طراحی پایگاه داده سایت آموزشگاه در لاراول

با سلام و درود

میخواستم یک سایت آموزشگاهی با لاراول طراحی بکنم که کلاس ها به صورت حضوری هستند.

چگونه اعضای این پایگاه داده را طراحی بکنم.

             1-مدرسین،دانشجوها،مدیران را جداگانه طراحی بکنم (احراز هویت را چگونه طراحی کنم)

             2-همه کاربران را در یک جدول قرار بدهم(نحوه ارتباط دادن با دوره)

یا روش دیگه

برچسب ها:
پرسیده شده در: 1 سال قبل
آمار بازدید: 395
1

سلام، برای طراحی پایگاه داده سایت آموزشگاهی با لاراول، می‌توانید از یک رویکرد شیءگرا استفاده کنید. در این رویکرد، هر کلاس در سایت (مدرسین، دانشجوها، مدیران) را به عنوان یک شیء در نظر بگیرید و برای هر شیء، یک جدول در پایگاه داده طراحی کنید.

برای احراز هویت کاربران، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از روش‌ها استفاده از توکن‌های JWT است. با استفاده از این روش، کاربران موفق به ورود به سایت می‌شوند و یک توکن JWT دریافت می‌کنند که برای هر درخواست بعدی به سرور ارسال می‌شود. سرور نیز با بررسی توکن، احراز هویت کاربر را انجام می‌دهد.

برای نحوه ارتباط دادن همه کاربران با دوره‌ها، می‌توانید از رابطه‌های پلی مورفیک استفاده کنید. با استفاده از این روش، همه کاربران را در یک جدول ذخیره کرده و برای هر دوره، یک رابطه پلی مورفیک با جدول کاربران ایجاد کنید. این رابطه می‌تواند توسط یک جدول pivot نگهداری شود که شامل دو کلید خارجی برای جدول دوره و جدول کاربران است.

روش دیگری که می‌توانید برای طراحی پایگاه داده استفاده کنید، استفاده از جدول‌های میانی برای ارتباط دادن کاربران با دوره‌هاست. در این روش، برای هر دوره یک جدول میانی طراحی می‌کنید که شامل کلید خارجی برای جدول دوره و کلید خارجی برای جدول کاربران است.

امیدوارم این راهنمایی به شما کمک کند.

ارسال شده در: 1 سال قبل
masoudsalehi (1725)
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای 1000 کارما دارای 1000 کارما نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 دارای 25 پاسخ صحیح دارای 25 پاسخ صحیح ارسال کننده پاسخ با 25 رای ارسال کننده پاسخ با 25 رای
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.