کاربرد تگ‌های Value و Name در HTML

سلام. در html از تگ فرم که استفاده می کنیم در ادامش از تگ value و name هم استفاده می کنیم. کارکرد دقیق این دوتا چیه واسه چی بکار میره?

برچسب ها:
پرسیده شده در: 12 ماه قبل
آمار بازدید: 532
0

سلام. ببینید دوست من ورودی هایی که توی فرمتون استفاده میکنین، منظور از ورودی مثه تگ های input و option و ... هستش، هر کدوم از این ورودی ها یا بهتره بگیم تگ ها به هر حال میتونن یه مقداری داشته باشن.

مثلا فرض کنین شما یک تگ input گذاشتین و حالتی رو نظر بگیرین که value نداره خب اتفاقی که میفته اینه زمانی که شما سایت رو باز میکنین و توی input تون تایپ میکنین. در واقع دارین اینپوتتون رو value دار میکنین یعنی مقدار دار میکنین. چون توش مثلا اسم خودتون رو تایپ کردین پس مقدار اون input تون میشه اسم خودتون.

 ولی یه زمانی هستش که شما توی اچ تی ام التون روی تگتون از یه پروپرتی ای استفاده میکنین به اسم value و اون رو برابر با یه رشته ای مثلا قرار میدین در این حالت یعنی شما به اینپوتتون یه مقدار دادین که به صورت پیش فرض برای تگتون در نظر گرفته میشه یعنی اگه شما توی اون اینپوتتون تایپ نکنین یه مقدار پیش فرضی داره اون اینپوتتون و اون مقدار پیش فرض همون رشته ای هستش که شما توی کد اچ تی ام التون در نظر گرفتین اما اگه توی اون اینپوتتون که value براش در نظر گرفتین تایپ کنین دیگه اون مقدار پیش فرضی که تو کد اچ تی ام التون در نظر گرفتین اون دیگه به عنوان مقدار در نظر گرفته نمیشه، اون چیزی که تایپ کردین میاد جای اون value تون رو میگیره.

پس جمع بندی داستان اینه که شما مقدار پیش فرضی اگه میخواین در نظر بگیرین برای تگ هاتون البته تگ های خاصی هستند عموما تگ هایی هستند که کاربر ورودی ای وارد میکنه. مثلا اکثره تگ هایی که برای فرم استفاده میشه میاین از پروپرتی value استفاده میکنین و پروپرتی بعدی name هستش.

 ببینین زمانی که شما name در نظر میگیرین برای تگتون که بیشتر توی فرم هم این اتفاق میفته این به این معنی هستش که مثلا اینپوتی که name ش برابر username هستش value ش برابر علی هستش و موقعی که در واقع روی سابمیت فرمتون کلیک میکنین و اطلاعات ارسال میشه سمت سرور سرور از طریق همین name هایی که برای تگتون در نظر گرفتین متوجه میشه مقداری که یوزر توش تایپ کرده چی هستش یا اگرم با جاوا اسکریپ دارین کار میکنین میتونین از همین پروپرتی name تگ ها استفاده کنین برای اینکه مقدار تگ هاتون رو بگیرین و متوجه بشین که چی هستش .

ارسال شده در: 10 ماه قبل
amiram234567 (296)
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای ۲۰۰ کارما دارای ۲۰۰ کارما
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.