تفاوت اسمارت آبجکت‌ها با لایه‌های معمولی در فتوشاپ

Differences Between Smart Objects and Regular Layers in Photoshop

smart-objects-on-photoshop

در فتوشاپ معمولا با دو نوع لایه سروکار داریم: یکی لایه های معمولی و دومی اشیا هوشمند یا به اصطلاح Smart Object ها. تفاوت های بسیار مهمی میان این دو وجود دارد که با دانستن آنها می توان بسیار سریع تر، موثرتر و هوشمندانه تر با فتوشاپ کار کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک ویدئو آموزشی با موضوع معرفی Smart Object ها و بررسی مهمترین تفاوت های آن با لایه های معمولی در فتوشاپ برای شما همراهان عزیز تهیه کنیم.

به طور کلی می توان مهمترین ویژگی های یک Smart Object و تفاوت های آن را نسبت به یک لایه معمولی در لیست زیر خلاصه کرد:

  1. می توانید لایه های اسمارت آبجکت را به صورت یک فایل جداگانه باز کنید، ویرایش های لازم را انجام دهید و سپس آن را ذخیره کنید، به طوری که در فایل اصلی تغییرات اعمال شده باشند. این قابلیت در ساخت موکاپ بسیار کاربرد دارد.
  2. می توانید Smart Object ها را تغییر اندازه دهید، بدون آنکه کیفیت اولیه خود را از دست بدهند.
  3. تغییراتی مانند تغییر زاویه تصویر داخل اسمارت آبجکت ها به شکل هوشمندانه تر ذخیره می شوند که بعدا برای بازگردانی آنها به حالت قبلی کار شما سریع تر و راحت تر شود.
  4. می توانید به واسطه اسمارت آبجکت ها، ویرایشات گروهی و سریع اعمال کنید.
  5. می توانید فیلترها را طوری روی اسمارت آبجکت ها اعمال کنید که در هر مرحله ای از کار همچنان به قابلیت های شخصی سازی داشته باشید.

تمامی موارد گفته شده را در ویدئوی برای شما مورد بررسی قرار دادیم که امیدواریم مورد استفاده قرار گرفته باشد. در پایان فراموش نکنید که با نظرات خود در پایین همین صفحه، با ما در تولید محتوا و آموزش های جدیدتر و بهتر کمک کنید.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.