تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در لاراول

سلام، چگونه می توان اعداد انگلیسی را به فارسی در لاراول تبدیل کرد؟ هدف من از اینکار اعتبارسنجی درست اعداد و همچنین در نظر گرفتن اعداد فارسی و انگلیسی با همدیگر می باشد.

برچسب ها:
پرسیده شده در: 2 سال قبل
آمار بازدید: 1495
pirniak (339)
بیش از ۱ سال عضویت در روکسو بیش از ۱ سال عضویت در روکسو دارای سوال با ۱۰ رأی دارای سوال با ۱۰ رأی ارسال کننده پاسخ با ۱۰ رای ارسال کننده پاسخ با ۱۰ رای دارای ۲۰۰ کارما دارای ۲۰۰ کارما
3

سلام، برای انجام اینکار بهترین روش استفاده کردن از تابع str_replace در PHP می باشد. توجه داشته باشید که تمام توابع موجود در PHP، در لاراول قابل استفاده هستند. بنابراین شما باید تابع زیر را در یک فایل به نام helper.php (در مسیر دلخواه) بنویسید و سپس آن را در لاراول فراخوانی کنید:

function convertToPersianNumber($str){
    $english = array('0','1','2','3','4','5','6','7','8','9');
    $persian = array('٠','١','٢','٣','٤','٥','٦','٧','٨','٩');

    $convertedStr = str_replace($english, $persian, $str);
    return $convertedStr;
}

در واقع با این تابع شما به ازای یک ورودی به نام str (که متن دلخواه شما است)، تک تک اعداد انگلیسی را استخراج کرده و یک معادل فارسی برای آن قرار داده اید. در هر قسمت که بخواهید استفاده کنید، کافیست این تابع را فراخوانی کنید.

اگر چنانچه نمی توانید کار فراخوانی را به درستی انجام دهید، لطفا این مقاله کوتاه را مطالعه کنید.

ارسال شده در: 2 سال قبل
masoudsalehi (1398)
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای 1000 کارما دارای 1000 کارما دارای 10 پاسخ صحیح دارای 10 پاسخ صحیح نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 ارسال کننده پاسخ با 25 رای ارسال کننده پاسخ با 25 رای
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.
اینستاگرام روکسو

روکسو در اینستاگرام

به جمع هزاران کاربر اینستاگرامی روکسو بپیوندید.