درآمد سالانه وردپرس‌کاران در کشورهای مختلف جهان

WordPress Developer Salary

26 تیر 1400
wordpress-developers-salaries

وردپرس تا به امروز بسیار محبوب واقع شده است. از هر وب سایتی بازدید کنید، به احتمال زیاد با کمک وردپرس ساخته شده است. به دلیل محبوبیت زیاد وردپرس، بسیاری از فریلنسرها و برنامه نویسان داخلی از مناطق مختلف با این CMS محبوب کار می کنند. در نتیجه تنوع زیادی در حقوق و درآمد وردپرس کاران هم داریم که به طور کلی تخمین زده می شود در مقایسه با حقوق سایر زمینه های برنامه نویسی و توسعه تحت وب، مقدار کم تری باشد. مطالعات نشان می دهد که محبوبیت سیستم به سرعت در حال رشد است، بنابراین به سختی می توان گفت آینده چه چیزی را برای توسعه دهندگان وردپرس به ارمغان خواهد آورد.

از آنجا که توسعه دهندگانِ بسیاری از کشورها مختلف در این زمینه وجود دارد، بر اساس موقعیت مکانی حقوق های متنوعی دریافت می شود. توسعه دهندگان وردپرس در ایران دامنه حقوقی و دستمزدِ مختص خود را دارند و در سایر کشورها هم به همین ترتیب حقوق ها متفاوت است.

نگاهی کوتاه بر وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای اپن سورس است که به شما امکان می دهد وب سایت ساخته محتوای وب سایت وردپرس خود را مدیریت کنید. تا به امروز، راهنماهای زیادی وجود دارد که نحوه استفاده از وردپرس را توصیف می کنند و دستورالعمل هایی را ارائه می دهند که به ساخت وب سایت، وبلاگ و غیره کمک می کنند. حتی یک مبتدی می تواند به راحتی وب سایت مورد نیاز خود را با وردپرس بسازد. با این حال اینکه به یک برنامه نویس و یک توسعه دهنده برای وردپرس تبدیل شوید اندکی طول می کشد.

تاریخچه وردپرس ما را به سال 2001 می برد. هنگامی که مایکل والدریجی، برنامه نویس فرانسوی یک سیستم را ایجاد کرد که صفحات را بطور پویا با استفاده از محتوای پایگاه داده MySQL ایجاد می کرد. با این حال، با گذشت زمان میشیل پروژه را رها کرد. کاربران این ایده را آنقدر دوست داشتند که یکی از آن ها یعنی Matt Mullenweg تصمیم گرفت با اضافه کردن ویژگی های جالب جدید سیستم موجود را بروزرسانی کند. در نهایت در سال 2003، CMS جدیدی با نام وردپرس ظاهر شد و با استفاده از همان پایگاه داده MySQL در PHP نوشته شد و به کاربران عرضه شد و به سرعت محبوب گشت و مورد استفاده افراد زیادی قرار گرفت.

میزان کاربرد و محبوبیت وردپرس در جهان

ایجاد سیستم مدیریت محتوای وردپرس روند توسعه وب را تا حد زیادی تسهیل کرده است. به عنوان مثال، شما می توانید به راحتی صفحات وب سایت خود را بدون کدنویسی طراحی کنید و آن را به اشتراک بگذارید. اگر این سیستم وجود نداشت، برای طراحی سایت به دانش زیادی مانند زبان های برنامه نویسی مانند PHP ،JavaScript ،HTML ،CSS، پایگاه داده MySQL و غیره نیاز داشتید.

WordPress اجازه می دهد تا صفحات وب را خیلی سریع تر ایجاد کنید و آن ها را بهتر و مطمئن تر ظاهر نمایید. شاید همین سادگی و قابلیت های گسترده سیستم مدیریت محتوای وردپرس باشد که توسعه دهندگان وردپرس را بسیار به آن علاقه مند کرده.

سایت W3Techs دائماً نظرسنجی های متفاوتی را از فناوریِ تحت وب منتشر می کند. داده های آن ها مبتنی بر تحقیقات بر روی 10 میلیون وب سایت برتر در رتبه بندی الکسا است. داده های آن ها مبتنی بر تحقیقات 10 میلیون وب سایت برتر رتبه بندی شده توسط الکسا است. بررسیِ میزان استفاده از CMS های مختلف نشان داده که 47.5٪ از کل وب سایت های ساخته شده در جهان مبتنی بر هیچ سیستم مدیریتی نیستند. با این حال ، 31.5 درصد از وب سایتهای این لیست عظیم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند. این بدان معنی است که تقریبا 60٪ صفحات وب با استفاده از CMS وردپرس هستند. همچنین W3Techs با بیان اینکه این CMS همچنان سریعترین رشد را نسبت به دیگر سیستم ها دارد.

درآمد وردپرس کاران در سراسر جهان

محبوبیت بسیار زیاد این CMS تقاضای زیادی ایجاد می کند. در نتیجه، در سراسر جهان بسیاری از توسعه دهندگان وب وردپرس را می آموزند. برخی از آن ها شغل خود را در این راستا ادامه می دهند اما برخی دیگر بیشتر پیش می روند و عمیق تر در این سیستم فرو می روند. یعنی زبان های برنامه نویسی مورد نیاز برای توسعه و تغییر این سیستم می آموزند و به عبارت دیگر یک «برنامه نویس وردپرس» می شوند.

با این حال، متخصصانی که از این CMS استفاده می کنند برای مدت طولانی تقاضا و نیاز به توسعه دهندگان وردپرس خواهند داشت. در حال حاضر، شغل وردپرس کار در هر کشور و مکانی وجود دارد. میزان حقوق و دستمزد در نظر گرفته شده با توجه به شرایط و مکان برای آن ها در اقسام نقاط جهان متفاوت است. به عنوان مثال، برنامه نویس وردپرس در ایالات متحده به طور متوسط سالانه 50,000 دلار درآمد کسب می کند. در کانادا، چنین توسعه دهنده وبی تقریباً 35,000 دلار در سال دریافت می کند. انگلستان حقوق کمتری نیز به مبلغ 30,000 دلار را ارائه می دهد. در آلمان، یک توسعه دهنده وردپرس سالانه 44,000 دلار دریافت می کند. استرالیا یک وردپرس کار را با میانگین حقوق 42,000 دلار پشتیبانی می کند.

با در نظر گرفتن میانگین حقوق برنامه نویسان سایر زبان های برنامه نویسی، حقوق برنامه نویسِ وردپرس به طور کلی کم است. اما باید توجه داشت که بازار کار بسیار گسترده و فرصت های مختلفی برای رشد آن ها نیز وجود دارد.

حقوق توسعه دهنده وردپرس در اوکراین حتی کمتر هم هست. به عنوان نمونه، در اوکراین می توان یک برنامه نویس بی تجربه را تنها با 400 دلار در ماه یافت. با این حال، بسیاری از شرکت های برون سپاری و توسعه نرم افزار دارای برنامه نویسان وردپرسی هستند که میانگین دستمزد ماهانه آن ها حدود 800 دلار و بیشتر است.

پیش بینی درآمد سالانه وردپرس کاران در آینده

این واقعیت که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است به شدت بر هزینه کار برنامه نویس تأثیر می گذارد. بیشتر توسعه دهندگان وردپرس فریلنسرهای در سطوح مختلف هستند. شخصی یک توسعه دهنده جوان، دیگری در سطح ارشد است و برخی در شرکت های توسعه نرم افزار کار می کنند که حقوق نسبتاً خوبی می گیرند. با این وجود، برای مدت طولانی این تصور ایجاد شد که توسعه دهندگانی که از وردپرس استفاده می کنند، عمدتا بصورت آزادکار هستند.

یکی از دلایل متوسط بودن دستمزدها، تعداد زیاد فریلنسرها در حوزه وردپرس و طراحی نرم افزار (افزونه و قالب) است. ارزش یک نرم افزار وردپرس مستقل می تواند متفاوت باشد. یعنی چیزی حدود 3000 دلار تا 15000 دلار. پس شاید به این فکر فرو بروید که به جای ساختن وب سایت برای دیگران و کار کردن برای دیگر شرکت ها، شاید بهتر باشد به یک برنامه نویس وردپرس تبدیل شوید و خودتان اقدام به فروش قالب و افزونه نمایید.

البته در حالی که بیشتر فریلنسرها با قیمتی نسبتاً پایین برای دیگر افراد و شرکت ها کار می کنند، بعید نیست که حقوق در بازارکار آینده تغییر کرده و بهتر شود.

وردپرس عمری طولانی خواهد داشت

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای معروف در سراسر جهان است. به لطف عملکرد و کاربرد گسترده آن، توسعه دهندگان قادرند با تعداد زیادی افزونه و قالب کار کنند تا هرگونه نیاز خود را در این سیستم برطرف کنند. سازندگان می خواستند سیستمی بسازند که به ایجاد صفحات وب کمک کند و کار بسیار خوبی هم کردند اما امروزه این سیستم برای وبسایت های مختلفی مثل فروشگاه ها نیز استفاده می شود. چنین محبوبیتی در سرتاسر جهان، موجب شده است که تعداد زیادی از توسعه دهندگان وردپرس وجود داشته باشد و قاعدتا با نرخ حقوق متفاوت کار کنند.

هزینه یک پروژه وردپرس به سطحِ مهارت توسعه دهنده پیچیدگی وب سایت و همچنین کشور توسعه دهنده وب سایت بستگی دارد. به طور کلی، اکثر برنامه نویسان وردپرس فریلنسر هستند نه شرکت های معتبر، بنابراین قیمت کار آن ها بسیار پایین تر است. با وجود این، کمپانی وردپرس محصولات زیبا و متنوعی را ایجاد می کند و در حال پیشرفت است. از آنجایی که وردپرس هنوز هم محبوبیت خود را حفظ کرده و به نظر می رسد که جایگاه خود را هم حفظ خواهد کرد، پس در آینده نیز برای مدت طولانی در توسعه وب سایت ها استفاده خواهد شد.


منبع: وب سایت wparena

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما (1 دیدگاه)

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

alri
02 مرداد 1400
بله دیده شده در کشور هایی با 10 دلار هم فروشگاه اینترنتی راه اندازی میکنند . حالا من اسم نمیارم . وهمچنین دیده شده در همون کشوری که اسمش رو نمیارم 10 هزار دلار افزونه قفل شکسته شده رو تو همون فروشگاه 10 دلاری به کا میبرن . زیبا تر اینکه در همان کشور افزونه های قفل شکسته رو به خلق الله میفروشن !

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.