آموزش PDO

چرا باید به سمت پایگاه داده و آموزش PDO‌ برویم؟

امروزه، در دنیای مدرنیته ی وب سایت ها، دیگر HTML و CSS خام پاسخگوی نیاز های کاربران و مدیران وب سایت ها نیست. سرعت پیشرفت تکنولوژی مخصوصا در زمینه ی توسعه ی وب آن چنان سریع بوده که همه ی ما را مجبور به استفاده از پایگاه های داده نموده است. دیگر کمتر سایتی وجود دارد که پایگاه داده ای نداشته باشد و یا بتواند بدون آن در بازار شدیدا رقابتی عصر ما تاب و تحمل بیاورد.

تصور کنید وب سایت شما آن قدر ساده است که به جز چند تصویر و چند سطر متن هیچ چیز دیگری در آن موجود نیست و تنها برای دانستن نظر کاربران قسمتی را به نام نظرات تعریف کرده اید. آیا فکر کرده اید که این نظرات کجا ذخیره خواهند شد؟

حالا که به سادگی و با چند دقیقه تفکر می توان به اهمیت پایگاه داده پی برد، سوال بعدی پیش روی خود را می بینیم. از چه پایگاه داده ای استفاده کنیم؟ از چه روشی برای تعامل با پایگاه های داده استفاده کنیم؟ با چه استاندارد هایی کار کنیم؟

در این سری آموزشی ما با بهترین روش اتصال به پایگاه داده از طریق PHP، یعنی اتصال با رابط شیء گرای PDO، روبرو هستیم. در مقالات این دوره با سیر تا پیاز PDO و روش های برتر کار با آن آشنا می شوید و می توانید خود را در زمره ی برنامه نویسان حرفه ای به حساب بیاورید.

پیش نیاز های دوره آموزش PDO

برای شروع این دوره باید حداقل با مقدمات برنامه نویسی شیء گرا و همچنین اتصال و کار با پایگاه های داده آشنا باشید.

برای برنامه نویسی شی گرا اصلا نگران نباشید. قبلا یک دوره رایگان و کامل آموزش شی گرایی در PHP را ارائه کرده ایم که می توانید با مطالعه آن به کلیه مباحث شی گرایی تسلط پیدا کنید.