6 افزونه امنیتی مناسب برای حفاظت از سایت وردپرسی

05 آذر 1397
wordpress-security

شاید تا کنون این سوال هم برای شما بوجود آمده باشد که از کدام افزونه می توان برای حفاظت و ایجاد امنیت در وردپرس استفاده کرد؟

استفاده از افزونه های امنیتی در وردپرس باعث می شود تا سایت بتواند در برابر بد افزار ها، حملات و تلاش های هکران برای هک، مقاوم باشد.

در ادامه این مطلب از روکسو، ما 6 تا از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس را انتخاب کرده ایم که می توانید با استفاده از آن ها، وب سایت وردپرسی خود را امن کنید.

چرا باید امنیت در وردپرس اولویت دارد؟

تا کنون، بیش از 18 میلیون وب سایت آلوده به کد های مخرب و بدافزار ها وجود دارد. جالب است بدانید یک وب سایت به طور روزانه بیش از 44 بار مورد حمله قرار می گیرد که شامل وب سایت های وردپرسی و غیر وردپرسی است.

هکر ها می توانند اطلاعات شما یا کاربران و مشتریان وب سایت شما را سرقت کنند.

یک وب سایت مخرب و آلوده، می تواند بدافزاری های مختلفی را به کاربران و دیگر سایت ها منتقل کند و این امر موجب می شود که وب سایت، یک وب سایت نا امن برای کاربران شناخته شود.

زمانی که وب سایت وردپرسی شما هک می شود، ممکن است دسترسی خود را به پنل مدیریت از دست بدهید، داده های مختلفی از وب سایتتان سرقت یا حذف شود، وب سایتتان به طور کامل قفل شود و یا از اطلاعات سایتتان سوء استفاده کنند.

همچنین اگر امنیت در وردپرس به خطر بیافتد، ممکن است بر روی رتبه سئو و رتبه بندی آن در موتور های جستجوگر تاثیر منفی بگذارد. علاوه بر آن، ممکن است نام تجاری سایت را تحت تاثیر قرار دهد.

شما می توانید وب سایت وردپرسی خود را در هر زمان برای پیدا کردن نقص های امنیتی، اسکن کنید. اسکن کردن یک سایت نا امن، به صورت حرفه ای باید انجام شود و افرادی که مبتدی هستند، برای اسکن سایت خود دچار مشکل های فراوانی می شوند.

یکی از مهم ترین مراحل برای ایمن سازی وب سایت وردپرسی، شروع استفاده از یک افزونه امنیت در وردپرس است. افزونه های امنیتی در وردپرس، به کاربر کمک می کنند تا بتواند سایت خود را در برابر حملات هکری، محافظت کند و مراحل هک کردن را برای هکران دشوار تر سازد.

بیایید نگاهی به انواع افزونه های امنیتی و نحوه کمکشان در ایمن سازی وب سایت، بیندازیم.

نکته: توجه داشته باشید که تنها از یک افزونه برای ایمن سازی سایت وردپرسی خود استفاده کنید. استفاده همزمان از چند افزونه امنیتی در سایت، ممکن است مشکلات و نقص های امنیتی بسیار زیادی را بوجود آورد.

افزونه Sucuri

افزونه Sucuri

افزونه Sucuri یکی از برترین و محبوب ترین افزونه های امنیتی و حفاظت سازی سایت وردپرسی در برابر حملات هکرها می باشد. همچنین کاربر می تواند با استفاده از افزونه Sucuri وب سایت خود را اسکن کند و نقص های امنیتی سایت خود را برطرف سازد.

البته لازم به ذکر است بگوییم، افزونه Sucuri دارای دو نسخه است. نسخه اول به صورت رایگان و نسخه دوم به صورت پولی.

در نسخه رایگان، قابلیت های کمتری به کاربر داده می شود ولی در همان نسخه، می توان از وب سایت وردپرسی تا حد زیادی محافظت کرد.

در نسخه دوم آن یعنی نسخه پولی، قابلیت ها و ویژگی های کاربردی تر وجود دارد. به عنوان مثال، شما در نسخه پولی می توانید یک فایروال DNS برای سایت وردپرسی خود ایجاد کنید.

فایروال سرویس Sucuri از ترافیک های بد و مخرب جلوگیری می کند و قبل از رسیدن ترافیک های بد به سرور ها، دسترسیشان را مسدود می کند.

علاوه بر امنیت افزونه Sucuri، می توان به سطح فایروال DNS و CDN اشاره کرد که استفاده این دو بر روی سایت، عملکرد فوق العاده ای در زمینه سرعت و لود سایت را به کاربر هدیه می دهد.

مهم تر از همه، این افزونه گاهی اوقات به شما پیشنهاد می کند تا سایت وردپرسی خود را پاکسازی کنید تا اگر سایتتان مورد هک قرار گرفته است، کاملا پاک شود. همچنین شما می توانید با استفاده از این افزونه، وب سایت هایی که توسط بدافزار ها مورد حمله قرار گرفته اند را پاکسازی کنید.

در کل امنیت در وردپرس با این افزونه تا حد قابل توجهی تامین می شود.

افزونه Wordfence

افزونه Wordfence

افزونه Wordfence یکی دیگر از افزونه های محبوب امنیتی وردپرس است. افزونه Wordfence دارای یک نسخه رایگان است که کاربر می تواند با استفاده از آن، سایت وردپرسی خود را اسکن کرده و از سوء استفاده های مختلف جلوگیری کند. از طرفی این افزونه می تواند امنیت وردپرس را در برابر هر تهدید مقاوم کند.

افزونه Wordfence به طور خودکار، در زمان های مشخص، سایت وردپرسی را برای شناسایی نقص های امنیتی اسکن می کند. با این حال، شما مجددا می توانید در هر زمان، از افزونه Wordfence برای اسکن سایت خود استفاده کنید. همچنین اگر علائم نقص فنی و امنیتی در سایت وردپرسی شما مشاهده شود، افزونه Wordfence آن را به شما گزارش خواهد کرد.

این افزونه، همچنین دارای یک فایروال داخلی وردپرس است. این فایروال، قبل از اجرای وردپرس در سرور ها، اجرا می شود و همین دلیل باعث می شود که کمی از سطح فایروال DNS افزونه Sucuri ضعیف تر عمل کند.

افزونه iThemes Security

افزونه iThemes Security

افزونه iThemes Security یکی دیگر از افزونه های کاربردی امنیتی برای وردپرس است. iThemes Security، مانند دیگر محصولات خود، یک رابط کاربری خوب و متناسب به کاربر ارائه می دهد.

افزونه iThemes Security با ویژگی هایی مانند یکپارچه سازی فایل ها، افزایش امنیت در وردپرس، جلوگیری از ورود هکر با رمز عبورهای متنوع، ایجاد رمزهای عبور قدرتمند، تشخیص صفحات 404، حفظات در برابر حملات و... همراه است.

لازم به ذکر است که بگوییم، افزونه iThemes Security هیچ فایروال داخلی ندارد. همچنین اسکنر iThemes Security مختص افزونه Sucuri است و از اسکنر این افزونه استفاده می کند. در کل امنیت در وردپرس را می توان تا حدودی با این افزونه بدست آورد. در صورتیکه نسخه تجاری این افزونه مد نظرتان هست می توانید آن را از طریق لینک زیر خریداری کنید:

افزونه All in One WordPress Security

افزونه All in One WordPress Security

افزونه All in One WordPress Security یک افزونه دیگر برای تامین امنیت در وردپرس است که به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند به راحتی، بهترین شیوه های امنیتی را برای سایت وردپرسی خود اعمال کند.

ویژگی های کاربردی All in One WordPress Security شامل قفل ورود به سیستم وردپرس برای جلوگیری از حملات هکران، فیلتر کردن آی پی های مختلف، نظارت بر یکپارچه سازی فایل ها، نظارت حساب های کاربران سایت و نظارت برای الگو های مشکوک در پایگاه داده (Database) است.

همچنین این افزونه با یک فایروال سطح وب همراه است که می تواند برخی الگو های رایج را تشخیص دهد و آن ها را مسدود کند. با این حال، این ویژگی زیاد کاربردی نیست و شما باید به طور دستی، لیست سیاه آی پی ها را تهیه کنید.

افزونه Anti-Malware Security

افزونه Anti-Malware Security

افزونه Anti-Malware Security یکی دیگر از افزونه های امنیتی قدرتمند وردپرس است که به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند وب سایت وردپرسی خود را در برابر بدافزار ها و کد های مخرب محاظت کند.

در افزونه Anti-Malware Security اسکنری وجود دارد که شما با استفاده از آن می توانید فایل ها و پوشه های سایت وردپرسی خود را برای پیدا کردن کد های مخرب، بدافزار ها، BackDoors ها و سایر الگو های ناشناخته، اسکن کنید.

برای اینکه بتوانید از ویژگی های بیشتر و ویژه این افزونه برخوردار شوید، باید یک حساب کاربری رایگان در سایت آن ایجاد کنید. همچنین زمانی که یک آپدیت برای افزونه منتشر می شود، سریع به مدیر سایت گزارش داده می شود تا در سریع ترین زمان ممکن، افزونه را آپدیت کند.

افزونه BulletProof Security

افزونه BulletProof Security

افزونه BulletProof Security هرچند که بهترین افزونه امنیتی در مارکت های وردپرس نیست اما ویژگی های آن نیز می تواند کاربردی باشد! افزونه BulletProof Security یک افزونه برای اسکن کردن و شناسایی بدافزار ها و کد های مخرب در سایت است.

افزونه BulletProof Security یک اسکنر بدافزار شناس دارد که تمامی فایل ها و پوشه های سایت را اسکن می کند. همچنین از دیگر ویژگی های این افزونه می توان به ایمن کردن بخش ورود به وردپرس، ایجاد محدودیت برای ورود، ایجاد امنیت در پایگاه داده و... اشاره کرد.

همچنین یکی دیگر از ویژگی های کاربردی این افزونه، ارسال Log های امنیتی سایت به صورت ایمیل است که صاحب وب سایت می تواند Log های دریافت شده امنیتی توسط افزونه را مشاهده کند.

خب دوستان مطلب بنده همینجا به پایان می رسه، امیدوارم که استفاده های لازم رو از مطلب کرده باشید. اگر هرگونه سوال، مشکل یا انتقادی در رابطه با این مطلب داشتید خیلی راحت می توانید آن را در بخش نظرات مطرح کنید 🙂

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.