چگونه عنوان ابزارک‌ها را در وردپرس حذف کنیم؟

?How to Easily Hide Widget Title in WordPress

09 مرداد 1399
hidewidgettitle-og

اگر می خواهید عنوان یا title ابزارک های وب سایت خود را که در سایدبار یا فوتر قرار گرفته اند، حذف کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

ابزارک های وردپرس به شما این قابلیت را می دهند که به سادگی و فقط با درگ اند دراپ بتوانید محتواهای پویایی را در قالب خود به نمایش بگذارید و فضای منحصربفردی در سایتتان ایجاد کنید. با این حال اگر بخواهید عنوان ابزارک را حذف کنید، آنگاه باید کمی کدنویسی بدانید و بتوانید تغییراتی در کد های html و css قالبتان اعمال کنید.

اما نگران نباشید، ما در این آموزش به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توان بدون نوشتن کد و دانش کدنویسی، عنوان ابزارک های وردپرس را پنهان نمود.

چرا باید عنوان ابزارک های وردپرس را پنهان کنیم؟

وردپرس به صورت پیشفرض عنوانی را برای ابزارک ها نشان می دهد که این عنوان ها برای هر ابزارک متفاوت می باشند. البته نام های انتخابی توسط وردپرس زیاد جالب نیستند و به همین دلیل امکان ویرایشِ این عناوین نیز برای هر ابزارک وجود دارد. بسیاری از قالب ها، ابزارک را در سایدبار به نمایش می گذارند و عنوانِ آنها نیز مثل تصویر زیر در بالای هر ابزارک نمایش داده می شود.

نمایش عنوان ابزارک در بالای آن

با این حال شاید زمانی پیش بیاید که نخواهید عنوان ابزارک در سایدبار نمایش داده شود. وردپرس به صورت پیشفرض چنین قابلیتی نداد. یعنی دکمه ای برای نمایش و عدم نمایش عنوانِ ابزارک ها ندارد. خب! پس بیایید با هم ببینیم که چگونه می توان چنین قابلیتی را به سایت افزود و به راحتی عنوان ویجت های وردپرس را مخفی ساخت.

مخفی کردن یا حذف عنوان ابزارک ها در وردپرس

ابتدا باید افزونه Widget Options را دانلود و نصب نمایید. پس از فعال سازی افزونه، در پنل مدیریت وردپرس به منوی نمایش بروید و در آنجا بر روی زیرمنوی ابزارک ها کلیک نمایید. سپس یک ابزارک را با کشیدن و رها کردن (درگ اند دراپ) به ساید بار یا فوتر قالب خود بیفزایید.

افزودن ابزارک به قالب سایت در وردپرس

ما قصد داریم تا در این مثال، عنوانِ ابزارک «جستجو» یا Search The Site را پنهان نماییم.

ابزارک Search The Site

حال بر روی فلش موجود در کنار ابزارک کلیک کنید تا تنظیمات آن را مشاهده نمایید.

تنظیمات ابزارک

حال بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید تا آپشن های اضافی برای شما نمایش داده شود. سپس می توانید گزینه ای را برای پنهان کردن عنوان ابزارک ببینید. بعد از کلیک کردن بر روی این گزینه و فعال سازیِ آن، تنظیمات را ذخیره کنید.(دکمه آبی رنگ)

حال اگر به وب سایت خود بروید، خواهید دید که ابزارکِ جستجو اینبار بدون عنوان نمایش داده می شود.

ابزارک بدون عنوان در وردپرس

شما می توانید از افزونه فوق الذکر برای پنهان کردنِ عنوانِ همه ابزارک ها استفاده نمایید. این افزونه دارای قابلیت های بیشتری می باشد که می توانید با استفاده از آنها، عنوانِ ابزارک را در برگه ها یا پست تایپ های خاصی نمایش داده یا پنهان نمایید.

خب دوستان! به پایان یکی دیگر از آموزش ها رسیدیم. امیدواریم که آموزش حذف عنوان ابزارک ها در وردپرس برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا سوالات و نظرات خود را در پاین همین آموزش بنویسید. موفق و سربلند باشید.


منبع: سایت WP Beginner

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.