لوگو را در چه ابعادی طراحی کنیم؟

برای طراحی لوگو اندازه های استانداردی وجود داره؟ به عبارت دیگه اگه بخوایم لوگو طراحی کنیم، حداقل اندازه ش چقدر باید باشه؟

برچسب ها:
پرسیده شده در: 4 سال قبل
آمار بازدید: 22551
5

شما باید لوگو را به صورت وکتور و در محیط نرم افزارهایی مانند ایلوستریتور یا کورل دراو طراحی کنید. طراحی وکتور یا طراحی برداری این قابلیت را داراست که شما هر اندازه بخواهید اندازه ی لوگو را افزایش دهید، بدون اینکه کیفیت آن افت کند. بنابراین اگر لوگوی خود را در این نرم افزارها و به صورت وکتور طراحی کنید، می توانید آن را به هر اندازه ای که خودتان راحت هستید، طراحی کنید و سپس هر اندازه که مشتری می خواهد، آن را تغییر اندازه دهید. هیچ مشکلی هم ایجاد نمی شود و با بزرگ کردن لوگو اصلا کیفیت آن پائین نمی آید. 

اما اگر اصرار دارید که لوگوتان را در نرم افزارهایی مانند فتوشاپ طراحی کنید (هر چند توصیه می کنم که این کار کاملا غیراصولی و اشتباه است)، باید لوگو را با کیفیت 300 پیکسل بر اینچ و در اندازه ی کاملا بزرگ (مثلا با عرض حداقل یک متر) طراحی کنید که اگر مشتری شما خواست در بزرگترین بیلبوردها هم از آن استفاده کند، مشکلی ایجاد نشود. 

این مسئله به نیاز مشتری هم بستگی دارد. گاهی پیش می آید که یک مشتری می خواهد فقط لوگو را در کارت ویزیت و سربرگ یا مثلا در هدر سایت خود استفاده کند، در این صورت لازم نیست ابعاد خیلی زیاد را برای لوگو در نظر بگیرد. 

در نهایت این موضوع را در نظر بگیرید که همه طراحان حرفه ای دنیا، لوگو را به صورت وکتور طراحی می کنند و دغدغه ی اندازه آن را ندارند. پس هیچ اندازه استانداردی برای طراحی لوگو وجود ندارد. 

ارسال شده در: 4 سال قبل
بیش از ۱ سال عضویت در روکسو بیش از ۱ سال عضویت در روکسو
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.