ایجاد افکت سرعت در تصویر به کمک ساخت نور مصنوعی

Create a Sense of Speed in the Image by Making Artificial Light

26 اردیبهشت 1401

گاهی اوقات تصاویری را در دنیای دیجیتال مشاهده می کنیم که احساس خاصی را به ما منتقل می کنند. این احساس ممکن است در نتیجه استفاده از تکنیک های خاص به هنگام عکاسی باشد و یا در نتیجه ادیت های خاصی که روی تصویر اعمال شده است به ما منتقل شود. برای مثال تار یا Blur کردن پس زمینه تصویر یک ماشین مسابقه ای می تواند تاثیر بسیار زیادی در انتقال احساس سرعت در تصویر به مخاطب داشته باشد.

البته اینکه تکنیک مورد نظر در حال اعمال به روی چه سوژه ای است نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال، همان تار کردن پس زمینه در یک تصویر پرتره، صرفا می تواند تاثیر در عمق میدان تصویر را به ارمغان داشته باشد. بنابراین تکنیک های مختلف در سوژه های مختلف نتایج متفاوتی را به همراه خود دارند.

کار کردن به روی پرتو های نوری نیز به همین شکل است. به طوری که می تواند در تصاویر و سوژه های مختلف احساسات متفاوتی ایجاد کند. برای مثال، در این آموزش مشاهده می کنید که با ایجاد پرتو های نور مصنوعی در جهت حرکت چراغ های یک خودرو، سعی داریم حس سرعت در مسیر را به مخاطب منتقل کنیم.

برای ایجاد افکت سرعت در تصویر از نرم افزار محبوب فتوشاپ استفاده می کنیم و خوشبختانه قرار نیست وارد ابزارهای پیچیده و سخت این نرم افزار بشویم و می توانیم کار را صرفا با ایجاد و ویرایش چند لایه ساده به انجام برسانیم. اما آنچه که کار ما را در این آموزش چالش برانگیز می کند، نیاز به دقت بسیار بالا حین انجام کار و شبیه سازی جهت حرکت ماشین در مسیر است. اگر این کار با دقت بالا و به درستی انجام نشود، به هیچ عنوان نمی توانیم انتظار داشته باشیم که مخاطب از نگاه کردن به آن حس خوبی باشد.

در نهایت اگر تمایل به یادگیری تکنیک ایجاد افکت سرعت در تصویر دارید، ویدئو آموزشی را تا پایان دنبال کنید. امیدواریم که این ویدئو مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد و از مشاهده آن لذت ببرید.

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.