بهترین افزونه‌های محاسباتی وردپرس و ووکامرس

Best Calculator Plugins for Your WordPress Site

26 اردیبهشت 1401
Best-Calculator-Plugins-for-Your-WordPress-Site

آیا به دنبال یک افزونه محاسباتی شبیه به ماشین حساب برای وب سایت وردپرسی خود هستید؟ انواع مختلفی از افزونه های وردپرسی برای محاسبه قیمت ها، اندازه ها، تاریخ ها و موارد دیگر وجود دارد.

در این مقاله ما برخی از بهترین افزونه های محاسباتی وردپرس را به شما معرفی می کنیم.

افزونه های محاسباتی در وردپرس

افزونه محاسباتی وردپرس چیست؟

پلاگین های مختلفی برای مصارف محاسباتی مختلف در وردپرس وجود دارد که می توانید در سایت وردپرسی خود استفاده کنید. برخی از پلاگین های محاسباتی را می توان برای هر نوع محاسبه ای مورد استفاده قرار داد. احتمالا می خواهید افزونه ای را انتخاب کنید که دارای یک الگوی محاسباتی از پیش ساخته شده برای نوع محاسبه مورد نظر شما باشد.

خب یک افزونه محاسباتی در درجه اول باید پاسخگوی نیاز شما باشد و همچنین ظاهری زیبا و رسپانسیو نیز داشته باشد. از طرفی دیگر شاید بخواهید که عناصر خاصی را درگیر محاسبات خود کنید که این امر باعث می شود بیشتر از قبل به دنبال یک افزونه سفارشی باشید. مثلا شاید بخواهید با توجه به رنگ و اندازه یک محصول، قیمت متفاوت و پویایی برای آن محاسبه شود.

1. افزونه Formidable Forms Calculators

افزونه Formidable Forms Calculators

با استفاده از Formidable Forms Calculators می توان تنها با درگ اند دراپ فرم های متنوعی برای مقاصد محاسباتی ساخت و از آن ها در سایت استفاده کرد. با استفاده از این افزونه می توانید فرم های محاسباتی مختلفی ساخت که به چند عدد از آن در زیر اشاره می کنیم.

 • ماشین حساب BMI
 • ماشین حساب هایی با الگوی درصدی
 • محاسبه گر میزان مبلغ رهن و اجاره (پیشرفته)
 • محاسبه گر میزان مبلغ رهن و اجاره (ساده)
 • محاسبه گر قیمت محصولات ووکامرس
 • محاسبه ی مبلغ اجاره خودرو
 • و قالب های از پیش ساخته و آماده دیگر برای مصارف مختلف ...

برخی از این قالب های آماده، ابزارهایی ساده و مفید هستند و بسیار پرکاربرد می باشند (مانند ماشین حساب با الگوی درصدی، ماشین حساب تبدیل طول، ماشین حساب سن و غیره). سایر قالب ها بسیار دقیق تر و حرفه ای تر هستند و قابلیت های بیشتری را به کاربران شما ارائه می دهند.

2. افزونه Calculated Fields Form

افزونه محاسباتی وردپرس

افزونه Calculated Fields Form به شما این امکان را می دهد که فرم هایی بسازید و با دستورات شرطی، میان فیلدها قوانین محاسباتی وضع نمایید. به عنوان مثال می توانید چند فیلد ورود عدد را را وارد کنید و سپس در پایان همه فیلد ها را با هم جمع ببندید و نتیجه را نمایش دهید.

برخی از فیلدها و قالب های آماده این افزونه شامل موارد زیر هستند:

 • ماشین حساب ساده
 • محاسبه با تاریخ (سیستم رزرواسیون همراه با تاریخ ورود و خروج به)
 • محاسبه گر وزن ایده آل برای هر شخص
 • محاسبه گر میزان رهن و اجاره

همچنین می توانید این قالب ها را تغییر دهید یا به دلخواه محاسبه گرهای دیگری بسازید.

3. افزونه Responsive Mortgage Calculator

افزونه Responsive Mortgage Calculatorافزونه Responsive Mortgage Calculator مخصوص وب سایت های املاک و رهن و اجاره است که محاسبه گر کاربردی ای بدین منظور ارائه می دهد. این افزونه دارای یک ویجت برای سایدبارها و یک شورت‌کد برای استفاده از محاسبه گر درون برگه ها و پست ها می باشد.

این افزونه دارای دو تم روشن و تیره نیز می باشد که می توانید هر یک را برای نمایش زیباتر در سایت انتخاب کنید.

4. افزونه Measurement Price Calculator

Measurement Price Calculator

افزونه Measurement Price Calculator برای استفاده در یک فروشگاه آنلاین WooCommerce مناسب می باشد که در آن اقلامی با اندازه های متغیر به فروش می رسد. افزونه مذکور این امکان را به شما می دهد تا بر اساس اندازه‌های انتخاب شده توسط مشتری، قیمت گذاری کالا تغییر یابد.

این افزونه دو روش محاسبه اندازه گیری مختلف دارد، بنابراین می توانید هر کدام را که متناسب با محصول شماست انتخاب نمایید. مثلا می توانید به کاربر اجازه دهید ابعاد را وارد کند (مقدار صحیح را برای طول، مساحت یا حجم مورد نیاز خود وارد کند) و سپس قیمت را مشاهده نماید.

5. افزونه WooCommerce Product Options and Price Calculation Formulas

افزونه محاسبات برای ووکارس

افزونه WooCommerce Product Options and Price Calculation Formulas فرمول های محاسبه قیمت را برای محصولات ارائه می دهد. این افزونه با یک شرایط ساز برای محصولات ارائه شده که به شما این امکان را می دهد تا گزینه ها و شرایط متفاوتی را برای یک محصول اضافه کنید. این شرایط شامل منطق های شرطی و فرمول های محاسباتی برای قیمت گذاری می باشد.

با استفاده از این افزونه شما قادر خواهید بود بر اساس انتخاب مشتری، قیمت آن را نشان داده و کاملا تغییر دهید.

6. افزونه WooCommerce Price Based on Country

افزونه WooCommerce Price Based on Country

همانطور که از نام این افزونه پیداست، با استفاده از این افزونه می توانید قیمت محصولات خود را با استفاده از مکان مکان مشتری، به صورت پول محلی وی نمایش دهید.

افزونه ابتدا محل یا کشور زندگی بازدید کننده را دریافت می کند و سپس تمامی قیمت ها را با توجه به محل زندگی او، به واحد پولی او تبدیل می کند.

7. افزونه WordPress Mortgage Calculator Estatik

افزونه WordPress Mortgage Calculator Estatik

یکی دیگر از افزونه های پرکاربرد برای وب سایت ها املاک و مستغلات WordPress Mortgage Calculator Estatik نام دارد. با استفاده از این افزونه کاربران می توانند میزان پرداخت های خود را به صورت آنلایت تخمین بزنند.

این افزونه می تواند به عنوان یک ماشین حساب ساده، برای محاسبه ی قیمت اجاره، قیمت پیش پرداخت و نرخ بهره و غیره استفاده شود. یا اگر خواستید، می توانید گزینه های پیشرفته ای مانند قیمتِ بیمه خانه، مالیات بر املاک را نیز برای این محاسبه گر فعال نمایید.

شورت‌کد این افزونه به شما این امکان را می دهد تا محاسبه گر سایتِ خود را به نوار کناری سایت یا هر پست یا صفحه ای در سایت اضافه کنید.

8. افزونه Mortgage Calculator

افزونه Mortgage Calculator

افزونه Mortgage Calculator یکی دیگر از افزونه های حسابگر برای مسکن و املاک است. این افزونه یک نمودار برای سرمایه اصلی دارد و با توجه به آن یک مقدار تعادلی برای میزان رهن و اجاره را نمایش می دهد.

این افزونه را نیز می توان در سایدبارها و برگه ها و پست ها نمایش داد.

9. افزونه YITH WooCommerce Cost of Goods

افزونه YITH WooCommerce Cost of Goods

افزونه YITH WooCcommerce Cost of Goods به شما کمک می کند تا هزینه های اضافی ای را برای یک محصول در نظر بگیرید و سپس مواردی مثل میزان سود خود از آن کالا را در گزارشات ووکامرس مشاهده نمایید.

می توانید هزینه محصول، هزینه حمل و نقل و هزینه مالیات را برای هر محصول درج کنید. سپس این افزونه حاشیه سود شما را در گزارش های ووکامرس به عنوان یک ستون جداگانه محاسبه کرده و نمایش خواهد داد.

این افزونه به شما امکان می دهد تا فوراً نحوه عملکرد کسب و کار خود را از نظر سود و زیان بررسی کنید و ببینید که چگونه می توانید سود خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، شما می توانید تخفیف های بیشتری را برای برخی از محصولات ارائه دهید یا قیمت هایی را برای محصولاتی که در آن سود ندارید افزایش دهید.

10. افزونه Loan Repayment Calculator and Application Form

افزونه Loan Repayment Calculator and Application Form

پلاگین Loan Repayment Calculator and Application Form برای وب سایت ها و کسب و کارهای مالی مثل پرداخت وام و وب سایت های پرداخت اقساطی بسیار مفید و کاربردی است و می تواند با وب سایت شما همگام سازی شده یا سفارشی شود.

این افزونه دارای یک نسخه رایگان و یک نسخه حرفه ای است که پیشنهاد می کینم نسخه حرفه ای آن را تهیه کنید زیرا داری امکانات بیشتری می باشد.

11. افزونه CC BMI Calculator

افزونه CC BMI Calculator

افزونه CC BMI Calculator یک افزونه ساده BMI یا body mass index است که بیشتر برای وب سایت های پزشکی و سلامتی مورد استفده قرار می گیرد. این پلاگین این امکان را به کاربران می دهد تا اطلاعات مربوط به قد و وزن خود را وارد کنند تا «شاخص توده بدنی» خود را مشاهده کنند. در نهایت افزونه نشان می دهد که وزن آنها در محدوده سالم قرار می گیرد یا خیر.

این افزونه به شما امکان می دهد با تغییر رنگ ها، سبک های مختلفی را برای نمایش افزونه انتخاب کنید. توجه داشته باشید که استفاده از این این افزونه شما را ملزم به اضافه کردن لینکی به وب سایت سازنده ی افزونه می کند.

12. افزونه Stylish Cost Calculator

افزونه Stylish Cost Calculator

افزونه Stylish Cost Calculator یک روش عالی برای ارائه قیمت های سفارشی برای مشتریان بالقوه است. برای شروع می توانید یکی از 7 قالب پیش ساخته را استفاده کنید.

ماشین حسابِ این افزونه می تواند به طور خودکار بین ارزهای مختلف تبدیل انجام دهد و مکان کاربر را شناسایی کند تا بتواند قیمت و واحد پولی صحیح را نشان دهد. شما می توانید این افزونه را به هر شکل و صورتی که دوست دارید به سایت خود اضافه کنید و با از بین بردن گزینه ها، تغییر رنگ ها و موارد دیگر، افزونه را سفارشی سازی کنید.

همچنین می توانید تخفیف عمده ای را تنظیم کنید و فاکتورهایی با مارک تجاری نیز ایجاد کنید. اگر نسخه حرفه ای این افزوه را تهیه کنید، می توانید کوپن تخفیف هم ایجاد نمایید.

خب! دوستان و همراهان گرامی به پایان این مقاله رسیدیم. امیدواریم که محتوای این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا سوالات و نظرات خود را در پایین همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید. موفق و سربلند باشید.


منبع: وب سایت wpbeginner

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.