تقسیم بندی کارها بین فرانت اند کار و بک اند کار

سلام 

 در پروژه انجام شده در دوره ری اکت روکسو، لیست غذاها و محاسبه تعداد و قیمتشون رو داشتیم مگه این محاسبات یا هر عملی که نیاز به محاسبه داره سمت بک اند انجام نمیشه در پروژه های واقعی به چه صورتی هست یعنی هر چقدر فرانت اند کار محاسبات رو انجام بده بار از روی دوش بک اند کار برداشته میشه و کار برای بک اند کار ساده تر میشه ؟

برچسب ها:
پرسیده شده در: 3 سال قبل
آمار بازدید: 946
بیش از ۱ سال عضویت در روکسو بیش از ۱ سال عضویت در روکسو
1
خیر کم نمیشه هر دو طرف محاسبات خودشونو دارن و صرفا همه ی محاسبات سمت بک اند صورت نمیگیره و پروژه ی ساخت فروشگاه انلاین روکسو به عنوان یک پروژه ای که به عنوان مثال قرار بود به مشتری داده بشه هم باز به همین شکل نوشته میشد حالا یه خورده بهینه تر ولی محسابات به همین شکل خواهد بود و صرفا همه ی محاسبات سمت بک اند صورت نمیگیره این برمیگرده به تشخیص شما که چه محاسباتی رو باید روی فرانت انجام داد و چه محاسباتی رو روی بک اند. - amiram234567 در 3 سال قبل
2

سلام

نیازی نیست که یک فرد متخصص به حوزه فرانتد (Front-end) به محاسبات سرور و سمت بک اند (Back-end) تسلط داشته باشد. وظیفه فرانتدکار طراحی و ایجاد صفحات زیبا و کاربرپسند بوده تا بتواند اطلاعات خروجی از سمت سرور را به زیباترین شکل ممکن در قالب سایت یا اپلیکیشن نمایش دهد. اینکه شما می فرمایید اگر فرانتدکار اعمال محاسباتی را انجام دهد، بک اندکار وظایف کمتری دارد، کاملا اشتباه است!

اگر محاسبات سمت فرانتد انجام شود مشکلات جبران ناپذیری بوجود می آید:

  1. سرعت نرم افزار در سمت فرانتد بسیار کند می شود زیرا محاسبات با جاوا اسکریپت و در موتور مرورگر (Browser Engine) انجام می‌شود.
  2. امنیت اطلاعات نمایشی یا ارسالی بسیار پایین می آید.

بنابراین یک فرد که در حوزه فرانتد کار می کند باید تمام اطلاعات را از سمت سرور دریافت کرده و به نمایش بگذارد.

 

ارسال شده در: 3 سال قبل
masoudsalehi (1725)
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای 1000 کارما دارای 1000 کارما نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 دارای 25 پاسخ صحیح دارای 25 پاسخ صحیح ارسال کننده پاسخ با 25 رای ارسال کننده پاسخ با 25 رای
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.