راهنمایی در طرح جلد کتاب با ایلوستریتور

سلام. دوستان گرافیست یه سوال داشتم. می خواستم بدونم آیا این طرح به عنوان جلد کتاب جذاب هست و اینکه اگه مشکلی داره راهنماییم کنید دوست دارم یه طرح حرفه ای بشه!

Realistic Book Mockup Free PSD_thumb.jpg

برچسب ها:
پرسیده شده در: 4 سال قبل
آمار بازدید: 1368
0

سلام، امیدوارم به عنوان یک طراح گرافیک نقد بنده رو بپذیری

این کتاب از نظر مفهوم بصری مناسب می باشد. یعنی شما از المان هایی استفاده کرده اید که در طراحی بصری معمولا مورد توجه مخاطب هست. المان های دو دویی (اعداد صفر و یک) ارتباط این اعداد با ذهن مخاطب (مغز انسان) و ساختار فونت یا به عبارت دیگر حروف چینی (ساختار کامپیوترهای قدیمی نسل ۱۹۷۰). یعنی این المان ها به خودی خود می تواند تفکر کاربر را به سمت یک اتفاق دو دویی سوق دهد. اما آنچه که برای بنده به عنوان یک مخاطب عام مطرح است، این سوال می باشد:

  1. کتاب به چه درد من می خورد؟
  2. تفکر دو دویی یعنی چه!؟
  3. آیا این کتاب می خواهد من را وارد دنیای کار با کامپیوتر کند یا صرفا یک نگرشی و تفکر خاصی را به من منتقل خواهد کرد؟ (مثل کتاب هنر شفاف اندیشیدن)

بنابراین بنده فکر می کنم اگر کتاب عامه پسند است بهتر می باشد یک سری المان های عوام پسند مثل کامپیوتر، موس، کیبورد یا مانیتور در طرح گنجانده شود که بتواند موضوع کتاب را برای عوام روشن کند. همه افراد نمی دانند که منظور از دو دویی یا همان Binary چیست!! حتی خود بنده ابتدا با مفهوم تفکر دودویی آشنا نبودم تا آنجا که روی تصویر زوم کردم و پشت کتاب را خواندم.

از طرفی رنگ بندی طرح شما از ساختار ارتباط با فضای آی تی کمی دور می باشد. در دنیای آی تی معمولا از رنگ آبی نفتی یا سورمه ای با تلفیق سفید و خاکستری استفاده می شود. رنگ فیروزه ای مناسب این کار نمی باشد.

ارسال شده در: 4 سال قبل
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای سوال با ۱۰ رأی دارای سوال با ۱۰ رأی
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.