نحوه ایجاد افکت تابش نورهای رنگی در فتوشاپ

?How to Create a Color Light Effect in Photoshop

red-blue-color-shine

دنیای فتوشاپ به واقع یک دنیای بسیار پیچیده، متنوع و البته، بسیار دوست داشتنی است. ابداع، خلاقیت و تنوع در آن پایاینی ندارد و هر کس بتواند به ابزارهای متنوع آن مسلط شود، خود را وارد یک دنیای هنری جدید کرده است. البته شاید در نگاه اول تعداد ابزارها بسیار زیاد نباشد، اما ویژگی های هر ابزار و کاربرد هایی که برای کاربران به همراه می آورد، بی شک نامحدود است.

به عبارتی ساده تر می توان با دانستن ویژگی های هر ابزار و تاثیر آن روی هر عکس، هرگونه ویرایشی را که به ذهن می رسد، روی تصاویر اعمال کرد. البته یکی از لازمه های دیگر آن، دانست چگونگی ترکیب چند ابزار با یکدیگر جهت رسین به نتیجه دلخواه است، که البته آن هم نیازمند تسلط کامل به کار هر ابزار به تنهایی است. خوشبختانه پیشرفت و بهبودهای چشمگیر فتوشاپ در سال های اخیر و از طرفی توجه بسیار سازنده نرم افزار یعنی شرکت محبوب ادوبی به نیازهای کاربران، باعث شده است که کار با این نرم افزار همچنان ساده تر از قبل و هربار انجام کارهای خلاقانه جدید، میسرتر از قبل باشد.

ویرایش هایی که در فتوشاپ انجام می دهیم برخی اوقات شامل مواردی هستند که تنها به صورت نرم افزار ممکن هستند و در دنیای واقعی امکان شبیه سازی آن وجود ندارد. برای مثال می توان به برخی فتومونتاژها اشاره کرد. البته گاهی هم به دنبال شبیه سازی یک مورد هستیم که در دنیای واقعی وجود دارد اما به هنگام عکاسی، قادر به مهیا کردن شرایط آن نبوده ایم. مثال آنرا می توانید در همین آموزش جستجو کنید.

زمانی که دو نور با رنگ های مختلف از دو طرف به شخص تابیده می شود و حس بسیار جذابی در آن ایجاد می کند. می توان در شرایط استودیویی چنین حالتی را ایجاد کرد. اما به دلیل محدودیت و مهیا نبودن چنین شرایطی، باید به دنبال راه حلی برای شبیه سازی آن باشیم. خب، چه نرم افزاری بهتر از فتوشاپ؟! تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید تا چگونگی انجام آنرا به شما یاد بدهیم.

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.