ایجاد درخشش و ساخت یک تصویر فانتزی در فتوشاپ

Create A Fantasy Image in Photoshop

glow

اگر مقالات آموزشی سایت را دنبال کرده باشید، حتما متوجه شده اید که طی آموزش های مختلف نحوه کار با رنگ و نور داخل فتوشاپ را به شکل های مختلف برای مورد بررسی قرار داده ایم. دلیل چنین تاکید زیادی به روی مبحث رنگ و نور نیست کاملا واضح است. رنگ ها و نورها در واقع اساس هر تصویر هستند و با انجام هرگونه تغییری در آنها، کلیت یک تصویر تحت تاثیر قرار می گیرد. به عبارتی ساده تر، برای انجام بسیاری از ویرایش ها و ادیت هایی که در ذهن خود مد نظر داریم لازم است که کار با ابزار های مرتبط با رنگ و نور داخل فتوشاپ را به خوبی مسلط باشیم و به انواع ترفند ها و تکنیک های مختلف این نرم افزار به خوبی آشنا باشیم.

این بار نیز در یک پروژه جدید سعی بر کار با نور در تصویر داریم و می خواهیم با ایجاد یک درخشش مصنوعی در قسمتی از عکس، یک تصویر فانتزی خلق کنیم. از آنجا که در این ادیت از چندین عکس مختلف استفاده نکرده ایم، نمی توانیم نام فتومونتاژ به روی چنین پروژه این بگذاریم. اما نسبت به سایر آموزش ها قصد داریم ابزار ها و روش های ادیت بیشتری را با همدیگر ترکیب کنیم و کمی سطح کاری پیشرفته تر و پیچیده تری را برای انجام آن به کار بگیریم. این آموزش می تواند تمرین بسیار خوبی برای شروع یادگیری ادیت های سطح بالایی همچون فتومونتاژ ها باشد.

بنابراین هدف ما در این آموزش تنها خلق یک تصویر فانتزی مانند آنچه که در پیش نمایش مشاهده می کنید نیست و می خواهیم شما را با نحوه ترکیب ابزار ها و روش های ادیت برای رسیدن به نتیجه ای که مطلوب و مد نظر است آشنا کنیم. اگر چنین ویرایش هایی در نرم افزار فتوشاپ برای شما نیز جذابیت دارد، ویدئو آموزشی زیر را تا پایان دنبال کنید.

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.