جلوگیری از آپدیت اتوماتیک یا بروزرسانی خودکار وردپرس

?How to Disable Automatic Updates in WordPress

11 مرداد 1399

آیا می دانید وردپرس می تواند به صورت اتوماتیک وب سایت شما را بروزرسانی کند؟ برخی مواقع خود وردپرس به صورت خودکار افزونه یا قالبی را نیز بروزرسانی می کند. با وجود مفاد و موارد امنیتی در وردپرس، احتمال خرابیِ سایت شما بخاطر این بروزرسانی ها خیلی کم است اما بهرحال این احتمال وجود دارد که این بروز رسانی ها باعث خراب شدن سایت شما شوند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توان جلوگیری از آپدیت اتوماتیک وردپرس را انجام داد. پس از این کار می توانید هر قسمتی را که خواستید به صورت دستی و با اجازه خودتان بروزرسانی نمایید.

چرا وردپرس به صورت خودکار بروزرسانی هایی را انجام می دهد؟

وردپرس هسته خود را به دلایل امنیتی به صورت خودکار اپدیت می کند. برخی اوقات ممکن است که یک افزونه نیز با دلایل خاصی همراه با هسته وردپرس، به صورت خودکار بروزرسانی شود تا بدین وسیله یک حفره امنیتی را پوشش دهد. اگر قالبی در سایت های زیادی مورد استفاده قرار گیرد و کاربران زیادی داشته باشد، احتمال بروزرسانی خودکار برای آن بیشتر است.

ما غیرفعال کردن بروزرسانی های خودکار وردپرس را پیشنهاد نمی کنیم چرا که از مسائل مهم در رابطه با امنیت سایت وردپرسی هستند. اما ممکن است در موارد خاصی ممکن است بروزرسانی های خودکار باعث آسیب به عملکرد سایت شوند و در این صورت شاید بهتر باشد آپدیت اتوماتیک وردپرس را غیرفعال کنید.

اگر مطمئن هستید که می توانید به صورت دستی بروزرسانی های وردپرس را مدیریت کنید، در ادامه خیلی راحت این بروزرسانی ها را از حالت خودکار خارج خواهیم کرد.

پیکربندی و غیرفعال کردن بروزرسانی های خودکار در وردپرس

راحت ترین راه برای انجام این کار، نصب و فعال سازی افزونه Easy Updates Manager plugin می باشد. پس از فعال سازی افزونه، در داشبورد وردپرس به زیرمنوی Updates Options مراجعه کنید تا تنظیمات مورد نیاز را پیکربندی نماییم.

افزونه Updates Options

در این قسمت می توانید گزینه ای با نام «غیرفعال کردن همه بروزرسانی ها» یا Disable all updates را مشاهده کنید. اما ما این گزینه را پیشنهاد نمی کنیم. در عوض تنظیمات جزئی تری را اعمال کنید. مثلا بروزرسانی خودکار قالب ها و افزونه ها را غیرفعال کنید ولی بگذارید هسته وردپرس به صورت خودکار بروزرسانی شود.

غیر فعال کردن بروزرسانی خودکار قالب و افزونه

اگر بروزرسانی خودکار قالب ها و افزونه ها را انتخاب کنید، دیگر حتی اعلانی برای آپدیت های افزونه را نیز در پنل مدیریت وردپرس مشاهده نخواهید کرد.

افزونه Easy Updates Manager یک لیست از اپدیت های انجام شده را نیز در خود نگه می دارد. پس اگر چیزی در سایت شما باعث بروز مشکل شود، می توانید آن را به ورژن قبلی که به درستی کار می کرد بازگردانید. برای دیدن این قابلیت به داشبورد وردپرس رفته و بر روی زیرمنوی Updates Options کلیک کرده و به تب Logs مراجعه کنید.

ذخیره ی ورژن های افزونه ها و قالب ها در وردپرس

در ورژن حرفه ای و پولی افزونه Easy Updates Manager امکانات بیشتری نیز وجود دارد. می توانید در این نسخه، افرونه را با UpdraftPlus ادغام کنید تا قبل از هر بروزرسانی یک نسخه بک آپ از سایت شما گرفته شود.

جلوگیری از آپدیت اتوماتیک وردپرس بدون استفاده از افزونه

اگر نخواهید برای غیرفعال کردن آپدیت های خودکار از افزونه استفاده کنید، می توانید این کار را با استفاده از کد زیر انجام دهید. کافیست تا کد زیر را به فایل wp-config.php سایت خود اضافه نمایید.

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

این کد همه بروزرسانی های خودکار وردپرس را غیرفعال می کند.

برای اینکه صرفا از آپدیت شدن قالب ها و افزونه ها جلوگیری کنید و هسته وردپرس در همیتن حال بروز شود، می توانید کد زیر را به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید.

برای غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار افزونه ها:

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_false' );

برای غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار قالب ها:

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

مزایا و معایب بروزرسانی خودکار در وردپرس

خب! تا اینجا یاد گرفتیم که چگونه می توان به روش های مختلف، بروزرسانی های خودکار در وردپرس را غیرفعال کرد. اما آیا باید این کار را انجام دهیم؟ در حقیقت پاسخ ثابتی برای این سوال وجود ندارد و این کار به سایت و نیاز شما بستگی دارد.

مزایای بروزرسانی های خودکار در وردپرس

بروزرسانی های خودکار برای امنیت وردپرس امری حیاتی هستند. با این حال بسیاری از کاربران به آپدیت بودن افزونه ها و هسته وردپرس توجه زیادی نمی کنند که اصلا درست نیست.

اگر بروزرسانی خودکار برای سایت شما فعال باشد دیگر نیازی نیست که نگران هر آپدیت کوچک از تعداد زیادی افزونه و قالب باشید. بروزرسانی ها به صورت خودکار انجام شده یا به شما اطلاع داده می شوند. اکثر بروزرسانی ها با اهداف امنیتی ارائه می شوند.

همچنین اگر یک باگ امنیتی در هسته وردپرس کشف شود، وردپرس آن را رفع کرده و در نسخه جدید هسته وردپرس جایگذاری و بروز می کند. همچنین اگر تعداد زیادی سایت را مدیریت می کنید، بروزرسانی های خودکار باعث صرفه جویی در وقت شما خواهند شد. البته با این وجود اگر یک سایت دارید، هنوز ممکن است دلایلی برای بروزرسانی های غیرخودکار و دستی داشته باشید.

معایب بروزرسانی های خودکار در وردپرس

بروزرسانی های خودکار هسته وردپرس ممکن است که باعث ایجاد تداخل با افزونه یا قالبی شده و یا سایت شما را خراب کنند. همچنین گاهی اوقات بروزرسانی وردپرس ممکن است برخی تنظیمات را در سایت تغییر دهند و یا آن را حذف کنند.

آیا باید بروزرسانی خودکار در وردپرس را غیرفعال کنم؟

بستگی به خودتان دارد. برای بسیاری از وب سایت های کوچک و معمولی نیازی به انجام این کار نیست و با بروزرسانی خودکار نتیجه بهتری را دریافت خواهید کرد.

اما ممکن است که یک سایت بزرگ یا یک فروشگاه اینترنتی پر مخاطب را اداره کنید که در آن صورت ریسک زیادی را در بروزرسانی های خودکار تجربه خواهید کرد. در چنین شرایطی شاید بهتر باشد که بروزرسانی های خودکار را غیرفعال کنید. هر چند پس از انجام این کار همواره باید پیگیر ورژن های جدید قالب هاف افزونه ها، و هسته وردپرس باشید و آن ها را به موقع و به صورت دستی نصب نمایید.

خب به پایان آموزش جلوگیری از آپدیت اتوماتیک وردپرس رسیدیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. موفق و سربلند باشید.


منبع: سایت WP Beginner

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما (1 دیدگاه)

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

شبنم مراوده
18 بهمن 1399
عالی بود.آیا ممکنه با فعالسازی خودکار به کلی افزونه در آپدیت جدید حذف بشه؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.