سوال بپرسید
0

تغییرات لاراول 6 - تحول فریم ورک لاراول

سوال بپرسید

سلام دوستان امیدوارم حالتون عالی باشه.

به نظرتون تغییرات در نسخه جدید لاراول موسوم به لاراول 6 به نسبت نسخه های قبلی چقدر بوده؟

خب تیم لاراول از روی نسخه 5.9 پریده و لاراول 6 رو معرفی کرده، من خودم با لاراول کار می کنم و دوره روکسو رو تهیه کردم به مرور در پاسخ ها تغییرات رو میزارم.

خوشحال میکنم دوستان در این رابطه پاسخ و نظر درج کنن.

فکر کنم کار آقای صالحی هم با این آپدیت دوره در اومده چون کم تغییرات ساختاری نداشته مثلا laravel ui، که سیستم auth رو بهم زده و روشها رو تغییر داده و بعضی جاها که جدیدا اضافه شده یا اصلاح شده، ولی در کل خیلی بهتر شده. 

برچسب ها:
گزارش سوال
پرسیده شده در
آمار بازدید: 1122
saeid1 (66)
بیش از ۱ سال عضویت در روکسو

1 پاسخ

0

اولین تغییر براساس مستندات لاراول 6 و قسمت تغییرات نسخه جدید (Release Notes) ،پشتیبانی از نسخه بندی معنایی ( Semantic Versioning)  هست مستنداتش موجوده و زبان فارسی رو هم ساپورت کرده (از قسمت Versioning Scheme سایت لاراول را بیابید) ولی خلاصه این نسخه بندی معنایی ( Semantic Versioning) این میشه که ورژن محصولات بر اساس 3 عدده.

این توضیحات مربوط به نسخه بندی معنایی ( Semantic Versioning)  هست:

بعنوان مثال  X.X.X  اعداد نسخه یک محصول بر اساس نسخه‌بندی معنایی 2.0.0 هستش : اولین عدد از سمت راست نشانه برطرف کردن باگهاست که وقتی اون عدد اضافه میشه مبین اینه که اشکالات اون نسخه کمتر شده .عدد وسطی نشانه تغییرات جزیی در جهت بهبود همون نسخه از محصوله  ولی تغییرات زیاد نیست و روشها معمولا تغییر نمی کنه. سومی هم که نشانه تغییرات کلی در ساختار و روشهای اون محصوله.

در این تغییر معمولا قسمتای مختلف محصول دوباره باز طراحی میشه و بهینه تر میشه و اینجاست که همیشه باید از آخرین ورژن استفاده کرد و اونو یادگرفت چون از قبلی ها بهینه تر و بهتره.

نکته مهم :احتمال داره تیم لاراول هر 6 ماه یکبار ورژن جدیدی از لاراول رو ارائه بده.خوب تغییرات در دنیای فناوری اطلاعات به سرعت انجام میشه و نیازمند اینه آدم خودشو همیشه روز نگه داره که یکم سخته!!

saeid1 (66)
بیش از ۱ سال عضویت در روکسو