آموزش کار با اینستاگرام - قسمت دوم

01 خرداد 1398
آموزش کار با اینستاگرام

در درس قبل درباره محبوبیت شبکه اجتماعی اینستاگرام صحبت کردیم و توضیح دادیم که چگونه می توانید در این شبکه مجازی ثبت نام کنید و عضو شوید. همچنین درباره فعال و غیرفعال کردن اعلانات و نوتیفیکشن ها راهنمایی هایی انجام دادیم. سپس گفتیم چگونه می توانید یک عکس دلخواه را در اینستاگرامتان پست کنید و به اشتراک بگذارید. در ادامه آموزش کار با اینستاگرام در اندروید می خواهیم درباره گذاشتن استوری و فالو کردن دوستانتان در اینستاگرام صحبت کنیم. همراه ما باشید.

آپلود عکس و یا ویدیو در استوری اینستاگرام

در سال 2016 اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام استوری (Stories) را معرفی کرد. این ویژگی به شما این اجازه را می دهد که پست هایی را در قالب فیلم و عکس قرار دهید، به طوریکه بعد از 24 ساعت ناپدید می شوند. هدف از ایجاد یک استوری این است که شما می توانید زندگی یک روز خود را در قالب یک داستان، پست کنید و به اشتراک بگذارید.

برای ایجاد یک پست در استوری اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

1) بر روی ایکون Camera (دوربین) در بالا و سمت چپ برنامه کلیک کنید.

ایجاد استوری در اینستاگرام

2) در ادامه شما می توانید عکس و یا ویدیوی خود را در داخل برنامه ضبط کنید. همچنین در صورتی که از قبل فیلم و یا ویدیویی بر روی گوشی شما وجود داشته باشد، به راحتی می توانید با کلیک بر روی مربع کوچک سمت چپ پایین تصویر، از داخل گوشی عکس و یا ویدیوی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

انتخاب عکس یا ویدیوی دلخواه
3) در اینجا عکسی را که مایل هستید در داخل استوری به نمایش دربیاوید، انتخاب کنید.

انتخاب عکس مورد نظر برای درج در استوری
4) در بالا و سمت راست، ابزارهای مختلفی را برای ویرایش عکستان مشاهده می کنید. آیکون شبیه «صورت خندان» اجازه می دهد که موقعیت، هشتگ ها، زمان، تاریخ و ... را اضافه کنید. همچنین این آیکون قابلیت اضافه کردن ایموجی های زیبا را به عکستان می دهد.

با استفاده از آیکون شبیه «مداد» می توانید طرح مورد نظرتان را بر روی عکستان بکشید!

آیکون «Aa» این امکان را به شما می دهد که بر روی تصاویر خود متن دلخواهتان را بنویسید. همچنین پس از انتخاب مجدد آیکون «Aa»، آیکون جدیدی به نام «Classic» برای شما فعال می شود که با استفاده از آن می توانید فونت متن خود را تغییر دهید.

ویرایش استوری اینستاگرام
5) اگر بر روی آیکون صورت خندان کلیک کنید، با تصویر زیر رو به رو می شوید.

با کلیک بر روی هر کدام از گزینه ها، می توانید آن را به تصویر خود اضافه کنید. اگر از آیتمی خوشتان نیامد، کافیست آن را لمس کرده و به سمت پایین صفحه بکشید. در این لحظه آیکونی شببیه سطل زباله نمایان می شود. حال کافیست گزینه مورد نظر خود را به سمت سطل زباله هدایت کنید تا حذف شود!

اضافه کردن امکانات به استوری
6) به طور مثال من بر روی آیکون «صورت خندان» کلیک می کنم و یک «location» و «hashtag» را به تصویر خود اضافه می کنم. همچنین می توانم با لمس صفحه و کشیدن آن به چپ و راست، از فیلترهای بسیار جذابی برای عکس و یا ویدیو خود استفاده کنم.

وقتی کارتان به اتمام رسید، با کلیک بر روی آیکون «Your Story+» در پایین سمت چپ تصویر، می توانید استوری خود را با تمام کسانی که شما را دنبال می کنند به اشتراک بگذارید.

همچنین با کلیک بر روی ایکون «Send To» که پایین سمت چپ تصویر می باشد، می توانید استوری خود را فقط برای یک فرد خاص بفرستید.

فالو یا دنبال کردن دیگران در اینستاگرام

پیدا کردن و دنبال کردن کاربران در شبکه اجتماعی اینستاگرام فوق العاده آسان است. با استفاده از قابلیت جستجو «Search» اینستاگرام، شما می توانید برندها، دوستان و افراد محبوب و مورد علاقه خود را به راحتی پیدا کنید.

همچنین می توانید «برچسب ها» یا «مکان های» دلخواه خود را جستجو کنید!

«Tags یا برچسب ها» وقتی استفاده می شود که شما دنبال یک محتوای خاص هستید ولی برای شما مهم نیست که چه کسی آن محتوا را پست کرده است. به طور مثال شما دنبال محتوایی در مورد «کیک شکلاتی» هستید، با سرچ این کلمه همراه با علامت هشتگ ("#")، (#کیک شکلاتی) می توانید به همه نتایجی که مربوط به کیک شکلاتی هستند، دسترسی پیدا کنید. در نهایت با انتخاب یکی از نتایج شما می توانید بفهمید چه کسی آن مطلب را پست کرده است و در صورتی که از بقیه پست های آن کاربر خوشتان آمد، می توانید آن را دنبال(Follow) کنید!

برای دنبال کردن (Follow) کاربران کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

1) ابتدا بر روی آیکون ذره بین در پایین تصویر کلیک کنید.

سرچ در اینستاگرام

2) در ادامه نام برند و یا شخصیت مورد نظر خود را تایپ کنید.

به طور مثال من (mandym» (Mandy Moore» را تایپ کردم و با نتایج زیر روبه رو شدم.

شما می توانید با کلیک بر روی «Tags» یا «Places» دامنه جستجوی های خود را بیشتر کنید.

جستجوی یک شخص خاص در اینستاگرام

3) هنگامی که وارد صفحه یک کاربر می شوید، یک دکمه آبی با متن «Follow» را در بالای صفحه کاربر خواهید دید. اگر صفحه کاربر مورد نظر شما به صورت عمومی (Public) باشد، بعد از کلیک بر روی دکمه «Follow» آن کاربر را بدون معطلی دنبال خواهید کرد، ولی در صورتی که صفحه کاربر مورد نظر شما به صورت خصوصی (Private) باشد، باید صبر کنید تا کاربر درخواست شما را قبول کند. البته اگر کاربری درخواست شما را قبول نکرد، ناراحت نشوید!

فالو کردن افراد در اینستاگرام

در اینجا به پایان مقاله دو قسمتی «هر آن چه باید درباره اینستاگرام بدانید» می رسیم! یادمان باشد شبکه اجتماعی اینستاگرام روز به روز در حال پیشرفت است و قطعا در آینده قابلیت های جدیدی به آن اضافه خواهد شد. این مقاله فقط گوشه ای از امکانات کاربردی و پایه ای این شبکه اجتماعی بسیار محبوب را به تصویر کشید و قطعا در آینده ویژگی های دیگر و پیشرفته تر این شبکه اجتماعی در مقاله های بعدی منتشر خواهد شد.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.