آموزش رایگان Vue js از صفر تا صد

فریم‌ورک Vue JS یکی از محبوب‌ترین فریم‌ورک‌های موجود برای جاوا اسکریپت در تمام دنیا می‌باشد که توانایی بسیار زیادی در کنترل صفحات شما دارد. ما می‌توانیم با استفاده از Vue از ویجت‌های کوچک (قسمت‌های کوچک برنامه) تا یک برنامه کامل را کدنویسی کنید و این قدرت Vue را نشان می‌دهد.
معمولا سوالی که در هنگام یادگیری Vue پیش می‌آید این است که چرا باید از Vue استفاده کنیم؟ چرا از Angular یا React استفاده نکنیم؟ باید به شما بگویم که فریم‌ورک VueJS مزایای مختلفی نسبت به فریم‌ورک‌های دیگر دارد که عبارتند از:

حجم بسیار کوچک (16 کیلوبایت پس از GZip).
سرعت بسیار خیره‌کننده. بر اساس برخی از بنچ‌مارک‌ها حتی از React و Angular هم سریع‌تر است (البته به نوع برنامه‌ای که می‌نویسید بستگی دارد.
دارای انواع قابلیت‌های مختلف برای توسعه صفحات مدرن.
به اعتقاد بسیاری از برنامه‌نویسان، Vue ترکیب بهترین ویژگی‌های React و Angular است!

البته Vue یک فریم‌ورک Progressive است؛ یعنی به جای اینکه همه چیز را در همان ابتدا به شما بدهد، فقط قسمتی از آن را به شما می‌دهد که برای حداقل کارایی Vue به آن نیاز دارید (هسته Vue) و قابلیت‌های دیگری مانند Router آن را می‌توانید خودتان به آن اضافه کنید. بنابراین 16 کیلوبایت حجم اولیه یا هسته آن است که ممکن است بعدا بنا بر نیاز شما بیشتر شود اما حتی با انواع پکیج‌های دیگر، هنوز هم یکی از کم حجم‌ترین فریم‌ورک‌های تمام دنیا می‌باشد.

خصوصیات دوره آموزش رایگان Vue js
توجه داشته باشید که ما در این دوره با نسخه دوم (Vue.JS 2.0) کار می‌کنیم و محتویات این دوره تا ابتدای سال 2020 به‌روز‌رسانی شده‌اند بنابراین این دوره به‌روز ترین‌دوره Vue تا ماه اول سال 2020 است. البته قابل ذکر است که به زودی (در سال 2020) نسخه سوم از این فریم‌ورک آماده و نهایی خواهد شد و هر زمان که چنین اتفاقی بیفتد ما نیز یک دوره کامل برای آن برگزار خواهیم کرد. به جرأت می توان گفت که این دوره یکی از کامل‌ترین دوره‌های VueJS در تمام وب فارسی است و کمتر نمونه‌ای مانند آن را پیدا خواهید کرد.

پیش‌نیازهای این دوره
برای شروع دوره آموزش رایگان Vue js نیاز به آشنایی با زبان جاوا اسکریپت دارید. اگر زبان جاوا اسکریپت را نمی دانید به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود که هیچ کدام از فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت را یاد بگیرید. این کار مانند ساختن یک ساختمان بدون فونداسیون است. ما در طول این دوره از جاوا اسکریپت ES6 (سال 2015) استفاده خواهیم کرد بنابراین یادگیری این نسخه بهتر از نسخه‌های قدیمی است. همچنین واضح است که برای کار با این فریم‌ورک نیاز به HTML و CSS خواهیم داشت و این موارد در طول دوره آموزش رایگان Vue js توضیح داده نخواهند شد.