طراحی نرم افزار به صورت code first یا database first یا model first کدام بهتر است؟؟

من میخواستم یک نرم افزار از صفر تا صد طراحی کنم اما در انتخاب روش طراحی پایگاده داده آن کمی شک دارم که بین Code First‌ و Database First و Model First کدام بهتر است؟ لطفا دلیل خود را نیز بیان کنید.

برچسب ها:
پرسیده شده در: 4 سال قبل
آمار بازدید: 3119
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو
0

برای پاسخ به این سوال شما بنده هر یک از روش ها را با شرح امکانات و ویژگی ها ارائه می دهم:

رویکرد Code first (توصیه می شود)

این روش بسیار محبوب بوده و اکثر برنامه نویسان حرفه ای از آن استفاده می کنند.زیرا در این روش نیازی نیست که یک برنامه نویس ابتدا پایگاه داده را به صورت بصری (XML) طراحی کند بلکه با چند خط کد منظور خود را می رساند. از طرفی شما با استفاده از آن می توانید به صورت کامل به کدهای پایگاه داده خود مسلط باشید و در صورتیکه تصمیم به تغییر بخشی بگیرید سریعا آن را انجام دهید. بنابراین اگر منطق و برنامه نویسی قوی ای دارید بهترین روش Code first می باشد. اگر بخواهم در یک جمله بگویم: روش Code first طراحی پایگاه داده با استفاده از کد و برنامه نویسی است. در انتها باید بگویم قابلیتی به نام Fluent API تنها در این روش قابل پیاده سازی است.

رویکرد Database fist

از طرفی اگر پروژه شما به صورتی است که می خواهید مدل یا Model خود را از طریق دیتابیس یا پایگاه داده بروزرسانی کنید بهترین روش Database first است. زیرا در این حالت نیازی نیست که مجددا یک کلاس برای پایگاه داده تعریف کنید. البته از مزیت های آن می توان به ارتباط نرم افزار Microsoft Visual Studio با پایگاه داده اشاره کرد. در این حالت به صورت مستقیم داده ها و جداول خود را ویرایش می کنید.

رویکرد Mode first

این روش که توسط بنده اصلا توصیه نمی شود برای افرادی مناسب است که از کدهای SQL سر در نمی آورند و طراحی پایگاه داده را یک فان یا سرگرمی می دانند. با استفاده از آن شما می توانید دقیقا مانند فتوشاپ جداولی را طراحی کنید و سپس آنها را به هم مرتبط کرده و در نهایت خروجی را به صورت بصری ملاحظه کنید.

ارسال شده در: 4 سال قبل
masoudsalehi (1611)
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای 1000 کارما دارای 1000 کارما نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 ارسال کننده پاسخ با 25 رای ارسال کننده پاسخ با 25 رای دارای 25 پاسخ صحیح دارای 25 پاسخ صحیح
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.