نحوه ساخت پرتره‌های دراماتیک در فتوشاپ

?How to Create Dramatic Portraits in Photoshop

drama-portrait

ویرایش تصاویر پرتره از لذت بخش ترین کارهایی است که ویرایشگران عکس با نرم افزار فتوشاپ انجام می دهند. علاوه بر ادیتور ها، عکاسان و علاقه مندان به دنیای عکاسی نیز، از ویرایش اینگونه تصاویر در فتوشاپ بسیار لذت می برند. از طرفی امکانات و ابزارهای بسیار زیاد در فتوشاپ، کاربر را غرق دنیای بی پایانی می کند که می تواند در آن هرچه را که مد نظر دارد، به روی صفحه دیجیتال به واقعیت تبدیل کند.

از خوبی های دیگر این نرم افزار این است که در بسیاری از مواقع می تواند در زمان و هزینه های شما صرفه جویی به ارمغان بیاورد. برای مثال، می خواهید تصویری مشابه تصویر پروفایل یکی از دوستانتان برای پروفایل خود انتخاب کنید. ممکن است این عکس در آتلیه و به واسطه تجهیزات نورپردازی پیشرفته گرفته شده باشد. آنگاه شما نیز مجبور خواهید بود برای داشتن چنین تصویری زمان و هزینه خود را صرف رفتن به یک آتلیه یا استودیو مجهز عکاسی کنید. اما با داشتن تسلط کافی به فتوشاپ، ممکن است بتوانید همان کار خودتان به صورت نرم افزار شبیه سازی کنید.

هرچند که داشتن امکانات و ابزارهای پیشرفته برای انجام کارهای حرفه ای ضروری است و بدون شک خروجی کار بهتری نسبت به حالت های نرم افزاری به ما می دهند. اما متناسب با شرایط، مانند اهمیت کم پروژه و یا محدودیت بودجه، می توانید بسیاری از اینطور نیازها را با تسلط کافی به فتوشاپ برای خود رفع کنید.

برای نمونه، آموزش زیر مرتبط با تبدیل تصاویر پرتره معمولی به یک پرتره دراماتیک جذاب است که می توانید در پروفایل یا رزومه خود از آن استفاده کنید. چنین تصاویری را در آتلیه ها و استودیو های عکاسی به کمک ابزار و تجهیزات نورپردازی می توان درست کرد. اما اگر یک پرتره معمولی با ژست مناسب و پس زمینه خوب داشته باشید می توانید خیلی راحت و سریع آنرا در فتوشاپ به یک پرتره دراماتیک تبدیل کنید. در ادامه، آموزش آن را برای شما قرار داده ایم که امیدواریم از دیدن آن لذت ببرید.

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.