آموزش react (ری اکت)

آموزش ری اکت (React)

در این سری آموزشی سعی کردیم به صورت کامل از سطح مقدماتی تا پیشرفته و پروژه محور به بررسی و کار با کتابخانه جاوا اسکریپت ری اکت (React) بپردازیم. قطعا هدف از ارائه این مطالب ارتقاء سطح دانش شما و افزایش کیفیت آموزش برنامه نویسی سمت فرانتد در ایران می باشد.

ری اکت (React) چیست؟

React با تلفظ React به عنوان یک کتابخانه (و نه فریم ورک) جاوا اسکریپت شناخته می شود که با استفاده از آن می تواند نرم افزارهای واکنش گرای تک صفحه ای یا SPA (مخفف Single Page Application) ایجاد کرد.

نرم افزارهای تک صفحه ای به نرم افزارهایی گفته می شود که بدون بارگذاری مجدد صفحات، می توانید بین سایر صفحات سایت پیمایش کنید. برای مشاهده نمونه ی این‌گونه سایت ها، وب سایت روکسو (آکادمی آنلاین) را بررسی بفرمایید.

این کتابخانه توسط شرکت معتبر و معروف فیس بوک (Facebook) به دنیای برنامه نویسان معرفی شد و تا حد ممکن نحوه ارتباط کاربر با سایت را ساده تر کرد.

چند سوال متداول درباره ری اکت (React)، در این بخش مطرح کرده و به آنها پاسخ می دهیم:

سوال: آیا برای آموزش ری اکت (React)، پیش‌نیاز خاصی باید گذرانده شود؟

پاسخ: بله، شما باید به زبان جاوا اسکریپت (Javascript) و HTML و CSS آشنا باشید.


سوال: منظور از بک اند و فرانتد چیست؟

پاسخ: برای کار با ری اکت (React) شما باید یک ساختار بک اند داشته باشید که اطلاعات را از طریق آن دریافت کرده و در صفحه به کاربر نمایش دهید. بنابراین زبان های سمت بک اند مانند PHP یا Python یا ASP.net و ... می توانند این اطلاعات را برای ما ارسال کنند. اما نکته ضروری اینجاست که نیازی نیست شما حتما یک Backend‌ کار باشید، بلکه می توانید با یادگیری آن به یک Full Stack (یعنی فردی که هم به فرانتد و هم بک اند مسلط است) تبدیل شوید.


سوال: این سری آموزش رایگان می باشد؟

پاسخ: بله. این دوره به صورت کاملا رایگان و متنی عرضه می شود تا شما عزیزان برای یادگیری ری اکت (React) نیازی به پرداخت هزینه نداشته باشید.