معرفی 9 مورد از بهترین ویرایشگرهای کد HTML

26 شهریور 1398
HTML-code-editor

ویرایشگرهای کد HTML

شاید بتوان گفت که ویرایشگرها یا همان editor ها دوستانِ جان در جانی برنامه نویسان هستند! چرا که هر برنامه نویس در طول روز بخش زیادی از وقت خود را با آن ها می گذراند. ویرایشگرهای کد نقش بسیار مهمی را در انجام پروژه ها و کدنویسی ها ایفا می کنند و حتی می توانند سرعت کدنویسی را افزایش دهند. در این مطلب سعی شده ۹ تا از بهترین ویرایشگرهای کد html و تحت وب را معرفی کنم.

1- ++Notpad

notepad ++

یکی از محبوب ترین و شناخته ترین ویرایشگرهای کد html، نوت پد++ است که ویرایشگر کد رایگان و منبع بازی است که برای کاربرانی که از ویندوز استفاده می کنند، طراحی شده است. این ادیتور کد، در عین حال که برای مبتدیان آسان است، برای حرفه ای ها، پیشرفته و قدرتمند است.

++Notpad از بسیاری از زبان هایی مثل php ،JavaScript ،HTML و css پشتیبانی می کند. اگر به تازگی برنامه نویسی وب را شروع کرده اید نوت پد انتخاب خوبی است. این ویرایشگر یکی از بهترین گزینه ها برای طراحان وب و توسعه دهندگان است.

دانلود نوت پد

2- Komodo Edit

Komodo Edit یک ویرایشگر رایگان و متن باز است که ویژگی های بسیار خوبی برای توسعه Javascrpt دارد. Komodo Edit از زبان های html ،css ،javascript ،php ،pyton پشتیبانی می کند.

دانلود کومودو

3- ATOM

ویرایشگرهای کد html

ATOM ویرایشگری است که برای توسعه دهندگان ساخته شده است. این برنامه ی ویرایشگر فایل، امکاناتی مثل مدیریت داخلی بسته، تکمیل خودکار هوشمند، مرورگر فایل سیستم، پیدا کردن و جایگزینی و… در اختیار شما قرار می دهد.

دانلود اتم

4- Visual Studio Code

ویرایشگرهای کد html

ادیتور VS Code یک ادیتور بسیار قوی متن باز است. ویژوال استودیو کد احتمالا بهترین گزینه برای توسعه javascript است و حتی از node.js هم پشتیبانی می کند.

این ادیتور از زبان های بسیار زیادی پشتیبانی می کند از جمله: c++ ،c# ،Pyton ،php ،html ،css .

این ادیتور بر روی ویندوز، مک و لینوکس به خوبی نصب شده و کار می کند. برخی قابلیت‌های فوق‌العاده ای دارد که سرعت کدنویسی را افزایش می دهد.

دانلود vs code

5-jsbin

ویرایشگرهای کد html

jsbin یک ویرایشگر کد انلاین است. شما می توانید کدهای HTML، CSS و JavaScript را با هم ترکیب کنید. می توانید پیش نمایش و پنل کنسول را به صورت انعطاف پذیری تغییر دهید. JSBin دارای کتابخانه های جاوا اسکریپت از پیش تعریف شده است که می توانید آنها را ایمپورت کنید. JSBin رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد.

ورود به سایت jsbin

6-aptana studio

ویرایشگرهای کد html

برنامه aptana studio یک IDE متن باز قابل سفارشی سازی است. علاوه بر HTML5 شما با استفاده از برنامه aptana studio می توانید کدهای CSS, JavaScript, PHP, Ruby, Rails و Python را ویرایش کنید.

دانلود aptana studio

7-eclipse

اگر شما در حال ایجاد web application های کاربردی پیچیده هستید، Eclipse دارای بسیاری از ویژگی های کاربردی است که به ساخت برنامه شما کمک می کند.

دانلود eclipse

8-bluefish editor

ادیتور bluefish یک ویرایشگر کد متن باز است که می تواند بر روی لینوکس، Mac OS X، FreeBSD، OpenBSD و Solaris اجرا شود.

برای کسانی که پروژه های بزرگی دارند، ویرایشگر Bluefish می تواند به طور همزمان بیش از ۵۰۰ داکیومنت را باز کند و در صورتی که سیستم شما هنگام ویرایش ریستارت شود، به طور خودکار تغییرات در داکیومنت ویرایش شده بازیابی می شود.

این ویرایشگر می تواند زبان های Google Go، Java، Perl، PHP، Python و... را ویرایش کند

دانلود bluefish editor

9-CoffeeCup HTML Editor

cuffeecup نرم افزاری است که به سادگی می توانید کدهای HTML را در ویندوز ویرایش کنید. کافی کاپ از PHP، HTML، Markdown و CSS پشتیبانی می کند.

البته یک نکته را دقت کنید که برنامه خیلی ایده آلی برای سایر زبان ها نیست. اما اگر می خواهید css، PHP و HTML  یاد بگیرید این ویرایشگر یکی از بهترین گزینه ها است.

دانلود cuffeecup

انتخاب یک ویرایشگر؟

در آخر بعد از معرفی ۹ مورد از بهترین ویرایشگرهای کد html برای راحت تر شدن کدنویسی و بالا بردن سرعت باید گفت که هر کسی با ویرایشگر خودش راحت است و نمی توان به کسی گفت که فلان ویرایشگر از ویرایشگر مورد استفاده ی تو بهتر است چرا که هر کدام سختی خودش را دارد و راحتی خودش را!پس انتخاب با خودتان!

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.