بهترین افزونه های ساخت فرم تماس با ما وردپرس

29 بهمن 1397
wordpress-contact-form

آیا شما هم به دنبال یک افزونه مناسب و آسان جهت ساخت فرم تماس با ما وردپرس هستید؟

بدون شک، افزونه های بسیار زیادی در زمینه ساخت فرم تماس با ما در سر تا سر وب وجود دارد که در این مقاله، ما 5 تا از بهترین آن ها را گلچین کرده ایم و مزایا و معایبشان را با هم مقایسه خواهیم کرد.

افزونه WPForms

افزونه WPForms یکی از محبوب ترین و مشهور ترین افزونه های ساخت فرم برای وردپرس است که بسیاری از سایت های معروف نیز از این افزونه استفاده می کنند. این افزونه دارای محیطی بسیار ساده و آسان است و به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند به راحتی، فرم تماس خود را برای سایت وردپرسی با چند کلیک ساده، ایجاد کند.

افزونه فرم تماس با ما وردپرس - WPForms

مزایا

یکی از قابلیت هایی که افزونه WPForms را بسیار user-Friendly یا همان آسان ساخته است، قابلیت ساخت فرم به صورت کشیدن و رها کردن فیلد ها می باشد. به طوری که شما می توانید فیلدها و زمینه های فرم خود را تنها با قابلیت Drag & Drop یا همان کشیدن و رها کردن، ایجاد کنید.

نسخه Lite از افزونه WPForms با عنوان WPForms Lite در مخزن وردپرس به صورت رایگان در دسترس است و کاربران می توانند به طور رایگان، از نسخه لایت این افزونه برخوردار شوند. در نسخه لایت افزونه WPForms، قابلیت هایی همچون وجود زمینه ها و فیلدهای پایه و ساده، فیلد کپچا جهت جلوگیری از ارسال اسپم، نوتیفیکیشن های ایمیل، صفحه تشکر پس از ارسال فرم و... وجود دارد.

در نسخه پرمیوم افزونه WPForms، با عنوان WPForms Premium، قابلیت ها و ویژگی های بسیار پیشرفته تری نسبت به نسخه لایت دارد. به عنوان مثال، در نسخه پرمیوم، کاربر می تواند فرم های چند صفحه ای، فرم های پرداخت، فرم های سفارش، فرم های اشتراک ایمیل و... را ایجاد کند.

افزونه WPForms دارای فیلدهای فرم بسیار پیشرفته و زیادتری می باشد. به عنوان مثال فیلدهایی برای مشخص کردن منطقه جغرافیایی کاربر، آپلود فایل ضمیمه، ثبت نام کاربر و ... !

تمامی فرم های ساخته شده توسط WPForms را می توانید به راحتی در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید. همچنین می توانید برای هر کدام از فرم هایتان، سبک ایمیل سفارشی را ایجاد کنید تا ایمیل هایی که به کاربران ارسال می شود، طبق سبک ایجاد شده خودتان باشد.

ایجاد نظرسنجی توسط افزونه WPForms یکی دیگر از قابلیت های محبوب آن است. به طوری که شما می توانید یک فرم همراه با فیلد نظر سنجی ستاره ای، NPS و... ایجاد کنید و پس از ایجاد فرم، یک گزارش دقیق از نظرسنجی فرم خود نیز دریافت کنید.

افزونه WPForms با تمامی پلتفرم های بازاریابی ایمیل و درگاه پرداخت های معتبر، همخوانی دارد و می توانید به سادگی، درگاه پرداخت مخصوص خود را به افزونه متصل کنید.

معایب

تقریبا می توان گفت که این افزونه هیچگونه معایبی ندارد. فقط نکته ای وجود دارد، آن هم این است که شما اگر از نسخه لایت آن استفاده می کنید، برای بهره مندی از ویژگی های بیشتر، باید نسخه پرمیوم آن را خریداری کنید.

افزونه Formidable Forms

افزونه Formidable Forms یکی از حرفه‌ای ترین افزونه های فرم ساز وردپرس می باشد. تخصص و قابلیت های افزونه Formidable Forms به توسعه دهندگان کمک می کند تا بتوانند فرم های پیچیده را در سریع ترین زمان ایجاد کنند.

افزونه Formidable Forms

مزایا

یکی از ویژگی های افزونه Formidable Forms امکان ساخت فرم Drag & Drop یا همان کشیدن و رها کردن است که کاربر می تواند خیلی راحت، انواع فرم ها مانند فرم پرداخت، نظرسنجی، تماس با ما، سفارش و... ایجاد کند.

کاربران پیشرفته می توانند از این افزونه نهایت لذت کاربرد را بهره مند شوند، زیرا ویژگی هایی در افزونه Formidable Forms وجود دارد که کاربران پیشرفته و حرفه ای، می توانند از این ویژگی ها به خوبی برای سایت خود استفاده کنند. به طور مثال، کاربران می توانند فرم ها را در قالب هایی جدا قرار دهند، آن ها را دسته بندی و تقسیم بندی کنند و نتایج فرم های پر شده را فیلتر کنند و داده های ارسال شده توسط کاربران را به صورت دسته بندی شده، مشاهده کنند.

همچنین در افزونه Formidable Forms یک سیستم محاسباتی پیشرفته وجود دارد که شما می توانید فیلد های محاسباتی در فرم های خود قرار دهید. به طور مثال، اگر می خواهید یک فرم سفارش یا پرداخت ایجاد کنید، می توانید از این سیستم محاسباتی استفاده کرده تا قیمت ها، به طور دقیق برای کاربران حساب شوند.

این افزونه با تمامی افزونه های ایمیل مارکتینگ و تمامی درگاه پرداخت های معتبر همخوانی دارد و ادغام شده است.

توسعه دهندگان افزونه Formidable Forms همچنین آن را با سیستم ووکامرس ادغام کرده اند تا صاحبان فروشگاه های ووکامرس بتوانند از این افزونه برای ایجاد فرم سفارش محصولات و پیکربندی محصولات استفاده کنند.

معایب

افزونه Formidable Forms درواقع یک فرم ساز وردپرس یا همان WPForms محسوب نمی شود، زیرا توسعه دهندگان این افزونه بیشتر بر روی کاربران حرفه ای و توسعه دهندگان تمرکز کرده اند و ویژگی های این افزونه بیشتر برای کاربران حرفه ای ساخته شده است.

افزونه Gravity Forms

افزونه Gravity Forms یکی دیگر از محبوب ترین افزونه های پولی فرم ساز وردپرس است که دارای ویژگی ها و قابلیت های حرفه ای و کاربردی جهت ساخت فرم های مختلف می باشد.

افزونه Gravity Forms

مزایا

افزونه Gravity Forms یکی از بهترین و محبوب ترین افزونه های Drag & Drop (کشیدن و رها کردن) ساحت فرم وردپرس است. در افزونه Gravity Forms، کاربر می تواند با استفاده از add-ons (ویژگی های اضافی) فرم های مختلفی از جمله نظرسنجی، فرم پرداخت، سفارش، تماس و... ایجاد کند.

این افزونه همراه با یک پشتیبانی پرمیوم است که کاربران می توانند مشکلات خود را در انجمن ها و یا در FAQs ها مطرح کنند. به همین دلیل، یکی از ویژگی های بسیار خوب این افزونه، پشتیبانی عالی و بدون نقص آن است.

معایب

افزونه Gravity Forms متاسفانه دارای نسخه رایگان نمی باشد و تمامی کاربران برای استفاده از این افزونه، باید آن را خریداری کنند.

افزونه Ninja Forms

افزونه Ninja Forms یکی از افزونه های رایگان ایجاد فرم تماس برای وردپرس می باشد. در افزونه Ninja Forms، کاربر می تواند یک فرم با تعامل بسیار بالا و وقت و تلاش کمتر، به راحتی بسازد.

افزونه Ninja Forms

افزونه Ninja Forms هم اکنون به صورت رایگان در مخزن وردپرس قابل دانلود و نصب است و تمامی کاربران می توانند از قابلیت های این افزونه به صورت کاملا رایگان برخوردار شوند.

با این حال، تعدادی از ویژگی های پیشرفته تر به صورت پولی برای این افزونه وجود دارد که کاربر با خرید آن ها، می تواند از قابلیت های کاربردی تر و پیشرفته تری برخوردار شود، قابلیت هایی مانند ارسال اعلان های پیامک، Freshbooks و... !

معایب

هرچند که نسخه پایه و اصلی افزونه Ninja Forms رایگان است اما ویژگی ها و قابلیت های پشرفته تر این افزونه، به صورت پولی ارائه می شود و اگر کاربر بخواهد یکی دوتا از قابلیت های پیشرفته این افزونه را خریداری کند، قیمتش تقریبا با قیمت افزونه Formidable Forms یا WPForms برابر می شود.

افزونه Contact Form 7

گرچه ما به شما افزونه Contact Form 7 را برای ساخت فرم توصیه نمی کنیم، اما این افزونه در حال حاضر یکی از محبوب ترین و پردانلود ترین افزونه فرم ساز وردپرس جهت ساخت فرم های تماس می باشد.

افزونه Contact Form 7

مزایا

افزونه Contact Form 7 به صورت رایگان در دسترس کاربران برای دانلود و نصب قرار دارد و کاربران می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای، از تمامی قابلیت های این افزونه برخوردار شوند.

همچنین افزونه Contact Form 7 دارای چند افزونه third-party می باشد که تقریبا نقش همان add-on ها را بازی می کنند. این افزونه های third-party قابلیت ها و ویژگی های بیشتری را به افزونه Contact Form 7 اضافه می کنند.

اگر شما به دنبال یک افزونه رایگان فرم ساز وردپرس هستید، بهتر است ابتدا به سراغ افزونه هایی مانند WPForms lite، Ninja forms و Formidable Forms بروید.

معایب

افزونه Contact Form 7 تقریبا برای تمامی کاربران مبتدی بسیار دشوار است و کاربران مبتدی، نیاز به آموزش برای کار با افزونه Contact Form 7 دارند.

در کنار رابط کاربری آن، پشتیبانی افزونه محدود است و تعداد add-on هایی که برای این افزونه وجود دارد، در سایت اصلی افزونه پیدا نمی شوند و برای همین، پیدا کردن آنها، کمی دشوار است.

کدام افزونه، بهترین افزونه جهت ساخت فرم تماس در وردپرس است؟

تمامی افزونه هایی که در این مقاله معرفی کردیم، برای ساخت فرم بسیار مناسب هستند. با این حال، انتخاب بهترین افزونه جهت ساخت فرم، بستگی به نیاز شما دارد.

اگر شما یک فرد مبتدی هستید که می خواهید بدون پرداخت هیچ هزینه ای، فرم های ساده ای ایجاد کنید، هیچ چیز بهتر از افزونه WPForms lite نیست!

اگر شما فرد بیزنس هستید و می خواهید فرم های قدرتمند را بدون یادگیری و کدنویسی ایجاد کنید، می توانید به سراغ افزونه WPForms Pro بروید.

اگر هم شخصی توسعه دهنده هستید و به دنبال افزونه ای جهت ساخت فرم های پیچیده هستید، بدون شک افزونه Formidable Forms بهترین گزینه برای شما خواهد بود!

و اما در کلام آخر می توانیم بگوییم از بین این 5 افزونه، افزونه WPForms بهتر می تواند نیاز هرکاربری را برطرف کند!

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما (1 دیدگاه)

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

محمد
16 دی 1399
دستتون درد نکنه تونستم از یکی از افزونه هایی که نام بردید استفاده کنم

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.