منطقی تقسیم بندی می شوند. در حال حاضر بیشترین میزان استفاده از ساختار زبان ها، ساختار شی گرایی می باشد به گونه ای که بیش از ۶۰ درصد نرم افزارهای حرفه ای در سراسر دنیا با این ساختار پیاده سازی شده اند.

در ابتدا باید در مورد نوشتار این زبان صحبت کنیم. دوستان وقتی می نویسیم C#‌ منظور ما سی شارپ می باشد ولی چون زبان فارسی از راست به چپ است، علامت #‌ را بعد از C می گذارد ولی در واقع بدین صورت می باشد:‌ #C.

اما به سوال اصلی شما عزیزان پاسخ دهیم که واقعا سی شارپ (C#) چیست؟

سی شارپ (C#) یک زبان برنامه نویسی شی‌گرا می باشد که توسط شرکت مایکروسافت و از دل فریم ورکی به نام NET. (بخوانید:‌ دات نت) بیرون آمده است. با استفاده از این زبان می توانید تمام نرم افزارهای مورد نیاز خود را در سطح اینترنت و کامپیوتر پیاده سازی کنید. این زبان برای پروژه های اقتصادی و بزرگ انتخاب بسیار خوبی می باشد و به لطف پشتیبانی شرکت مایکروسافت، همیشه در بین زبان های مطرح دنیا بوده است.

برای ورود به دوره آموزش سی شارپ چه هزینه ای باید پرداخت کنم؟

این دوره آموزشی به صورت کاملا رایگان در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است و برای دسترسی به مطالب آن کافیست به انتهای همین بخش بروید و تمام فصل ها را مطالعه بفرمایید.

پیش نیاز زبان سی شارپ (C#)

برای یادگیری زبان سی شارپ (C#) به هیچگونه پیش نیازی احتیاج ندارید. زیرا زبان C#‌ یک زبان واحد به شمار می آید.