ریدایرکت کردن صفحه در جاوا اسکریپت

چگونه می توان یک صفحه را در جاوا اسکریپت (Javascript) یا جی کوئری (jQuery) به صفحه ای مشخص ریدایرکت کرد؟

برچسب ها:
پرسیده شده در: 4 سال قبل
آمار بازدید: 1946
بیش از ۱ سال عضویت در روکسو بیش از ۱ سال عضویت در روکسو
3

برای انجام اینکار نیازی به جی کوئری (jQuery) نیست و با دستور window.location.replace در جاوا اسکریپت به راحتی می توانید آن را انجام دهید.

توجه داشته باشید که دستور window.location.replace به مراتب بهتر از دستور window.location.href می باشد زیرا دستور replace اطلاعات صفحه اصلی را در حافظه Session ذخیره نمی کند و این بدین معنی است که کاربر مستقیما به صفحه موردنظر شما ریدایرکت می شود و دیگر دکمه ی Back یا بازگشت مرورگرش کار نمی کند. و البته هدف ما از ریدایرکت کردن نیز همین می باشد. به عبارت دیگر:

اگر شما می خواهید کاربر به صفحه بعدی هدایت شود (مانند کلیک روی یک لینک) ولی با کلیک روی دکمه back یا بازگشت مرورگر به صفحه قبلی برود، دستور location.href توصیه می شود.

اگر شما می خواهید کاربر به صفحه موردنظر ریدایرکت شود (مانند ریدایرکت در HTTP) و دکمه ی back کار نکند از دستور location.replace استفاده کنید.

به عنوان مثال:

// شبیه ریدایرکت در HTTP
window.location.replace("http://www.roxo.ir/q/");

// همانند کلیک کردن روی یک لینک عمل می کند
window.location.href = "http://www.roxo.ir/q/";

 

ارسال شده در: 4 سال قبل
masoudsalehi (1725)
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای 1000 کارما دارای 1000 کارما نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 دارای 25 پاسخ صحیح دارای 25 پاسخ صحیح ارسال کننده پاسخ با 25 رای ارسال کننده پاسخ با 25 رای
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.
اینستاگرام روکسو

روکسو در اینستاگرام

به جمع هزاران کاربر اینستاگرامی روکسو بپیوندید.