آموزش کار با ابزار Perspective Crop در فتوشاپ

Learn How To Work with the Perspective Crop Tool in Photoshop

perspective-crop

کراپ کردن تصاویر در فتوشاپ و یا هر نرم افزار ویرایش عکس دیگری کار بسیار ساده ای است اما نه برای هر تصویری. گاهی اوقات همین کراپ کردن به یک کابوس برای یک ادیتور یا گرافیست بدل می شود. اجازه دهید ساده تر صحبت کنیم؛ تا زمانی که یک تصویر با نمای کاملا مستقیم در دست دارید و می خواهید قسمتی از آنرا کراپ یا ادیت کنید، کار ساده است. اما اگر نمای تصویر کمی تغییر کند و بخواهید قسمتی از تصویر را که زاویه دید نسبت به آن مستقیم نیست، کراپ کنید کار چندان هم راحت نخواهد بود. چرا که اگر بخواهید از ابزارهای رایج کراپ استفاده کنید، پرسپکتیو یا همان نما و زاویه دید سوژه در تصویر شما ایراد پیدا می کند و دیگر زیبایی قبل را نخواهد داشت.

بنابراین باید ابزاری یا روشی وجود داشته باشد که چنین مواقعی کار بتواند برای انجام ادیت مورد نظرش از آن استفاده کند. نرم افزار فتوشاپ در این زمینه ابزارهای مختلفی را جهت کار به روی پرسپکتیو تصاویر در اختیار کاربرانش قرار می دهد. یکی از مهم ترین و رایج ترین ابزارهای مورد استفاده کاربران فتوشاپ، ابزار Perspective Crop نام دارد. کار این ابزار کراپ کردن قسمت هایی از تصویر است که زاویه دیدی که نسبت به آنها وجود دارد، کراپ آنها به شکل های ساده و رایجی که وجود دارد را غیرممکن ساخته است.

شاید درک این کلمات و تصور آنها در ذهن کمی دشوار باشد. به همین جهت توصیه می کنیم که تنها چند ثانیه به تصویر پیش نمایش پست دقت کنید تا متوجه شوید که قرار است در این آموزش با کاربرد چه ابزاری آشنا شوید. اگر چنین حالتی برای شما نیز پیش آمده است که بخواهید قسمتی از تصویر را کراپ کنید، در حالی که پرسپکتیو مورد نظر شما در آن حفظ شود، حتما آموزش زیر را تا پایان دنبال کنید. امیدواریم که برای شما مفید واقع شود و از دیدن آن لذت ببرید.

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.