9 نکته ای که باید در مورد طراحی سایت بدانید!

webdesign-tips

آیا می دانید بیشتر کاربران اینترنتی ترجیح می دهند از محتوای آنلاینی که طراحی جذاب تری دارد، استفاده کنند؟ آیا اخیرا متوجه شده اید که سایت شما به اندازه ی گذشته ترافیک جذب نمی کند؟ آیا متوجه این موضوع شده اید که بیشتر کابران زمانی که وارد صفحات سایت شما می شوند، سریع آن را ترک می کنند؟ اگر به سوالاتی که مطرح شد پاسخ بله دادید، شاید لازم است رویکرد خود را تغییر داده و به فکر طراحی مجدد سایت خود باشید. در ادامه 9 مورد از نکات مهم طراحی سایت را خواهیم گفت که لازم است در هنگام طراحی سایت رعایت کنید. همراه ما باشید.

نکات طراحی سایت

1. به قسمت بالای سایت خود توجه بیشتری داشته باشید

هنگام طراحی وبسایت باید این نکته را در نظر داشته باشید که محتواهای مهم را در قسمت بالای سایت قرار دهید. مطمئن باشید که افراد، توجه زیادی به قسمت بالای سایت می کنند و تحقیقات نشان می دهد که کاربران به طور متوسط 57 درصد وقت خود را در قسمت بالای وب سایت می گذرانند. آن ها همچنین 74 درصد وقت خود را بین دو صفحه اولی که با آن روبه رو می شوند، صرف می کنند و مطالبی که در قسمت پایین تر وبسایت است، کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
بنابراین، از این موضوع به نفع خود استفاده کرده و اطلاعات اساسی را در قسمت بالا قرار دهید. برای جلب توجه می توانید یک دکمه تماس یا دعوت به اقدام هم داشته باشید و نشان دهید که اگر روی آن کلیک کنند، چیز با ارزشی را به دست خواهند آورد.

2. قانون هیک را در نظر داشته باشید

توجه به قانون هیک از نکات مهم طراحی سایت است. قانون هیک بیان می کند که:

وقتی تعداد انتخاب های یک شخص افزایش پیدا کند، مدت زمان لازم برای تصمیم گیری نیز طولانی تر می گردد.

به طور خلاصه، کاری نکنید که که کاربران در بین گزینه های زیاد سردرگم شوند. گزینه ها را کاهش دهید تا راحت تر بتوانند در انتخاب خود تصمیم گیری کنند.

تعداد منوهای خود را کمتر کنید. همچنین یک گزینه تماس قرار دهید و گزینه های اضافی را از فرم تماس خود حذف کنید. مورد دیگر کم کردن مراحل خرید کالاهاست.

3. اصل سادگی مهم است

شاید خیلی ها فکر کنند که هر چه سایتشان را شلوغ کنند، بهتر است ولی واقعیت این است که هر چقدر سایت شما ساده تر باشد باعث راحتی بازدیدکنندگان خواهد شد. پس بهتر است از نوشتن متن های بیش از حد، تصاویر و فیلم های زیاد خودداری کنید. یک سایت شلوغ باعث می شود که کاربر از هدف اصلی خود دور شده و در بین انبوهی از محتوا گم شود و حتی ممکن است که کلا سایت را ترک کند.

4. از علائم بصری استفاده کنید

از نشانه های بصری برای راهنمایی بازدیدکنندگان خود استفاده نمایید و آن ها را به صفحاتی که می خواهید از آن ها بازدید کنند، هدایت کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک فرم را پر کنند و یا از قسمت فروشگاه آنلاین شما دیدن کنند، برای هدایت آن ها به این مکان ها از یک فلش یا تصویر شخصی که با انگشت خود به سمت دکمه ورود به یک صفحه خاص اشاره می کند، استفاده نمایید.

5. نمایش افراد واقعی

تصاویر می توانند تأثیر زیادی در طرز فکر بازدیدکنندگان از سایت شما داشته باشند، به خصوص وقتی که از تصاویر افراد واقعی استفاده می کنید. سعی کنید به جای استفاده از عکس های آماده و استوک، از تصاویر خود و همکارانتان در سایت استفاده نمایید. این موضوع باعث می شود که کاربران ارتباط احساسی بهتری نسبت به کسب و کار شما داشته باشند.

6. نظرات مشتریان و اعتبارات خود را به اشتراک بگذارید

در طراحی سایت خود حتماً از اثبات اجتماعی استفاده کنید و نظرات مشتریان راضی خود را قرار دهید. با همین کار ساده پس از مدتی متوجه خواهید شد که تعداد افراد بیشتری مایل هستند تا از محصولات و یا خدمات شما استفاده کنند.

 

7. از رنگ های مناسبی استفاده کنید

معنا و مفهوم رنگ مناسب برای طراحی وب ممکن است در دوره های مختلف زمانی متفاوت باشد. اگر می خواهید که افراد با کسب و کار شما ارتباط مثبتی داشته باشند، از رنگ هایی استفاده کنید که به پرورش بازار هدف شما کمک کند. به طور مثال مشاغل مرتبط با مراقبت های بهداشتی غالبا از رنگ آبی برای ایجاد اعتماد و حس آرامش استفاده می کنند. مشاغل مرتبط با سلامتی نیز از رنگ سبز استفاده می کنند تا توجه افرادی را که ترجیح می دهند از چیزهای طبیعی تر استفاده کنند، جلب کنند.

8. نوشته هایتان واضح باشند

نحوه نوشتن شما می تواند تاثیر بالایی در برداشت افراد هنگام بازدید از سایت شما داشته باشد. به عنوان مثال، اگر نوشته های شما در بلوک های بزرگ و با فونت ریزی نوشته شده باشند، احتمالا افراد کمی مایل خواهند بود تا آن ها را مطالعه کنند. به جای این اشتباه از یک فونت خوب با اندازه مناسب استفاده کنید که قابل خواندن باشد.

9. از طراحان دیگر کمک بگیرید

طراحی سایت یک کار گسترده و شاید سخت به حساب می آید و بهتر است که اگر مهارت و وقت لازم را برای طراحی قسمت های مختلف سایت خود ندارید آن را به دست طراحان حرفه ای بسپارید. یک طراح سایت حرفه ای قادر است خیلی سریعتر از خودتان کارهای مورد نیاز سایت را انجام دهد. همچنین به تمامی سوالات شما پاسخ داده و باعث می شود که تصمیماتی اتخاذ کنید که به نتایج دلخواه شما منجر شود.

همانطور که می بینید، نکات مهم طراحی سایت متنوع و دقیق هستند و هنگام طراحی وب سایت برای کسب و کار خود باید موارد زیادی را به خاطر داشته باشید و از رنگ ها، نوشته ها و تصاویر به درستی استفاده کنید. همه این موارد نهایتا باعث می شود مشتریان خود را افزایش دهید.


منبع: سایت direction

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.