پست مهمان چیست و چگونه به شناخته شدن شما کمک می کند؟

پست مهمان چیست

وبلاگ نویسان حرفه ای به خوبی با واژه «پست مهمان» آشنایی دارند.

پست مهمان در واقع به تولید محتوا برای وب سایت یا وبلاگی گفته می شود که نه متعلق به شما است و نه کارمند آن هستید. به عبارتی دیگر هیچ دستمزدی برای تولید محتوا در چنین سایتی دریافت نمی کنید.

اما این کار چه فایده ای دارد و چرا باید وقتمان را برای انجام چنین کاری صرف کنیم؟!

آشنایی با پست مهمان

برخلاف اینکه ممکن است فکر کنید این کار تنها برای وب سایت میزبان سودمند است، باید بگوییم تولید محتوا به عنوان مهمان یا همان پست مهمان، یک رابطه برد-برد برای هر دو طرف محسوب می شود. در ادامه توضیح می دهیم که این کار چگونه می تواند برای وبلاگ نویسان مفید باشد. با روکسو همراه باشید...

1- پست مهمان رابطه ها را گسترش می دهد

وبلاگ نویسان همیشه به محتوای با ارزش برای افزایش اعتبار خود نیاز دارند. اگر شما به عنوان یک وبلاگ نویس مهمان بتوانید برای یک وبلاگ یا وبسایت معتبر محتوای مفید و با ارزش تولید کنید، خواهید توانست یک رابطه با ارزش با سایر وبلاگ نویسان برقرار کنید.

وبلاگ نویسان درصد بسیار بالایی از مکالمات مجازی را به خود اختصاص می دهند، به ویژه در شبکه های مجازی مانند فیسبوک و توییتر. این نوع ارتباطات می توانند تاثیر فوق العاده ای برای کسب و کار یا اهداف هر وبلاگ نویسی داشته باشد.

به علاوه، شما با ایجاد ارتباط با سایر همکاران خود به واسطه پست مهمان، همواره در حال گسترش نفوذ و اعتبار خود در قلمرو رسانه های اجتماعی خواهید بود که این به معنی جذب مخاطب و مشتری بیشتر است.

2- پست مهمان برای موتورهای جستجو عالی هستند

معمولا وب سایت های میزبان به شما این اجازه را می دهند که در پست مهمانی که می نویسید لینکی از وب سایت یا وبلاگ خود را منتشر کنید.(معمولا در ابتدا یا انتهای آن).

از طرفی به خوبی می دانید برای بهبود جایگاه و اعتبار در موتورهای جستجو به ویژه گوگل، هیچ چیز به اندازه اینکه لینک وب سایت شما در یک وب سایت معتبر و پربازدید دیده شود، ارزش ندارد. بنابراین با گذشت زمان این لینک ها بر سئوی وب سایت یا وبلاگ شما تاثیرگذار خواهند بود، اعتبار شما را نیز در موتورهای جستجو ارتقا خواهد داد و شانس محتوای شما را برای دیده شدن در گوگل، یاهو، bing و... بیشتر خواهد کرد.

3- پست مهمان شما را با مردم جدید آشنا می کند

شاید بهترین ویژگی پست مهمان این باشد که شما را وارد یک انجمن از پیش تعیین شده می کند و به شما اجازه می دهد پیام و محتوای مورد نظر خود را با آنها به اشتراک بگذارید. همچنین با افراد جدید آشنا شوید و از این ارتباط به سود خود استفاده کنید.

اگر شما به خوبی این کار را انجام دهید، به مرور زمان خوانندگان مطالب شما بیشتر خواهد شد و طرفداران زیادی از این طریق به دست خواهید آورد و از این رو شهرت قابل توجهی کسب می کنید.

به ارزش دیگران اضافه کنید، به آنها کمک کنید، صبور و خونسرد باشید. قطعا برنده خواهید شد!

چگونه یک پست مهمان نویس خوب باشیم؟

نکات مهم نوشتن پست مهمان

در این قسمت چند راهکار برای بهبود فعالیت شما در زمینه نوشتن پست مهمان به عنوان یک تازه کار را معرفی می کنیم:

  • از طرف وبلاگ یا وب سایت خود به پستی که در سایت میزبان نوشته اید، لینک بدهید.
  • چندین بار آنرا در توییتر خود تبلیغ کنید.
  • آنرا در صفحه شخصی فیسبوک خود به اشتراک بگذارید.
  • به نظرات و انتقادات افراد در پست خود پاسخ دهید.
  • از خوانندگان و طرفداران خود تشکر کنید.

این راهکارها می توانند بسیار مفید واقع شوند، هرچند کمتر کسی آنها را انجام می دهد. سعی کنید از هر راه درستی برای هدایت افراد به سمت پست خود استفاده کنید و کاری کنید که نامتان در جوامع مجازی بزرگ و معتبر همیشه دیده شود.

افزودن قابلیت ارسال پست های مهمان به وب سایت خود

ایجاد امکان پست مهمان در وب سایت

همانطور که دیدید، نوشتن پست مهمان در وب سایت های معتبر می تواند در دیده شدن شما در دنیای مجازی نقش مهمی داشته باشد. در عین حال، اگر یک وب سایت با بازدیدکننده زیاد دارید، این امکان را در آن قرار دهید که سایر وبلاگ نویسان در آن پست مهمان قرار دهند. این موضوع نیز می تواند به ارتباط بیشتر شما با وبلاگ نویسان دیگر، و از طرفی افزایش اعتبار وبلاگ یا وبسایت شما بسیار مفید واقع شود.

نکاتی مهم

از دید کارشناسان سئو، اگر در یک وب سایت معتبر که بازدید کننده بالایی دارد، یک پست مهمان قرار دهید که در آن لینک وب سایت شما نیز قرار دارد، پنج برابر با ارزشتر از زمانی خواهد بود که آن پست را در وب سایت خود منتشر کنید.

در واقع این موضوع به ارزش بسیار بالای وجود بک لینک در وب سایت های معتبر اشاره می کند. یک استراتژی عالی برای بهبود اعتبار شما و دسترسی بهتر مردم به کسب و کار شما محسوب خواهد شد.

از طرفی اگر به عنوان یک نویسنده علاقمند به اشتراک گذاری نوشته ها، افکار، عقاید، تجربه ها و موضوعات شخصی دیگر هستید، پست مهمان یک فرصت بسیار مناسب برای تحقق این هدف شما محسوب می شود.

در نهایت اگر از نویسنده پست های مهمان نیستید و از طرفی بازدید کننده مناسبی در وبلاگ یا وبسایت خود ندارید، همین الآن ارسال پست مهمان را شروع کنید تا به زودی نتیجه آن در رشد بازدیدکنندگان و طرفداران خود را مشاهده نمائید.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.