تغییرات رنگی به کمک حالت ترکیب Color در فتوشاپ

Color Changes with the Help of Color Blend Mode in Photoshop

color-blending-mode

اگر به یاد داشته باشید، در پست های قبلی آموزش فتوشاپ به بحث حالت های ترکیب یا همان Blending Mode ها اشاره کردیم. کار با حالت ترکیب Hue را مستقیما آموزش دادیم و در پست های دیگر که روی پروژه های مخلتف کار کردیم، حالت های ترکیب دیگری مانند Screen و Color Dodge را به کار گرفتیم. حال در این آموزش، می خواهیم مستقیما یکی دیگر از حالت های ترکیب مهم و پرکاربرد در فتوشاپ را که با عنوان Color شناخته می شود را بررسی کنیم.

ممکن است در نگاه اول این Blending Mode شبیه به حالت Hue به نظر برسد، اما در واقعیت این دو حالت ترکیب تفاوت هایی با یکدیگر دارند. برای مثال در حالت Hue قادر به انجام تغییرات رنگی روی قسمت های سیاه، خاکستری و سفید نبودیم. اما با حالت ترکیب Color می توانیم قسمت های سیاه و خاکستری را نیز تحت تاثیر تغییرات رنگی قرار دهیم.

ممکن است تا به اینجا فکر کرده باشید که حالت ترکیب Color نمونه ای پیشرفته تر از حالت Hue که یکی از نقطه ضعف های آن برطرف شده است. اما باید بگوییم که اینگونه نیست. در واقع اصلا صحیح نیست که بخواهیم Blending Mode ها را برتر یا کامل تر از همدیگر بدانیم. تعریف صحیح تر آن است که Blending Mode ها با یکدیگر در ساز و کار متفاوتند و هرکدام در زمان خاص خود، کاربرد خاص خود را ارائه می دهند و به عنوان یک گرافیست یا ادیتور حرفه ای باید فاندامنتال این ابزار و حالت ها را یاد بگیرید تا در هنگام کار روی پروژه های واقعی، بدانید که متناسب با نیاز خود باید از کدام حالت کمک بگیرید. بنابراین باید بگوییم که حالت های ترکیب صرفا با یکدیگر متفاوت هستند و نمی توان هیچکدام را برتر یا کامل تر از دیگری فرض کرد.

حال که با این موضوع آشنا شدید، بیایید سری به حالت ترکیب جذاب Color بزنیم و دو تمرین متفاوت را با این حالت ترکیب انجام دهیم. امیدوایم که این ویدئو آموزشی مورد استفاده شما همراهان عزیز قرار بگیرد.

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.