بهینه سازی بوت استرپ (Bootstrap) در پروژه

وقتی از تعدادی کلاس های بوت استرپ در پروژه وب استفاده میکنیم مجبوریم کل فایل CSS بوت استرپ  (حالا می نی مایز) شده رو  در پروژه ضمیمه کنیم که طبیعا از خیلی کلاس های آن  در صفحه وب استفاده نشده و فقط لود بی استفاده در هر بار درخواست کاربر قرار گرفته آیا راهی هست که فقط کلاس های استفاده شده کامپایل شده و یک فایل CSS جدید کم حجم داشته باشیم؟

برچسب ها:
پرسیده شده در: 3 سال قبل
آمار بازدید: 664
1

اندازه فایل minimize شده فریمورک Bootstrap کمتر از 150 کیلو بایت است. اگر شما بخواهید فقط از سیستم grid یا reboot بوت استرپ استفاده کنید می توانید فایل های مربوطه را به پروژه خود ضمیمه کنید. ولی اگر بخواهید فقط از بعضی کلاس های ان استفاده کنید باید خودتان کلاس های اضافه آنرا حذف کرده که اصولا این کار منطقی نیست. البته شما هر طوری که مایل باشید می توانید بوت استرپ را سفارشی سازی کنید. شما کل فایل را اضافه کرده و از هر کلاسی که خواستید استفاده کنید و اصلا نگران لود شدن کل فایل نباشد.

در اکثر فریمورک ها هیچ وقت یک برنامه نویس از تمامی قسمت های فریمورک استفاده نمی کند. بلکه بسته به نیازش از ان استفاده می کند. وقتی شما یک فریمورکی را به پروژه خود اضافه می کنید آیا لزوما از تمام امکانات آن استفاده می کنید؟ طبیعتا خیر. هیچ الزامی هم برای استفاده کل امکانات وجود ندارد.

با توجه به موارد گفته شده بازهم شما می توانید فایل بوت استرپ را سفارشی کنید و انرا به اشتراک بگذارید، البته لازمه این کار دانش کافی در زمینه CSS می باشد.

امیدوارم که پاسخ به شما کمک کرده باشد.

ارسال شده در: 3 سال قبل
Amir1984 (70)
فروشنده یا مدرس فروشنده یا مدرس بیش از ۱ سال عضویت در روکسو بیش از ۱ سال عضویت در روکسو میانگین امتیازات: 5 میانگین امتیازات: 5
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.