اضافه کردن تابش نور خورشید به تصاویر در فتوشاپ

Add Sunlight to Images in Photoshop

sun-shine-on-junggle

پرتوهای نوری همیشه حس جالبی به عکس های ما می دهند. تفاوتی هم نمی کند که این پرتوها به چه شکلی باشد و به روی چه سوژه ای تابیده شود. نورهای رنگی و مصنوعی و یا نور سفید و طبیعی حاصل از تابش خورشید. نورها همیشه حس و حال تصویر را تغییر می دهند و اگر به درستی از آنها استفاده شود زیبایی تصویر را دو چندان می کنند. اما آنچه که اهمیت دارد آن است که استفاده از آنها به راحتی ممکن نیست.

چه زمانی که حین عکاسی هستیم و چه زمانی که حین ادیت عکس های گرفته شده در نرم افزارهای ویرایش عکس مانند فتوشاپ هستیم، کار به روی نورها و پرتو، همچنین انعکاس صحیح آنها در تصویر و منظره مورد نظر کار نسبتا سختی است. دلیل آنها نیز واضح است! نورها پایه هر چیزی هستند. روشنایی، سایه ها و هایلایت ها همه به واسطه تغییر نور تحت تاثیر قرار می گیرند و کلیت تصویر را به دنبال تغییر خودشان تحت تاثیر قرار می دهند. بنابراین کار به روی نور در واقع کار به روی کلیت یک عکس است. این موضوع اهمیت آنرا جهت یادگیری چند برابر می کند.

متاسفانه کار به روی پرتوهای نوری در نرم افزار فتوشاپ هم کار چندان راحتی نیست. اما به هر حال شکی نیست که لذت یادگیری و انجام آن به سختی کار آن غلبه می کند. اگر به خاطر داشته باشید، در آموزش های ویدئویی که داخل بلاگ سایت منتشر کرده ایم، برخی از پست ها در ارتباط با این موضوع بوده اند. مانند آموزش کار با ابزار Curves در فتوشاپ و یا نحوه ایجاد افکت تابش نور هیا رنگی به روی سوژه. در این پست نیز قرار است به روی نور کار کنیم. پرتوهای نوری حاصل از تابش نور خورشید را در فتوشاپ به روی تصویر یک جنگل سبز شبیه سازی کنیم حس و حال تازه ای به تصویر ببخشیم. اگر این ادیت برای شما هم جذابیت دارد، تا پایان ویدئو آموزشی با ما همراه باشید.

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.