6 مورد از بهترین پلاگین‌های جدول‌ساز در WordPress

29 خرداد 1398

پلاگین ها یا افزونه های بسیاری برای کار با جدول ها در وردپرس وجود دارد اما بهترین ها، آن هایی هستند که قابل اطمینان باشند و در عین حال به شما اجازه دهند که انواع جدول ها را به سایت خود اضافه کنید، داده ها را export و import کنید، نحوه ی نمایش جدول را شخصی سازی کنید، خانه های جدول را مرتب کنید و انواع کارهای دیگر را انجام دهید. با اینکه افزونه های جداول برای وردپرس بسیار زیاد هستند، اما تعداد بسیار زیادی از آن ها نیز در چند سال اخیر بروزرسانی نشده اند. بنابراین لیستی آماده کردیم تا شما بتوانید از بین آن ها، بهترین پلاگین جدول ساز را برای خود انتخاب کنید.

TablePress (رایگان)

پلاگین جدول ساز TablePress

TablePress یکی از بهترین پلاگین های جداول در وردپرس است و خوشبختانه کاملا رایگان نیز می باشد. این پلاگین جدول ساز در زمان نوشتن این مقاله حدود 3,500 امتیاز 5 ستاره دارد و سریعا به مشکلات افراد در قسمت نظرات پاسخ می دهند. پلاگین TablePress توسط آقای Tobias Bäthge ساخته شده است که دانشجوی دکتری در رشته ی Engineering cybernetics است. بنابراین می توان گفت که سازنده در زمینه ی خود حرفه ای محسوب می شود. واضح است که این افزونه به شما اجازه می دهد جدول های مختلفی ساخته و آن ها را به پست ها، صفحات، ویجت ها و ... اضافه کنید، آن هم با کدهایی بسیار ساده و کوتاه.

همچنین می توانید جدول هایتان را از فایل های HTML و JSON و CSV و Excel وارد محیط کاری خود (import) کنید. خوشبختانه این افزونه یک محیط بصری پیشرفته دارد. بنابراین می توانید بدون هیچ دانش کدنویسی، جدول های مختلفی بسازید. اما اگر بخواهید طرح خاصی را پیاده کنید، می توانید دستورات CSS شخصی خودتان را نیز به جدول ها اضافه کنید.

این افزونه قابلیت های پیشرفته تری نیز دارد؛ شما می توانید با استفاده از pre-made extensions (افزونه های آماده) اقداماتی نظیر فیلتر کردن و دسته بندی ردیف های جدول، جدول های واکنش گرا، ترتیب دهی و مرتب کردن ردیف ها و ده ها عملیات دیگر را انجام دهید.

بارگیری و قیمت گذاری:

 • می توانید این پلاگین را از صفحه ی TablePress (دیرکتوری آن در وردپرس) دانلود کنید.
 • قیمت این افزونه رایگان است اما برخی از ویژگی های آن پولی می باشد.

Ninja Tables

پلاگین جدول ساز Ninja Tables

Ninja Tables یک پلاگین جدول ساز در وردپرس است که طبق قوانین SEO ساخته شده است. این افزونه دو نسخه ی رایگان و پولی دارد که در نسخه ی رایگان آن می توانید جدول هایی با عرض ثابت و خانه های تک خطی ایجاد کنید و به همین خاطر نیازی به هیچ دانش برنامه نویسی برای ایجاد جدول ها ندارید. همچنین از قابلیت های دیگرش این است که می توانید برای جداول خود حاشیه و محدوده تعیین کنید تا آن ها را کوچک تر کنید.

نسخه ی پولی این افزونه قابلیت های بسیار زیاد دیگری دارد؛ به طور مثال می توانید محتوای چند رسانه ای (مانند فیلم و عکس) را به خانه های جدول اضافه کنید، از بی نهایت تعداد رنگ استفاده کنید و جدول را به Google Sheet وصل کنید. همچنین می توانید داده های خود را بر اساس معیارهای مختلف فیلتر کرده، متون را ترازبندی کنید، ستون ها را بر اساس شرط های خاص قالب بندی کنید و... . لازم به ذکر است که این افزونه با WooCommerce نیز سازگار است.

بارگیری و قیمت گذاری:

 • برای دانلود نسخه ی رایگان این افزونه می توانید به دایرکتوری این افزونه مراجعه کنید: free version of Ninja Tables
 • نسخه ی پولی این افزونه را می توانید از اینجا تهیه کنید: premium licenses - نسخه ی پولی در سه سطح مختلف در دسترس است؛ سطح اولیه برای یک سایت حدود 39 دلار، سطح تجاری برای 20 سایت حدود 79 دلار و سطح نامحدود برای 199 دلار.

wpDataTables

پلاگین جدول ساز wpDataTables

افزونه ی wpDataTables یک افزونه ی پولی است که نسخه ی lite version (رایگان) نیز دارد. با افزونه ی wpDataTables هیچ نیازی به پیکربندی و تنظیمات پیچیده نخواهید داشت. نسخه ی رایگان (lite) این افزونه به شما اجازه می دهد از فایل های CSV و Excel و XML و JSON و یا آرایه های PHP در جدول خود استفاده کنید بنابراین اگر تنها می خواهید اطلاعاتی را در جدول خود نمایش دهید و به جزئیات خیلی اهمیت نمی دهید، نسخه ی رایگان این افزونه بسیار مناسب خواهد بود.

اما اگر به جدول های پیچیده تر و با جزئیات بالا احتیاج دارید، نسخه ی پولی wpDataTables به کارتان خواهد آمد؛ این نسخه به شما اجازه می دهد که از جدول های واکنش گرا، spreadsheet و انواع نمودارها استفاده کنید. همچنین قابلیت بسیار عالی آن، داشتن مدیریت کننده ی داده ای است که به تنهایی از عملیات CRUD در پایگاه های MySQL و MS SQL و PostgreSQL پشتیبانی می کند. همچنین ابزارهای ویرایش جدول بسیار زیادی نیز دارد مانند ویرایش بصری، ویرایش in-line، منوهای آبشاری و date picker (ابزار انتخاب تاریخ) ها.

بارگیری و قیمت گذاری:

 • می توانید نسخه ی رایگان را از این لینک دریافت کنید: free version of wpDataTables.
 • همچنین برای خرید نسخه ی پولی آن باید به سایت CodeCanyon مراجعه کنید. قیمت این نسخه 59 دلار است و در صورتی که نیاز به پشتیبانی 12 ماهه داشته باشید 20 دلار به آن اضافه می شود.

Data Tables Generator by Supsystic

پلاگین جدول ساز Data Tables Generator by Supsystic

Data Tables Generator by Supsystic یکی دیگر از افزونه های بسیار محبوب وردپرس برای ساخت و کار با جدول هاست. این افزونه دو نسخه ی رایگان و پولی دارد؛ نسخه ی رایگان شامل جدول های واکنش گرا، ویرایشگر بصری جداول، ردیف ها و ستون های نامحدود، قالب بندی داده ها، صفحه بندی، مرتب کردن و ترتیب گذاری و بسیاری از قابلیت های دیگر است.

نسخه ی پولی این افزونه قابلیت های بسیار بیشتری در اختیار شما قرار می دهد؛ شما می توانید جدول هایتان را به صورت فایل های CSV و Excel و PDF استخراج (export) کرده و یا به صورت فایل های CSV و Excel و Google Sheets وارد (import) کنید. حتی می توانید جدول هایتان را از طریق Google Sheets ویرایش کنید! جدول ها را به صورت دست جمعی جا به جا کنید، نمودار رسم کنید و... . اگر می خواهید از جزئیات با خبر شوید به این صفحه مراجعه کرده و در قسمت پایین آن جدولی را مشاهده خواهید کرد. این جدول تفاوت های بین نسخه ی پولی و رایگان را به صورت کامل توضیح داده است.

بارگیری و قیمت گذاری:

 • می توانید نسخه ی رایگان این افزونه را از این صفحه دانلود کنید.
 • همچنین سه نوع نسخه ی پولی موجود است: نسخه ی تک سایتی 39 دلار، نسخه ی 5 سایتی 69 دلار، و نسخه ی بی نهایت 149 دلار می‌باشد.

Visualizer

Visualizer

افزونه ی Visualizer یکی از افزونه های بسیار پیشرفته ی جداول در وردپرس است و از Google’s Visualization API و یک پلاگین jQuery به نام DataTables.net کمک می گیرد تا جدول های شما در تمام مرورگرها پشتیبانی شوند. نسخه ی رایگان این افزونه به شما اجازه میدهد عملیات پایه را انجام دهید و جدول های ساده ای در سایتتان ایجاد کنید.

البته نسخه ی پولی این برنامه پُر از ویژگی های متعدد و خلاقانه است؛ ویرایش در لحظه جدول ها و قابلیت auto-syncing در Google Spreadsheets و دیگر جداول آنلاین، علاوه بر این می توان از بین 12 نوع نمودار مختلف انتخاب کرد (مانند نمودار خطی، نمودار دایره ای، نمودار های زمانی و توزیع و ...) همچنین می توان برای این نمودارها سطح دسترسی تعیین کرد و تنها به ادمین هایی که به این سطح دسترسی رسیده اند، اجازه ی کار با این جدول ها را داد.

بارگیری و قیمت گذاری:

 • نسخه ی رایگان این پلاگین جدول ساز از این لینک قابل دسترسی است:  lite version of Visualizer
 • نسخه های متفاوت پولی این افزونه نیز در سه سطح قابل خریداری هستند که از 59 دلار شروع می شوند. تمام طرح های پولی قابلیت بازگشت وجه در صورت نارضایتی را دارند.

League Table

League Table

League Table افزونه ی ششم ما در این لیست است که البته نسخه ی رایگانی ندارد، اما قابلیت های بسیار پیشرفته ای ارائه می دهد که تنها می توان از بهترین های پلاگین جدول ساز وردپرس انتظار داشت؛ قابلیت اضافه کردن نامحدود رنگ ها، تغییر نحوه ی نوشتار و تایپوگرافی، اضافه کردن تصاویر و لینک ها به جدول ها، هایلایت کردن خانه ها و اضافه کردن عملیات و فرمول های ریاضی مانند مینیمم و ماکزیمم (حداقل و حداکثر) و میانگین گیری از داده ها. این افزونه به شما اجازه می دهد از یک ویرایشگر داخلی استفاده کنید بنابراین نیازی به دانش کدنویسی ندارید.

بارگیری و قیمت گذاری:

 • می توانید پلاگین جدول ساز  League Table را در سایت CodeCanyon و به قیمت 23 دلار خریداری کنید. در صورت درخواست پشتیبانی 12 ماهه حدود 6.75 دلار نیز به مبلغ اصلی افزوده می شود.

این پلاگین ها از بهترین پلاگین های جدول سازی در وردپرس هستند و امیدوارم که برای کار شما مناسب بوده باشند.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.