آموزش Google PageSpeed Insight

وب سایت Google PageSpeed Insight یکی از معتبرترین وب ‌سایت‌ ها و مراکز تحلیل و آنالیز سرعت سایت است که توسط کمپانی گوگل ایجاد شده است.

در این سایت قسمتی وجود دارد که آدرس وب سایت خود را در آن درج می کنید تا با یک کلیک، نتیجه ی آنالیز سرعت سایت خود را دریافت نمائید. این نتیجه بر اساس امتیازی از 100 است و بدیهی است که هرچه امتیاز شما بالاتر باشد، سایت شما از نظر سرعت بهینه تر است.

یکی از مهم ترین ویژگی های این سایت این است که توصیه هایی بسیار مهم، حیاتی و کاربردی برای از بین بردن موانع کندی سایت شما و در نتیجه افزایش سرعت آن ارائه می کند. به عبارت دیگر PageSpeed Insight ابزاری است که به صورت یک راهنمای کامل برای ارتقای سایت و به صورت رایگان در اختیار وبمستران قرار دارد.

در این وب سایت می توانید وب سایت خود را از لحاظ سرعت، هم در نسخه ی وب و هم در نسخه ی موبایل تحلیل کنید.

برخی از راهنمایی ها و توصیه هایی که این وب سایت به وبمسترها ارائه می کند، ممکن است برای آن ها شفاف یا قابل درک نباشد. بنابراین بر آن شدیم تا یک سری آموزش PageSpeed Insight و مفاهیم آن را تهیه و منتشر کنیم و ضمن بررسی کامل این ابزار و کارکردهای آن، تک تک توصیه های آن را به زبانی ساده و قابل فهم بازگو نمائیم.

اگر سئوی سایت و قرارگیری آن در اولین نتایج صفحات جستجوی گوگل برایتان اهمیت دارد، حتما می دانید که سرعت سایتتان چه نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم سری آموزش PageSpeed Insight را از دست ندهید.