پروژه‌های مدرن جاوا اسکریپت

حتما شما هم به عنوان یک برنامه‌نویس به محبوبیت جاوا اسکریپت واقف هستید اما شاید باورتان هم نشود که این زبان برنامه نویسی در عمل تا چه حد محبوب و فراگیر شده است! طبق آمار و بررسی‌ها، در سال 2017 بیش از 97 درصد وب‌سایت‌ها در سراسر جهان از زبان‌های جاوا اسکریپتی استفاده کرده بودند و جاوا اسکریپت امروز صدرنشینِ محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است.

جاوا اسکریپت به عنوان یک زبان برنامه نویسی سمت کاربر، می‌تواند قابلیت‌های داینامیکی و تعاملی بسیاری را به سایت بیفزاید و عملکرد و زیبایی وب‌سایت را تا حد چشمگیری ارتقا بخشد به گونه‌ای که امروزه دیگر بدون استفاده جاوا اسکریپت نمی‌توان از عهده‌ی طراحی وب‌سایت‌های مدرن برآمد.

این زبانِ در حال تکامل، دارای فریم‌ورک‌ها و کتابخانه‌های بی‌شماری است و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که ترکیبات پیچیده را ساده‌سازی و برنامه‌های کاربردی و پیچیده را به سادگی اجرا  کنند.

در سری «پروژه های مدرن جاوا اسکریپت» بر آن شدیم تا در عمل نشان دهیم که چطور می‌توانید چند پروژه‌ی کاربردی را با استفاده از جاوا اسکریپت خالص پیاده‌سازی کنید. گفتنی است که این مجموعه، به آموزش جاوا اسکریپت نمی‌پردازد، بلکه محوریتِ آن، اجرای عملی پروژه‌ها و برنامه‌هاست. بنابراین لازم است که با جاوا اسکریپت آشنایی کافی را داشته باشید.

در سری «پروژه های مدرن جاوا اسکریپت» نرم‌افزارهای To-Do List، محاسبه‌گر وام و بازی حدس عدد را ایجاد می‌کنیم.