طراحی دیتابیس ویژگی‌های یک محصول

سلام در پست مربوط به همین سایت https://www.roxo.ir/q/questions/135/online-shop-database-schema

دوست عزیزمون یک دیتابیس رو پیشنهاد دادن و برای هر دسته بندی خصوصیت هایی در نظر گرفته شده که مقدار اون خصوصیت هم در جدول attribute_values نگهداری میشه تا اینجای کار مشکلی نیست.

فرض کنید من میخوام یه خصوصیتی برای دسته کرم آرایشی ایجاد کنم به نام “مناسب برای پوستهای” و مقادیرشم تو جدول مقادیر خصوصیت ها به ترتیب برای پوست های معمولی، خشک، چرب مثلا ثبت کنم. بعد محصولی که میخوام ایجاد کنم مثلا کرم فلان خب من از کجا بفهمم که این محصول مناسب برای چه پوستی هست؟

از اون طرف برای جستجوی محصولات مثلا انتخاب کنم مناسب برای پوست های معمولی از چه طریقی میشه فهمید که این محصول ویژگی مناسب برای پوست معمولی، خشک و ... هست؟ آیا دیتای مربوط به خصوصیت ها در جدول محصولات نگه داری میشه ؟ یا راهکار مناسبی هست؟

لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

برچسب ها:
پرسیده شده در: 2 سال قبل
آمار بازدید: 1337
0

سلام، جدول attribute_values وظیفه نگهداری تمام خصوصیات از پیش تعریف شده رو به عهده دارد. این جدول تمام خصوصیات مثل رنگ ها (آبی، قرمز، سفید و ...)، نوع پوست (خشک، چرب، معمولی و ...) را در خود ذخیره می کند.

اما برای اینکه هر محصول بتواند یک یا چند ویژگی را به خود اختصاص دهد. باید به هنگام ایجاد آن محصول و پس از انتخاب خصوصیات مربوطه، اطلاعات را در جدولی به نام attribute_value_product (جدول pivot یا میانی) ذخیره کنید. تا هر وقت محصول را از دیتابیس فراخوانی کردید، اطلاعات مربوط به خصوصیات آن محصول هم فراخوانی شود.

ارسال شده در: 2 سال قبل
masoudsalehi (1725)
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای 1000 کارما دارای 1000 کارما نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 دارای 25 پاسخ صحیح دارای 25 پاسخ صحیح ارسال کننده پاسخ با 25 رای ارسال کننده پاسخ با 25 رای
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.