خروج (Log out) خودکار کاربر در لاراول

من از فریم ورک لاراول استفاده می کنم و مشکل من اینه که اگر وارد پنل کاربری بشم و خارج نشم سیستم منو به صورت خودکار خارج نمیکنه. یعنی اگر مرورگر رو هم ببندم بازم فرقی نداره و خارج نمیکنه. حالا چطور میتونم مشخص کنم که بعد از یه مدت یا اگر از مرورگر خارج شد به صورت خودکار کاربر رو خارج کنه؟

برچسب ها:
پرسیده شده در: 8 ماه قبل
آمار بازدید: 281
0

سلام، برای خروج اتوماتیک کاربر در لاراول باید از سشن ها استفاده کنید. Session سیستمی است که امکان مدیریت کاربران login شده وب اپلیکیشن شما را به عهده دارد و توسط آن می توان مشخص کرد که کاربر پس از یک مدت زمان مشخص به صورت خودکار Logout یا خارج شود. برای انجام این تنظیمات در لاراول ۵.۱ به بالا (شامل تمام نسخه ها) به مسیر config->session.php رفته و سپس مقادیر زیر را تغییر دهید:

'lifetime' => 120,
'expire_on_close' => false,

در این تنظیمات عبارت lifetime به معنی مدت زمان حضور کاربر در وب سایت است که بر اساس دقیقه محاسبه می شود. ۱۲۰ دقیقه معادل ۲ ساعت است.

اگر مقدار عبارت expire_on_close معادل true شود، پس از بسته شدن مرورگر توسط کاربر، به صورت خودکار logout می شود.

دقت داشته باشید که پس از اعمال تنظیمات حتما دستور php artisan config:clear را بزنید.

ارسال شده در: 8 ماه قبل
masoudsalehi (1388)
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای 1000 کارما دارای 1000 کارما دارای 10 پاسخ صحیح دارای 10 پاسخ صحیح ارسال کننده پاسخ با 25 رای ارسال کننده پاسخ با 25 رای نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 نظرات دریافتی:‌ بیش از 50
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.
اینستاگرام روکسو

روکسو در اینستاگرام

به جمع هزاران کاربر اینستاگرامی روکسو بپیوندید.