نحوه هدایت کاربران به یک پست تصادفی در وردپرس

13 شهریور 1397
How-to-Display-Random-Posts-in-WordPress

آیا میخواهید کاربران را به یک پست تصادفی هدایت کنید؟ پست تصادفی این امکان را به کاربران وبسایت شما می‎دهد که بتوانند مقاله های قدیمی وبسایت شما را کاوش کنند و پست هایی که در آرشیو بلاگ شما مخفی مانده‎اند را بخوانند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه میتوان کاربران وبسایت وردپرسی را به پست تصادفی هدایت نمود.

هدایت کاربران به یک پست تصادفی در وردپرس

چرا باید کاربران را به پست تصادفی هدایت کنید؟

در حالت پیشفرض، پست‎ های وردپرس با ترتیب زمانی معکوس (از جدیدترین تا قدیمی ترین) مرتب می‎شوند، پس کاربران شما، ابتدا آخرین پست های شما را میخوانند.اگر شما به طور منظم در وبلاگ خود بنویسید ممکن است کاربران شما قادر به کشف مقالات قدیمی شما نباشند.

یکی از کارهایی که میتوانید برای غلبه بر این مسئله انجام دهید این است که پست های تصادفی وبلاگ خود را در نوار کناری وبسایت نمایش دهید. این کار به کاربران شما این امکان را می‎دهد که محتوای جدید را کاوش کنند در حالی که بازدید صفحه وبسایت شما افزایش پیدا می‎کند.

بیاید نگاهی به اینکه چطور میتوان کاربران را به یک پست تصادفی هدایت کرد، داشته باشیم.

هدایت کردن کاربران به یک پست تصادفی در وردپرس

اولین کاری که شما باید بکنید این است که افزونه Redirect URL to Post را در وردپرس خود نصب کنید، برای این منظور میتوانید به قسمت افزونه‎ها > افزودن بروید و نام افزونه را جستجو کرده و سپس نصب و فعالسازی کنید.

بعد از فعالسازی، شما پارامتر‎های URL را برای تغییر مسیر در صفحه افزونه مشاهده خواهید کرد. این افزونه هیچ تنظیمات دیگری ندارد.

شما میتوانید هر کدام از پارامتر‎های کوئری را برای پست‎ ها و برگه‎هایتان برای هدایت کاربران به پست‎های تصادفی استفاده کنید، که میتوانید آخرین پست‎ها یا مقاله ‎های قدیمی ‎تر را انتخاب کنید.

پارامتر های هدایت کاربران به پست ها در وردپرس

برای هدایت کاربران به یک پست تصادفی، شما باید پارامتر کوئری پست تصادفی را از این صفحه کپی کنید و آن را در صفحه‎های خطا‎ دار و صفحه‎های دیگر به عنوان لینک اضافه کنید.

هنگامی که برروی این لینک‎ ها توسط کاربران کلیک می‎شود‎، کاربران به یک پست تصادفی متفاوت هدایت می‎شوند.

شما همچنین برای هدایت میتوانید به وبلاگ خود دکمه اضافه کنید. برای این منظور کد میانبر (Shortcode) زیر را کپی کرده و در صفحه‎ها و نوشته هایی که میخواهید نمایش داده شود قرار دهید.

[redirect_to_post_button]

زمانی که بر روی دکمه توسط کاربر کلیک می‎شود، کاربر به یک پست تصادفی در وبسایت شما هدایت می‎شود.

دکمه پست های تصادفی در وردپرس

امیدوارم بعد از این آموزش توانسته باشید قابلیت هدایت کاربران به یک پست تصادفی را در وبسایت خود ایجاد کنید.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.