نحوه‌ی ایجاد افکت پیکسل‌های مثلثی در فتوشاپ

Create triangle pixelation effect in photoshop

پیکسلی کردن تصویر در فتوشاپ با استفاده از فیلتر موزاییک کاری آسان اما کسل کننده است و بیش از حد هم از این روش استفاده شده است. خوشبختانه یک ترفند آسان وجود دارد که به شما امکان می دهد با استفاده از مثلث ها به جای مربع ها تصویر را پیکسلی کنید! این آموزش بسیار آسان است، آن را امتحان کنید.

نتایج نهایی

پیکسلی کردن تصویر در فتوشاپ

پیکسلی کردن تصویر در فتوشاپ

مرحله 1

با باز کردن هر عکسی که می خواهید در فتوشاپ شروع کنید. قبل از ادامه باید اندازه عکس خود را به اندازه نهایی خروجی خود تغییر دهید.

این عکسی است که ما از آن استفاده خواهیم کرد:

عکس دلخواه

مرحله 2

لایه ی پس زمینه خود را دو بار کپی کنید.

کپی کردن لایه در فتوشاپ

مرحله 3

ابزار Transform را با فشردن کلیدهای Ctrl / Cmd + T یا از مسیر Edit > Free Transform فعال کنید و مقدار Skew افقی را روی 45 درجه تنظیم کنید. هنگامی که ابزار Transform خود را فعال کرده اید، تنظیمات Skew افقی در نوار گزینه های آن (Options Bar) قرار دارد.

کلید Enter را فشار دهید تا تغییر شکل اعمال شود.

ابزار Transform

مرحله 4

به مسیر Filter > Pixelate > Mosaic بروید. اندازه سلول را به هر مقداری که دوست دارید، تنظیم و بر روی OK کلیک کنید.

فیلتر Mosaic

مرحله 5

حال قصد داریم آن را به جهت مخالف تغییر دهیم. ابزار Transform را با فشردن کلیدهای Ctrl / Cmd + T یا از مسیر Edit > Free Transform فعال کنید و مقدار Skew افقی را روی 45- درجه تنظیم کنید.

دکمه Enter را فشار دهید تا تغییر شکل اعمال شود.

ابزار Transform

مرحله 6

Opacity لایه ها را روی 50٪ تنظیم کرده و سپس لایه میانی را انتخاب کنید. ما می خواهیم همان مراحل فوق را ولی اینبار با تغییرات دیگری انجام دهیم.

Opacity

مرحله 7

با انتخاب لایه میانی ابزار Transform را با فشردن کلیدهای Ctrl / Cmd + T یا  از مسیر Edit > Free Transform فعال کنید و مقدار Skew افقی را روی 45- درجه تنظیم کنید.

ابزار Transform

مرحله 8

دوباره همان فیلتر موزاییک را اعمال کنید. شما می توانید با فشار دادن Ctrl / Cmd + F یا با رفتن به منوی فیلتر و انتخاب اولین فیلتر در منو، این کار را به سرعت انجام دهید. فتوشاپ به طور خودکار آخرین فیلتر استفاده شده توسط شما را در بالای این فهرست قرار می دهد.

فیلتر موزاییک در فتوشاپ

مرحله 9

با استفاده از ابزار Free Transform (کلیدهای Ctrl / Cmd + T یا مسیر Edit > Free Transform) و تنظیم مقدار Skew افقی به 45 درجه، لایه را به شکل اصلی خود برگردانید.

ابزار Free Transform

مرحله 10

کار ما تقریبا تمام شده است اما اگر بزرگنمایی کنید، می بینید که لبه ها دقیقا روی هم نمی افتند. برای رفع این مشکل فلش های چپ یا راست روی صفحه کلید خود را فشار دهید تا لایه را تکان دهید و محل تلاقی لایه ها تراز شود.

تراز شدن محل تلاقی لایه ها

در اینجا می بینید که تصویر تا کنون چگونه به نظر می رسد:

پیکسلی کردن تصویر در فتوشاپ

مرحله 11

اگر از این تصویر به عنوان پس زمینه استفاده می کنید، ممکن است بخواهید یک افکت فیلم faded/vintage را روی آن اعمال کنید. ما از افکت Vesper استفاده کردیم و ظاهر تصویر را با نوشتن کمی متن با استفاده از فونت Abolition تکمیل کردیم.

پیکسلی کردن تصویر در فتوشاپ

نتایج نهایی پیکسلی کردن تصویر در فتوشاپ:

پیکسلی کردن تصویر در فتوشاپ


منبع: سایت photoshop tutorials

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.