آموزش PHP 7

PHP چیست؟

PHP یک زبان برنامه نویسی شی گراست که در واقع برای توسعه وب ایجاد شده است اما می توان برای کاربردهای عمومی نیز از آن بهره برد. در معنای دقیق تر PHP یک زبان اسکریپت نویسی سمت سرور و متن باز است که با آن می توانید صفحات وب پویا و تعامل پذیر بسازید. تعامل پذیر یعنی وجود قابلیت هایی چون سطوح مختلف دسترسی به کاربران، امکان ذخیره اطلاعات کاربران، عضویت در سایت، پنل کاربری و بسیاری از قابلیت های دیگر.

امنیت، کتابخانه داخلی برای انجام امور متداول، واسطه‌های مختلف برای سیستم پایگاه‌های اطلاعاتی مختلف، کارایی گسترده، وجود فریم ورک های قدرتمندی چون لاراول (برای مشاهده سری آموزش مقدماتی تا پیشرفته لاراول کلیک کنید) و سیمفونی و متن باز و رایگان بودن باعث شده است که PHP یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی باشد به گونه ای که حدود سه چهارم وب سایت های دنیا از آن استفاده می کنند؛ وب سایت هایی چون فیس بوک، ویکی پدیا، وردپرس، جوملا و ... شما می توانید با PHP سایت ها و پورتال های بزرگ سازمانی را با قدرت هرچه تمام تر پیاده سازی کنید.

PHP یک زبان برنامه نویسی Cross-Platform است که بروی هر سیستم و با هر سیستم عاملی از قبیل Unix, Windows NT, Macintosh, Os/2 اجرا می شود. این زبان همچنین HTML embeded محسوب می شود یعنی دستوراتش در بین کدهای HTML قرار می گیرند. بنابراین برنامه نویسی به زبان PHP کمی پیچیده تر از برنامه نویسی به زبان HTML به حساب می آید.

PHP 7

PHP 7 آخرین نسخه PHP است. این نسخه از نسخه قبلی یعنی PHP 5 بسیار سریع تر است و در این ورژن، سیستم مدیریت خطا ارتقا یافته است. علاوه بر این PHP 7 از اپراتورهای جدیدی نیز پشتیبانی می کند و امنیت در آن به اندازه چشمگیری بالاتر است. تست های مختلفی برای مقایسه سرعت و عملکرد PHP 5 با PHP 7 انجام شده است که ثابت می کند این دو نسخه با یکدیگر اختلافات قابل توجهی دارند.

سری آموزش PHP 7

در سری آموزش PHP 7 سعی بر این است که همه مفاهیم و موضوعات مربوط به برنامه نویسی به زبان PHP و با آخرین نسخه آن به صورت مقالات آموزشی و درس به درس ارائه شود. البته عزیزانی که علاقمند به یادگیری دوره آموزش PHP به صورت ویدیویی هستند و مایلند در حین آموزش با مدرس دوره در ارتباط مستقیم باشند، می توانند دوره آموزش ویدیویی PHP را خریداری کنند.