روش‌های غیرفعال‌ کردن نظرات در سایت‌های وردپرسی

?How to Disable Comments in WordPress

30 مرداد 1399
How-to-Disable-Comments-in-WordPress

در حالی که بخش نظرات یا کامنت ها در وب سایت وردپرسی شما یک روش عالی برای تعامل با کاربران است، اما بسیاری از مدیران سایت هنوز به دنبال راهی برای غیرفعال کردن نظرات در وردپرس هستند.

چرا؟ از آنجا که اضافه کردن بخش نظرات گاهی اوقات می تواند به سرعت وب سایت شما را سنگین کرده و با اسپم ها آن را خراب کند. از همه مهمتر، اگر شما کاربران همیشگی و فعالی ندارید، مردم شروع به استفاده از آن برای ارسال هرزنامه و تبلیغ وب سایت های خود و لینک گذاری های غیرمجاز و غیره می کنند.

در این مقاله غیرفعال کردن نظرات در وردپرس را بررسی می کنیم و به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید نظرات را در وردپرس به 5 روش ساده غیرفعال کنید. بیایید به چند دلیل دیگر برای غیرفعال کردن کامل کامنت ها در وردپرس نگاهی بیندازیم.

چه مواقعی و چرا باید کامنت های وردپرس را غیرفعال کرد؟

برخی از مدیران وبسایت ها به دلایل مختلف نمی خواهند اجازه اظهارنظر یا کامنت گذاری را به کاربران در سایت خود دهند. بگذارید چند مورد از این دلایل را بررسی کنیم:

  • وقتی مدیر یا سرپرست سایت هیچ وقتِ اضافی برای پاسخ دادن به نظرات ندارد و بهتر است به جای ترک آنها بدون هیچ گونه پاسخی، نظرات را غیرفعال کنید. زیرا پاسخ ندادن به نظرات کاربران می تواند یک تصویر منفی از وب سایت ایجاد کند و کاربران فکر می کنند سرپرست سایت علاقه ‌ای به آنچه کاربران می گویند ندارد.
  • بعضی اوقات ممکن است یک مطلب یا مقاله باعث ایجاد وجهه منفی شود و افراد ممکن است نظرات غیرضروری و نامناسبی را بنویسند. در این حالت، ممکن است مدیر سایت بخواهد نظرات را برای آن پست خاص خاموش کند.
  • هنگامی که یک وب سایت یا وبلاگ نوشته و پست ندارد و از صفحات استاتیک مانند تماس با ما و درباره ما و غیره استفاده می کند. در این حالت از بخش نظرات استفاده خاصی نمی شود و باید آن را خاموش یا کلا غیرفعال کرد.
  • کانال های خبری و سایت های دیگری که در مورد سیاست یا مباحث پزشکی بحث می کنند، ممکن است بخواهند که بخش نظرات کاربران را برای جلوگیری از اظهارنظرهای بحث برانگیز ببندند.
  • برخی از وب سایتهایی که در حوزه های محلی فعالیت می کنند، شاید بخواهند برای جلوگیری از ارسال هرزنامه، بخش ارسال نظر را برای سایر مناطق غیرفعال کنند.

سناریوهای بسیار دیگری وجود دارد که در آن کاربران بخواهند بخش نظرات را خاموش کنند، اما فعلاً اجازه دهید در ادامه به این موضوع که «چگونه بخش نظرات را در وردپرس غیرفعال کنیم؟» برگردیم.

برای غیرفعال کردن کامنت ها یا نظرات در وردپرس 5 راه مختلف وجود دارد:

  1. غیرفعال کردن کامنت گذاری برای پست های بعدی یا آینده
  2. غیرفعال کردن کامنت گذاری برای همه پست ها و برگه های سایت
  3. غیرفعال کردن کامنت گذاری برای پست ها و برگه های خاص
  4. حذف همه یا بخشی از کامنت ها در وردپرس
  5. غیرفعال کردن کامنت گذاری با استفاده از افزونه وردپرس

غیرفعال کردن کامنت گذاری برای پست های بعدی در وردپرس

به راحتی می توانید نظرات را در مورد پست های آینده یا نوشته های جدید، غیرفعال نمایید. وردپرس یک فانکشن داخلی را برای اینکار به صورت پیش فرض فراهم کرده است که شما می توانید این ویژگی را تنظیم کنید و نظرات را برای همه پست ها و وبلاگ های بعدی متوقف کنید.

برای اینکار در پنل مدیریت وردپرس به منوی «تنظیمات» بروید و سپس به زیرمنوی «نظرات» مراجعه کنید.

زیرمنوی نظرات

سپس گزینه ای را با عنوان «اجازه به کاربران برای نظر دادن درباره پست ها و مقالات جدید» مشاهده خواهید کرد. مطابق شکل آن را غیرفعال کنید و سپس تغییرات را ذخیره نمایید.

غیر فعال کردن نظرات وردپرس

اکنون هیچکس مجاز به ارسال نظر در مورد پست های آینده شما نیست و بخش نظرات در نوشته های آینده خاموش خواهد بود. اگر مایل بودید، می توانید در آینده این کادر را مجددا فعال کنید تا بخش نظرات فعال گردد.

غیرفعال کردن کامنت گذاری برای همه پست ها و برگه های وردپرس

برای غیرفعال کردن بخش نظرات برای همه برگه ها و پست های وردپرس ابتدا در پنل مدیریت وردپرس به لیستِ پست های سایت مراجعه کنید و سپس همه آن ها را انتخاب کنید. حال از نوار کشویی گزینه «ویرایش» یا edit را انتخاب کنید و سپس دکمه «انتخاب» یا Apply را بفشارید.

انتخاب همه پست های وردپرس

حال یک پنجره پاپ آپ برایتان نمایش داده می شود که در آن می توانید کامنت ها را برای پست های انتخاب شده غیرفعال نمایید.

غیرفعال کردن نظرات پست های وردپرس

همین کار را نیز می توانید برای برگه های وردپرس هم انجام دهید.

غیرفعال کردن نظرات برای پست یا برگه ای خاص در وردپرس

خاموش کردن نظرات در پست ها و صفحات خاص، روشی عالی برای جلوگیری از اظهار نظرهای اسپم در پست های یا صفحات وردپرس است.

برای غیرفعال کردن کامنت ها در یک نوشته خاص ابتدا در پنل مدیریت وردپرس به لیست نوشته ها مراجعه کنید و سپس یک نوشته را برگزینید و بر روی «ویرایش» یا edit کلیک کنید.

فعال کردن نظرات برای یک نوشته خاص در وردپرس

در برگه ای که باز می شود، در کنار صفحه نمایش یک بخش با نام «نظرات» یا Discussion دارد که می توانید از آنجا بخش نظرات را برای آن پست خاص فعال یا غیرفعال نمایید.

حذف همه یا بخشی از نظرات وب سایت وردپرسی

برای اینکار باید در پنل مدیریت وردپرس به منوی «نظرات» یا Comments مراجعه کنید و از آنجا می توانید هر نظری را که خواستید حذف نمایید. همچنین برای حذف کامل نظرات می توانید همه آنها را انتخاب کنید و از منوی کشویی بالای برگه گزینه «Move to Trash» را انتخاب نمایید.

انتقال به زباله دان برای نظرات وردپرس

به همین سادگی کل نظرات در وردپرس را حذف کردید.

غیرفعال کردن نظرات در وردپرس با استفاده از افزونه

اگر شما هم برای انجام کارها در وردپرس از افزونه استفاده می کنید، بهتر است برای غیرفعال کردنِ کامنت ها در وردپرس افزونه ای به نام Disable Comments Plugin را نصب و فعال نمایید.

نصب افزونه وردپرس

حال به محیط افزونه نصب شده مراجعه کنید و کامنت ها را به روش دلخواه خود غیرفعال نمایید.

غیر فعال کردن کامنت ها با استفاده از افزونه در وردپس

جمع بندی

در این مقاله دیدیم که چه زمانی و به چه دلایلی باید نظرات را در وردپرس غیرفعال کنیم. همچنین 5 روش متفاوت برای غیرفعال کردن بخش نظرات در وردپرس را بررسی کردیم و یک افزونه نیز برای این کار معرفی نمودیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا سوالات ونظرات خود را زیر همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید. موفق و سربلند باشید.


منبع: سایت WP Blog

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.